11:07, 19 вересня 2018 р.
Відстріл собак у Новограді-Волинському: Чи законно це і яке може бути покарання?
Фото з соцмереж
18 вересня 2018 року у соціальній мережі Фейсбук користувач Марина Лукіна повідомила про факт жорстокого поводження з тваринами.
"Сьогодні вранці у дворі мого будинку (морське, приватний сектор, нові будинки, вул. Корольова) прямо біля моїх сходинок розстріляли з дробовика улюблену нами собаку, яка жила давно біля нашого будинку і часто лежала біля цих сходинок. Воріт і хвіртки у дворі немає. Ми годували її всю її життя. Розстріляли з дробовика і добивали каменем або молотком, які лежали поруч. Собака валялася в крові та кричала від болю. З лапи стирчала кістка, навколо все порвано. Кров на траві, кров на каменях, навіть на стіні будинку - кров. У ветлікарні рентгена немає, чи є внутрішня кровотеча лікар сказати не міг. Якщо виживе - передню лапу ампутувати повністю, тому що штифта у них немає. І вийде вона з наркозу - невідомо. І як буде жити з відбитими органами - невідомо. Лікар поставив кровоспинний укол. Півдня бідолаха пролежала на подвір'ї ветлікарні, кричачи від болю. На це неможливо дивитися. Ми її приспали. При усиплянні не були присутні. Потім забрали і поховали. Залишилося шість цуценят (одного беремо ми) - кому потрібен пухнастий друг?"- повідомила Марина.
Думки мешканців нашого міста розділилися. Хтось став на захист безпритульних тварин, хтось аргументуючи безпеку своїх дітей та дорослих схвалює рішення про боротьбу з собаками шляхом їх відстрілу.
Слід зазначити, що з 2006 року в Україні діє Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження". Згідно якого жорстоке поводження з тваринами це - знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило мучення, завдало їм фізичного страждання, тілесні ушкодження, каліцтво або призвело до загибелі, нацьковування тварин одна на одну та на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, залишення домашніх та сільськогосподарських тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин.
Вказаним Законом визначено, що регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, здійснюється методами біостерилізації або біологічно обґрунтованими методами, а в разі неможливості їх застосування - методами евтаназії.
Також передбачена норма, щодо так званих бродячих тварин, а саме, що умертвіння тварин допускається при регулюванні чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини; за необхідності умертвіння окремих тварин, які хворі на сказ чи на інше особливо небезпечне захворювання або є носіями особливо небезпечного захворювання, за необхідності оборони від нападу тварини, якщо життя або здоров'я людей знаходиться в небезпеці.
При умертвінні тварин мають дотримуватися такі вимоги:
- умертвіння проводиться методами, що виключають передсмертні
- страждання тварин;
- приміщення, де проводиться умертвіння, повинно бути
- відокремлене від приміщення, де утримуються інші тварини;
- забороняється застосовувати негуманні методи умертвіння
- тварин, що призводять до загибелі від задушшя , електричного
- струму, больових ін'єкцій, отруєння, курареподібних препаратів,
- перегріву, та інші больові методи.
Слід зазначити, що для Новограда-Волинського перенасичення вулиць бродячими собаками є проблемою, але її потрібно вирішувати у законний спосіб. Спроби представників місцевої влади кілька років тому "розв'язати проблему" методом відстрілу закінчилися для них і людей, які брали в цьому участь притягненням їх до кримінальної відповідальності за ст. 299 Кримінального кодексу України.
В чинній редакції стаття 299 Кримінального кодексу України "Жорстоке поводження з тваринами" передбачає, що:
1. Жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій - караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.
2. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, - караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
Крім того, за стрільбу з вогнепальної зброї в населених пунктах, за умови, що вона зареєстрована в установленному порядку, передбачена адміністративна відповідальність за ст. 174 КУпАП та тягне за собою накладення штрафу від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії і бойових припасів.
Проблема з собаками в місті вирішується, але частково. Близько 300 собак утримується в Новоград-Волинському притулку для собак "Оберіг", але для такого міста як Новоград-Волинський цього, мабуть замало. Необхідний комплексний підхід в рамках затверджених програм, і звичайно, що фінансування. Найбільш розповсюджений цивілізований спосіб регулювання чисельності собак є біостерилізація і у цьому напрямку необхідно проводити роботу.
Про відомі факти жорстокого поводження з тваринами громадянам необхідно повідомляти до поліції.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:50
14 січня
Оголошення
10:33, 8 січня
17:12, 11 січня
live comments feed...