• Головна
  • За чотири роки українців стало менше на 743 тисячі
21:17, 18 листопада 2018 р.

За чотири роки українців стало менше на 743 тисячі

За чотири роки українців стало менше на 743 тисячі

Населення країни стрімко тане: смертність стабільно перевищує народжуваність, а молоді виїжджають за кордон на навчання і заробітки

Кількість мешканців України скорочується випереджаючими темпами: ще на початку 1990-х нас було 52 мільйони, 2014-го - 43 млн., а на 1 вересня 2018 року чисельність населення країни склала 42,2 млн. осіб.

При цьому міжнародні організації прогнозують, що найближчим часом цей процес тільки посилиться. Зокрема, експерти Департаменту з економічних і соціальних питань ООН впевнені, що протягом найближчих десятиліть населення України продовжить стрімко скорочуватися і до 2050 року складе не більше, ніж 36 млн. осіб. Основних причин неухильного зменшення населення дві: негативний природний приріст населення (тобто число померлих в Україні стабільно перевищує число народжених) та міграційна політика країни.

Схід країни виїжджає подалі від військових дій, а жителі Західної України масово їдуть на пошуки кращого життя за кордон

Аби зупинити процес старіння і вимирання населення, потрібно, щоби на 10 жінок припадало 21-23 народження дітей, а в Україні ці цифри в півтора раза менше. Що стосується трудової міграції, то, як відомо, українці їдуть на заробітки в Європу мільйонами. За офіційними даними, за кордоном зараз працюють близько 5 млн. наших земляків, а неофіційні джерела взагалі наполягають на 8 мільйонах. Тим часом, найближчі сусіди продовжують робити кроки назустріч українським заробітчанам, спрямовані на спрощення життя новоприбулих. Буквально днями стало відомо, що Чехія в два рази збільшує квоту робочої сили для українських заробітчан: вже з наступного року офіційно працевлаштуватися в Чехії зможуть 40 тисяч громадян України.

На думку аналітика, експерта кадрового ринку Миколи Горового, нічого сенсаційного в рішенні Чехії немає. Вони спостерігають, як зростає польська економіка, і розуміють: Україна відмінно справляється з забезпеченням поляків якісною робочою силою.

Скільки втратили регіони

Вивчаючи статистику, з'ясувалось, як йдуть справи з демографією в регіональному розрізі й скільки мешканців наші регіони «надбали», або «втратили» за останні два роки. Цифри виявилися досить гнітючими: втрати зазнали всі регіони, за винятком столичного, Києва і Київської області.

Експерти кажуть, що статистичні цифри повністю відображають ситуацію в Україні: схід країни виїжджає з рідних місць подалі від військових дій, а жителі Західної України масово їдуть на пошуки кращого життя за кордон. Більш-менш укрупнюється лише столиця, але хорошого в цьому мало, адже місто не гумове. І перш за все, проблеми пов'язані з транспортними розв'язками, які не справляються з потоком машин, і хронічно переповненим в години пік громадським транспортом.

- Прагнення українців жити ближче до столиці цілком зрозуміле. Тут вищий рівень життя і зарплати, ніж у середньому по країні, більш розвинена інфраструктура, більше можливостей для проведення дозвілля тощо, - зазначає експерт. - Однак ціни на оренду в столиці кусаються, тому багато приїжджих знімають житло в найближчому передмісті. Звідси - позитивний приріст у Київській області, хоча багато населених пунктів регіону практично такі ж депресивні, як і більшість невеликих містечок і сіл в цілому по країні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Населення #країна #мешканці #Чехія
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...