Проект рішення: Міськрада не підтримає дострокове припинення повноважень міського голови Новограда-Волинського

На сайті Новоград-Волинської міської ради зявився проект рішення міської ради "Про розгляд електронних петицій, адресованих Новоград-Волинській міській раді". 

Так у проекті зазначено, що міська рада "вирішила":

1.Електронну петицію Кручок С.Л. від 07.09.2018 року „Про не підтримку петиції „Про дострокове припинення повноважень міського голови Новограда-Волинського В.Л. Весельського рішенням депутатів міської ради сьомого скликання за ініціативи громади“ взяти до уваги.

2.Не підтримати електронну петицію Власюка Р.В. від 06.09.2018 року „Про дострокове припинення повноважень міського голови Новограда-Волинського В.Л. Весельського рішенням депутатів міської ради сьомого скликання за ініціативи громади“.

Також оприлюднено обгрунтування майбутнього рішення:

ОБГРУНТУВАННЯ

прийняття проекту рішення міської ради

«Про розгляд електронних петицій, адресованих Новоград-Волинській міській раді»

На адресу Новоград-Волинської міської ради надійшли електронні петиції ВласюкаР.В. від 06.09.2018 року «Про дострокове припинення повноважень міського голови Новограда-Волинського В.Л. Весельського рішенням депутатів міської ради сьомого скликання за ініціативи громади», Кручок С.Л. від 07.09.2018 року «Про не підтримку петиції «Про дострокове припинення повноважень міського голови Новограда-Волинського В.Л. Весельського рішенням депутатів міської ради сьомого скликання за ініціативи громади».

У зв’язку з набранням обома електронними петиціями необхідної кількості голосів для їх розгляду на сесії міської ради інформую про наступне.

Питання про прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень міського голови у випадках, передбачених Законом, вирішується виключно на пленарному засіданні міської ради, про що зазначено у пункті 16 частини 1статті 26 Закону.

Підстави для дострокового припинення повноважень міського голови визначені частиною 2 статті 79 Закону, перелік яких є вичерпним, і до яких відноситься, зокрема, відкликання його з посади за народною ініціативою.

Частиною 5 статті 79 Закону передбачено, що міський голова може бути відкликаний з посади за народною ініціативою в порядку, визначеному законом « Про статус депутатів місцевих рад » з особливостями, передбаченими частинами шостою - десятою цієї статті.

Частина 6 статті 79 Закону визначає, що рішення про внесення пропозицій щодо відкликання міського голови за народною ініціативою приймається на зборах виборців у кількості не менше 200 осіб для відкликання міського голови міст обласного значення. Кількість членів ініціативної групи повинна становити не менше 50 осіб.

На підтримку пропозиції про відкликання міського голови має бути зібрано кількість підписів, що перевищує кількість голосів, поданих за нього на місцевих виборах, за результатами яких він був обраний міським головою. Збір підписів проводиться протягом тридцяти днів.

Територіальна виборча комісія перевіряє правильність оформлення підписних листів, кількість зібраних підписів протягом тридцяти днів з дня їх отримання.

Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено чітку процедуру відкликання з посади міського голови за народною ініціативою.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Прин­цип — «дозволено все, що не заборонено законом» стосується громадянина, та спеціально-дозвільний принцип — «заборонено все, що не дозволено законом» відповідно до якого діють органи державної влади та органи місцевого самоврядування (рішення Конституційного суду України від 26.06.2008 року №13-рп/2008).

Тобто, на відміну від громадянина, який може діяти на власний розсуд, не порушуючи при цьому встановлених законом заборон, державні органи і посадові особи не мають такої свободи у виборі моделі своєї поведінки. Вони зобов’язані діяти лише таким чином, як це прямо передбачено нормами права і лише в межах закріпленої за ними компетенції.

Вчинення ж державним органом, органами місцевого самоврядування дій у межах компетенції, але не передбаченим способом, в не передбаченій законом формі, або з виходом за межі компетенції є підставою для ви­знання таких дій та правових актів, прийнятих у процесі їх здійснення, неправомірними і незаконними.

Частина 1 статті 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» визначає, що депутат місцевої ради зобов'язаний: додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.

Рішення місцевої ради щодо висловлення недовіри та припинення повноважень посадових осіб органів місцевого самоврядування, обов’язково повинно містити посилання на відповідні норми Конституції та законів України, які прямо передбачають як відповідальність посадової особи місцевого самоврядування взагалі (стаття 20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», стаття 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»), так відповідні доведені в законному порядку факти, що підтверджують настання обставин такої відповідальності.

Таким чином, законом не передбачено розгляду питання про дострокове припинення повноважень міського голови шляхом подання електронної петиції до міської ради.

Враховуючи зазначене, петиція «Про дострокове припинення повноважень міського голови Новограда-Волинського В.Л. Весельського рішенням депутатів міської ради сьомого скликання за ініціативи громади» не може бути підставою для прийняття рішення міською радою щодо дострокового припинення повноважень міського голови, оскільки це не входить до її компетенції та суперечить законодавству України.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
Щоб захистити українську землю від ворожого загарбництва та повернути захоплені території, на Сході виконує бойове завдання 24-річий Микола. Дуже світлий, добрий, мужній та симпатичний. Його посмішка зачаровує. Справжній український козак! Родом з Київських земель, ще підлітком мріяв бути військовим, та склалось так, що мусив навчатися на кухаря. Закінчивши у 2014 році, Микола і не думав працювати за здобутою спеціальністю, адже українській армії в час збр...
Кримінал
Поліцейські викрили чоловіка у причетності до незаконного зберігання наркотиків. На прибудинковій території у Новоград-Волинського району поліцейські вилучили подрібнену рослинну масу, зовні схожу на наркотики. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області. По вказаному факту розпочате кримінальне провадження за статтею 309 Кримінального кодексу України та проводяться необхідні слідчі дії. Так, дільничним офіцером Новоград-Волинського в...
Кримінал
Увага! Новоград-Волинська поліція розшукує безвісно зниклого 71-річного Саєнка Володимира Павловича, 1949 року народження, який у першій половині вересня пішов з дому та донині його місце перебування невідоме. Чоловік проживає по вул. Соборності у місті Новограді-Волинському. За свідченнями сусідів, його не бачили близько тижня. Відтак поліцейські розшукують Володимира Саєнка та просять громадян допомогти встановити його місце знаходження. Прикмети: зросто...
Інтерв'ю
Володимир Литвин – земляк, академік і очільник Народної Партії – відверто про наболіле, зроблене і те, що маємо зробити і як цього досягти.   Десятки років Ви, що називається, жили проблемами й потребами округу та земляків. Завдячуючи Вам багато зроблено. Не розчарувались?   Ні! Адже, як в народі кажуть, на ображених воду возять. Я – з роду поліщуків, яким сили волі не займати. Тому жодним чином не пустив чогось подібного у своє серце. Залишаюсь таким же в...
Екологія
25 вересня 2020 року Житомирським рибоохоронним патрулем знищено 369 од. заборонених знарядь лову, з них 233 сітки. Загальна довжина утилізованих сітних знарядь склала 10 565 метрів. В заході взяли участь члени постійно діючої комісії по визначенню технічного стану, списанню та знищенню знарядь та засобів лову Управління Держрибагентства у Житомирській області. Процес знищення заборонених знарядь лову здійснювався відповідно до постанови КМУ від 25.08.1998...
Суспільство
Усім жителям Новоград-Волинщини вже, мабуть відомо про останні археологічні знахідки, які прикували до себе увагу усієї країни. Все почалося з виявлення так званого "Городницького скарбу" - 38 срібних монет майже тисячолітньої давності. На місці знахідки працювала група археологів під керівництвом Петраускаса Андрія Вальдасовича, яка зробила ще кілька важливих відкриттів: виявлено залишки поселення бронзової доби та городище стародавнього міста часів Київс...
Суспільство
22 вересня 2020 року Новоград-Волинський медичний фаховий коледж з робочим візитом відвідали заступник міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук та заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Віра Рогова. У ході зустрічі високоповажні гості дізналися про історію медичної школи міста та історію медичного коледжу, оглянули  матеріально-технічну базу коледжу, поспілкувалися зі студентами різних курсів, заняття у яких проходили як аудито...
Пригоди
У селі Нова Романівка Новоград-Волинського району вогнеборці ліквідовували загорання у напівпричіпі вантажного автомобіля. По прибуттю до місця виклику було встановлено, що на проїжджій частині дороги горить напівпричіп фури DAF з деревним вугіллям. Площа горіння склала 10 кв.м. Причіп зайнявся під час руху. Коли водій побачив в дзеркало заднього виду полум’я, одразу зупинив вантажівку та викликав рятувальників. Завдяки оперативним діям вогнеборців вже за...
Суспільство
Щодо стану захворюваності на коронавірус в Новоград-Волинській міській ОТГ станом на 25 вересня 2020 року розповіла Галина Барашовець - медичний директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради.  Протягом минулої доби, станом на 10:00 год. 25 вересня, в місті Новограді-Волинському лабораторно підтверджено 8 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. Це п’ятеро жінок віком 35, 52, 55, 60, 66 років та тро...