• Головна
  • Проект рішення: Міськрада не підтримає дострокове припинення повноважень міського голови Новограда-Волинського
10:49, 11 жовтня 2018 р.
Надійне джерело

Проект рішення: Міськрада не підтримає дострокове припинення повноважень міського голови Новограда-Волинського

Проект рішення: Міськрада не підтримає дострокове припинення повноважень міського голови Новограда-Волинського

На сайті Новоград-Волинської міської ради зявився проект рішення міської ради "Про розгляд електронних петицій, адресованих Новоград-Волинській міській раді". 

Так у проекті зазначено, що міська рада "вирішила":

1.Електронну петицію Кручок С.Л. від 07.09.2018 року „Про не підтримку петиції „Про дострокове припинення повноважень міського голови Новограда-Волинського В.Л. Весельського рішенням депутатів міської ради сьомого скликання за ініціативи громади“ взяти до уваги.

2.Не підтримати електронну петицію Власюка Р.В. від 06.09.2018 року „Про дострокове припинення повноважень міського голови Новограда-Волинського В.Л. Весельського рішенням депутатів міської ради сьомого скликання за ініціативи громади“.

Також оприлюднено обгрунтування майбутнього рішення:

ОБГРУНТУВАННЯ

прийняття проекту рішення міської ради

«Про розгляд електронних петицій, адресованих Новоград-Волинській міській раді»

На адресу Новоград-Волинської міської ради надійшли електронні петиції ВласюкаР.В. від 06.09.2018 року «Про дострокове припинення повноважень міського голови Новограда-Волинського В.Л. Весельського рішенням депутатів міської ради сьомого скликання за ініціативи громади», Кручок С.Л. від 07.09.2018 року «Про не підтримку петиції «Про дострокове припинення повноважень міського голови Новограда-Волинського В.Л. Весельського рішенням депутатів міської ради сьомого скликання за ініціативи громади».

У зв’язку з набранням обома електронними петиціями необхідної кількості голосів для їх розгляду на сесії міської ради інформую про наступне.

Питання про прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень міського голови у випадках, передбачених Законом, вирішується виключно на пленарному засіданні міської ради, про що зазначено у пункті 16 частини 1статті 26 Закону.

Підстави для дострокового припинення повноважень міського голови визначені частиною 2 статті 79 Закону, перелік яких є вичерпним, і до яких відноситься, зокрема, відкликання його з посади за народною ініціативою.

Частиною 5 статті 79 Закону передбачено, що міський голова може бути відкликаний з посади за народною ініціативою в порядку, визначеному законом « Про статус депутатів місцевих рад » з особливостями, передбаченими частинами шостою - десятою цієї статті.

Частина 6 статті 79 Закону визначає, що рішення про внесення пропозицій щодо відкликання міського голови за народною ініціативою приймається на зборах виборців у кількості не менше 200 осіб для відкликання міського голови міст обласного значення. Кількість членів ініціативної групи повинна становити не менше 50 осіб.

На підтримку пропозиції про відкликання міського голови має бути зібрано кількість підписів, що перевищує кількість голосів, поданих за нього на місцевих виборах, за результатами яких він був обраний міським головою. Збір підписів проводиться протягом тридцяти днів.

Територіальна виборча комісія перевіряє правильність оформлення підписних листів, кількість зібраних підписів протягом тридцяти днів з дня їх отримання.

Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено чітку процедуру відкликання з посади міського голови за народною ініціативою.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Прин­цип — «дозволено все, що не заборонено законом» стосується громадянина, та спеціально-дозвільний принцип — «заборонено все, що не дозволено законом» відповідно до якого діють органи державної влади та органи місцевого самоврядування (рішення Конституційного суду України від 26.06.2008 року №13-рп/2008).

Тобто, на відміну від громадянина, який може діяти на власний розсуд, не порушуючи при цьому встановлених законом заборон, державні органи і посадові особи не мають такої свободи у виборі моделі своєї поведінки. Вони зобов’язані діяти лише таким чином, як це прямо передбачено нормами права і лише в межах закріпленої за ними компетенції.

Вчинення ж державним органом, органами місцевого самоврядування дій у межах компетенції, але не передбаченим способом, в не передбаченій законом формі, або з виходом за межі компетенції є підставою для ви­знання таких дій та правових актів, прийнятих у процесі їх здійснення, неправомірними і незаконними.

Частина 1 статті 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» визначає, що депутат місцевої ради зобов'язаний: додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.

Рішення місцевої ради щодо висловлення недовіри та припинення повноважень посадових осіб органів місцевого самоврядування, обов’язково повинно містити посилання на відповідні норми Конституції та законів України, які прямо передбачають як відповідальність посадової особи місцевого самоврядування взагалі (стаття 20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», стаття 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»), так відповідні доведені в законному порядку факти, що підтверджують настання обставин такої відповідальності.

Таким чином, законом не передбачено розгляду питання про дострокове припинення повноважень міського голови шляхом подання електронної петиції до міської ради.

Враховуючи зазначене, петиція «Про дострокове припинення повноважень міського голови Новограда-Волинського В.Л. Весельського рішенням депутатів міської ради сьомого скликання за ініціативи громади» не може бути підставою для прийняття рішення міською радою щодо дострокового припинення повноважень міського голови, оскільки це не входить до її компетенції та суперечить законодавству України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, потрібно повернути історичну назву місту Звягель
35,2%
Ні, потрібно залишити Новоград-Волинський
62,8%
Мені байдуже
2,1%
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...