• Головна
  • Google присвятив свій дудл Миколі Носову - автору трилогії про Незнайку
11:02, 23 листопада 2018 р.

Google присвятив свій дудл Миколі Носову - автору трилогії про Незнайку

Google присвятив свій дудл Миколі Носову - автору трилогії про Незнайку

110 років тому в Києві народився дитячий письменник Микола Носов. Річницю від дня народження автора творів про Незнайку позначила компанія Google, присвятивши літератору дудл - зображення на головній сторінці свого пошуковика.

У Миколи Носова було багато захоплень, проте в юності він планував стати хіміком і навіть організував лабораторію у себе на горищі. Проте, в 19 років він захопився кінематографією і до 1951 року працював постановником і режисером мультиплікаційних, наукових і навчальних фільмів.

Google присвятив свій дудл Миколі Носову - автору трилогії про Незнайку, фото-1

Дитячим письменником Носов, за його власними спогадами, став майже випадково - спочатку він розповідав казки своєму синові, а потім все більше захоплювався письменництвом і дитячою психологією. Після 1938 року з'явилися такі його розповіді, як «Живий капелюх», «Мишкова каша», «Фантазери» і так далі.

Ймовірно, найбільш відомими творами письменника залишається трилогія про пригоди Незнайки. Варто відзначити, що вперше персонаж під таким ім'ям з'явився в коміксах канадського художника Палмера Кокса, переведених письменницею Ганною Хвольсон. Проте, саме Микола Носов зробив цього персонажа таким, яким він сьогодні відомий. Сам Микола Носов говорив, що для нього Незнайка «дитина, але не така, яку можна назвати по імені і прізвищу, а дитина взагалі, з властивою її віку невгамовною спрагою діяльності, незнищенною жагою знання і в той же час з непосидючістю, нездатністю утримати свою увагу на одному предметі скільки-небудь тривалий час».

Заключна частина трилогії, роман-казка «Незнайка на Місяці», особливо цікава тим, що, залишаючись дитячим твором, водночас цілком вписується в уявлення про «дорослий» жанр антиутопії. У книзі в тій чи іншій мірі порушуються такі питання, як незацікавленість поліції у викоріненні бандитизму, нехтування науковими дослідженнями, які не обіцяють безпосередній комерційної вигоди, хабарництво, соціальна нерівність і так далі. Багато хто вважає, що казка дозволяє познайомиться навіть з такими поняттями, як стартап і продакт-плейсмент.

Втім, для деяких Незнайка на Місяці став джерелом відкриттів, що не відносяться до політики та економіки. Зокрема, саме з цієї книги деякі діти дізналися, наскільки місячна гравітація менше земної.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...