• Головна
  • Воздвиження Хреста Господнього 2018: прикмети і традиції 27 вересня
09:23, 27 вересня 2018 р.

Воздвиження Хреста Господнього 2018: прикмети і традиції 27 вересня

Воздвиження Хреста Господнього 2018: прикмети і традиції 27 вересня

Воздвиження Хреста Господнього святкують 27 вересня. Цей день традиційно символізує перехід від осені до зими, тому Хрестовоздвиження тісно пов'язане з багатьма прикметами, обрядами і заборонами. Дізнайся, якими, з нашої статті.

Воздвиження Хреста Господнього, як і багато православних свят, увібрало Україні вже існуючі народні традиції і прикмети. Так вийшов цікавий симбіоз - поєднання християнських і більш древніх, язичницьких, обрядів. Ми розповімо про найцікавіші з них.

Але спершу - невеликий історичний лікнеп, з якого ви дізнаєтеся, що це за свято - Воздвиження Хреста Господнього.

Воздвиження Хреста Господнього: історія свята

Свято Воздвиження Хреста Господнього завжди святкується в один і той же день - 27 вересня. Це - унікальне свято для християнства, адже не дивлячись на статус великого, воно - єдине, чия історія не бере початок в Біблії. Основою для дня Воздвиження Хреста Господнього став переказ пізніших років. За цим переказом, в 326 році н.е. біля гори Голгофи, на якій розп'яли Ісуса, був знайдений той самий Голгофський хрест. Стародавні книги свідчать, що саме в той рік в Єрусалим приїхала з візитом імператриця Олена, пізніше канонізована і названа Рівноапостольної Оленою. Імператриці було вже 80 років, але, згідно з свідчень її біографів, уві сні Олені був даний знак зробити паломництво. Не побоявшись поважного віку, Олена відправилася в Єрусалим на пошуки Господніх реліквій. І стала однією з перших, хто зробив археологічні розкопки на святих місцях! Саме завдяки розкопкам під егідою імператриці був знайдений Хрест Господній, на честь якого і відбувається свято 27 вересня.

Воздвиження Хреста Господнього 2018: прикмети і традиції 27 вересня, фото-1

За переказами, біля печери на Голгофі знайшли відразу три хрести - адже разом з Христом були розп'яті також двоє розбійників. Хрест Спасителя визначили, коли від дотику до нього зцілилася важкохвора жінка. Хрестовоздвиження - не тільки день, пов'язаний з набуттям реального хреста. Він також має глибокий символізм: під час богослужінь у православних церквах хрест «споруджують» - піднімають вгору, на огляд всім, хто молиться в храмі. Таким чином, це свято нагадує нам про те, що хрест і віра - наш божественних захист.

Прикмети і традиції на Воздвиження Хреста Господнього

У народі день Воздвиження Хреста Господнього здавна називали коротко - «Здвиження». Вважається, що саме в цей день рік починає «зрушуватися до зими».

«Земля на Здвиження ближче до зими движеться», - говорили наш предки.

День обріс масою прикмет і забобонів, пов'язаних зі зміною сезонів. Так, наприклад, вважалося, що на Хрестовоздвиження птахи і звірі покидають землю, переміщаються в міфічний «вирій» («Ірій»), де вони зимують. Тому на Воздвиження ніколи не ходили до лісу - вважалося, що прогулянка може закінчитися нещастям, адже в цей день кожен плазун і змії виповзають на поверхню землі, вирушаючи в дорогу на зимівлю.

Традиційно вважалося, що з 27 вересня пора готуватися до зими - потепління вже не чекай, ночі ознаменуються першими заморозками. До

У селян і орачів з Воздвиження Хреста Господнього були пов'язані свої прикмети - до цього дня намагалися зібрати весь урожай:

«Кажуть, що на Воздвиження Останню Копицю прибирають».

І ще одна погодна прикмета на Воздвиження: якщо в цей день дме холодний вітер, наступне літо буде спекотним.

Воздвиження Хреста Господнього 2018: прикмети і традиції 27 вересня, фото-2

Що не можна робити на Воздвиження Хреста Господнього

Заборон з цією датою пов'язано не так багато, але все ж вони є. По-перше, на Хрестовоздвиження намагалися не починати важливих справ. Вважалося, що вони можуть «заморозитися» на півдорозі, як і погода. Також намагалися не вирушати в далеку дорогу - можна заблукати не туди, куди збирався, - говорили наші предки. Ну а про останню заборону ви вже читали - в цей день і дітям, і дорослим категорично заборонялося гуляти на природі. Походи в ліс, до водойм або в поля в цей день робити не можна.

Воздвиження Хреста Господнього 2018: прикмети і традиції 27 вересня, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Воздвиження #Новоград
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...