Види політичної реклами в інтернеті

Сайт

Ще кілька років тому політична реклама в інтернеті була чимось екзотичним для України. Сьогодні ж, жодна успішна політична рекламна кампанія не обходиться без реклами в інтернеті. Як показав час, це одна з найбільш ефективних і, безсумнівно, перспективних напрямків в PR технологіях.

Політики, політтехнологи і маркетологи прекрасно усвідомлюють те, що багато аспектів нашого сучасного життя активно зміщуються на простори інтернету, і реклама в цьому сенсі не виняток. У формування іміджу, підтримання комунікації і рекламу в інтернеті вони вкладають чималі гроші і дорожать своєю аудиторією: кожним фоловером і підписчиком.

Незважаючи на високу ефективність інтернет-реклами, вона також має свої недоліки. Для того щоб вміло використовувати її для своїх цілей, необхідно більш детально розглянути всі сторони цього напрямку в рекламі і познайомитися з основними видами політичної інтернет-реклами, а так само їх особливостями.

Переваги політичної реклами в інтернеті:

Інтерактивність. У багатьох випадках, зацікавленій людині легко вступити в діалог з рекламодавцем в реальному часі, або найближчим часом отримати відповідь, вирішити питання, що цікавлять його питання швидко і не виходячи з дому.

Економія грошей. Одна з основних переваг - це економія коштів. При використанні інтернет реклами немає необхідності купувати або орендувати приміщення, утримувати їх і оплачувати роботу персоналу.

Економія часу. Такий вид реклами не потребує багато часу для її поширення, в порівнянні з друкованою рекламною продукцією і навіть рекламою на телебаченні.

Геотаргетинг. Завдяки глобальності охоплення аудиторії мережею Інтернет, рекламодавець може налаштувати відображення своєї реклами на відповідному для нього рівні: як на місцевому, національному, так і міжнародному.

Ненав'язливість. Такий вид реклами дає людині можливість вибирати: ознайомитися з рекламою або пропустити її. Вона не так сильно дратівлива для людей, як реклама на телебаченні або радіо, яку не можна не дивитися, чи не слухати.

Близькість до цільової аудиторії. При вдалому розміщенні на тематичних сайтах, спільнотах в соціальних мережах, які відвідують потенційні клієнти, реклама швидше досягає своєї цільової аудиторії;

Недоліки політичної реклами в інтернеті:

Повна або часткова відсутність швидкісного інтернету за межами великих міст, обмежує людей цієї місцевості у вільному доступі до нього, а значить і до реклами. Якщо цільовою аудиторією вашої реклами є жителі сільської місцевості, на сьогоднішній день, реклама в інтернеті, швидше за все, буде мало ефективна, так як люди в малих містах і селах все ще більш схильні отримувати інформацію за допомогою особистого спілкування.

Незнання інтернет технологій. Як правило, люди в похилому віці не користуються інтернетом. Якщо ваша цільова аудиторія 60+, не варто робити інтернет своїм основним рекламним майданчиком.

Хибна статистика. Власники сайтів або банерних мереж часто приховують свою реальну статистику відвідуваності і переходів по рекламних банерів. За допомогою різних прийомів вони штучно підвищують статистичну кількість відвідувань своїх інтернет-ресурсів. При великому замовленні реклами, щоб уникнути надмірних грошових витрат, перед запуском реклами варто задіяти фахівця аутсорсера, для проведення кількісного і якісного аналізу відвідуваності, кількості підписчиків, прихильників передбачуваних веб-ресурсів.

Можливості інтернету дозволяють, зробити рекламу різноманітною, і не обмежують розробників тривіальними підходами. Чим більше видів реклами в інтернеті ви задієте, тим більша ймовірність того, що її помітять.

Нижче ми опишемо вже існуючі, найбільш зустрічаються види реклами в інтернеті, які можуть допомогти вам у вашій рекламній кампанії.

1.Контекстная реклама

Контекстна реклама - це реклама, зміст якої залежить від інтересів користувача. Тому однією з головних її переваг перед іншими видами реклами є її «ненав'язливість» для потенційного клієнта. Реклама відображається відвідувачам в межах їх сфери інтересів, які потенційно збігаються або перетинаються з тематикою рекламованого товару або послуги.

Контекстна реклама буває пошуковою і тематичною

Пошукова реклама відображається в результатах пошуку пошукових систем. Обов'язкова умова показу пошукової реклами - наявність заданого користувачем пошукового запиту, що збігається з тематикою реклами. Тематичні контекстні оголошення відображаються на сторінках сайтів, що входять в рекламну мережу. Якщо тематика реклами відповідає інтересам користувача, тематична реклама показується як додаткова інформація до змісту сторінок, які переглядає користувач.

Контекстні пошукові оголошення можуть розміщуватися в декількох областях сторінки результатів пошуку:

Спецрозміщення - до трьох оголошень у верхній частині сторінки, безпосередньо над результатами пошуку. Це одна з найбільш вигідних позицій, так як користувач побачить ваше оголошення одним з перших.

Гарантовані покази - до чотирьох оголошень, розташованих праворуч від результатів пошуку. Ця позиція менш вигідна, ніж попередня, але так як вартість цієї послуги буває істотно нижче «спецрозміщення», багато рекламодавців із задоволенням розміщують, таким чином, свої оголошення.

Динамічні покази - оголошення, розташовані під гарантованими показами (до п'яти). Вони відображаються періодично, чергуючись між собою. Навіть якщо рекламна кампанія має обмежений бюджет і оголошення не можуть розміщуватися в спецрозміщенні або гарантованих показах, динамічні покази також продемонструють хороший результат. Разом з тим, це хороше рішення для генерації трафіку (залучення потоку відвідувачів), наприклад, для новинного порталу, так як основна частина рекламної кампанії політика здійснюється за допомогою ЗМІ, і вони ж є основними «ньювсмекерами».

Контекстна реклама цікава тим, що вона виводить сайт, на який здійснюється перехід за допомогою розміщеної реклами, на перше місце в пошуковій системі. Це актуально, якщо за певним запитом користувача, наприклад «ім'я політика», пошукова система видає сайт з невигідною для рекламодавця інформацією «в топі». У такому випадку, за допомогою контекстної реклами можна вивести ваш рекламований сайт на перший план, тим самим знизивши ступінь впливу невигідною інформації.

З недавніх пір, такий вид реклами почали також використовувати в цілях чорного PR. Наприклад, відомий випадок, коли політичними конкурентами була замовлена ​​контекстна реклама, семантичне ядро ​​якої складалося з імені, прізвища та інших даних людини, чию репутацію прагнули очорнити. Ця реклама направляла відвідувачів, які здійснювали пошук за цими ключовими словами, на сайт з інформацією про причетність даної особи до корупції і т.п.

2. Банерная реклама

Банер - один з найбільш поширених видів інтернет-реклами. Являє собою графічне зображення, аналогічно рекламному модулю в пресі, але здатний утримувати анімовані (Gif і Flash) технології, рідше відео-елементи, крім цього, такі банери є гіперпосиланням на сайт рекламодавця або сторінку з додатковою інформацією.

Банерну рекламу іноді називають тізерною (від анг. Teaser - «жарт»), так як основне завдання цієї реклами - привернути увагу. Вона відрізняється від контекстної реклами максимальною інформативністю і наповненістю, а також привертають візуальними елементами.

Існують певні стандарти для розмірів банерів, більш того вони отримали назви які також стали стандартами.

88 x 31 Micro bar (Мікро смуга)

100 x 100квадратний маленький

120 x 90Button 1 (Кнопка 1)

120 x 60Button 2 (Кнопка 2)

125 x 125 Square button (Квадратна кнопка)

120 x 240 Vertical banner (Вертикальний банер)

120 x 600Skyscraper (Хмарочос)

160 x 600Wide skyscraper (Широкий хмарочос)

180 x 150 прямокутник Rectangle

234x60 Half banner (Половина довгого банера)

240 x 400Vertical Rectangle (Вертикальний прямокутник)

250 x 250Square Pop-Up (Спливаючий квадрат)

300 x 250 Medium Rectangle (Прямокутник середньої величини)

300 x 600 Half page ad (Оголошення на півсторінки)

336 x 280Large Rectangle (Великий прямокутник)

468 x 60Full banner (Довгий банер)

500 x 100 горизонтальний

600 x 90 горизонтальний середній

728 x 90 Leaderboard (Горизонтальний довгий)

Згодом стали з'являється нові, більш цікаві види банерної реклами:

Topline (Розтяжки ) - рекламні блоки, розташовані над хедером (верхня частина сайту) або основним змістом сторінки, які були названі за аналогією з вуличними банерами-розтяжками. Їх висота становить до 90 пікселів, що стосовно їх ширини, банери topline займають всю ширину вікна браузера і адаптуються до його розміру. Rich-media (Річмедіа) - «багаті» рекламні flash-банери, які відкриваються поверх вмісту сторінки і можуть супроводжуватися звуком і анімацією. Цей вид медійної інтернет-реклами дозволяє зробити рекламне оголошення більш привабливим за рахунок своєї інтерактивності, однак, це досить агресивний, в деякому сенсі нав'язливий спосіб просування «продукту», який може викликати негативні емоції у відвідувачів.      

Pop-under (Поп-андер) - рекламний модуль, при натисканні на який в новому вікні браузера відкривається сторінка з рекламним змістом. Мета такого модуля - звернути увагу аудиторії на рекламне повідомлення вже після закриття веб-сторінки. Якщо інформація на цій сторінці буде не цікава людині, сторінка може перетворитися в дратівливий чинник для нього. Таку рекламу краще використовувати, коли рекламована інформація - не для вузької цільової аудиторії і зможе зацікавити багатьох.

Screenglide/expandable (Баннери-«расхлопи») - шаблон реклами, в якій використовуються два flash-ролика: один для банера звичайного розміру, а інший - для розгортання до 100% -го розміру вікна (full screen). «Расхлоп» банера відбувається при певних діях користувача: наведенні курсору миші, кліці, або ж в заданий момент часу. Банер-імітація є спливання в лівій нижній або правій частині сторінки, розміром як «Square Pop-Up». На думку багатьох, цей формат не дратує і досить привабливий, це може бути обумовлено тим, що даний банер імітує спливаюче інформаційне повідомлення, наприклад, як в соціальній мережі Вконтакті.

Існує безліч видів банерної реклами, але для того щоб отримати максимальний результат від будь-якого з них, завжди варто враховувати 3 фактори :

інтрига, (використання прийомів, які викличуть інтерес і цікавість людини); вибір правильного місця для розміщення на сайті; привабливий дизайн.

3. Брендована реклама

Брендована реклама (реклама-фон сайту) - цей вид реклами дуже схожий на банерну, але її особливість полягає в тому, що правий і лівий боковий фон (підкладка) сайту перетворюється в «клікабельний» банер: при натисканні на нього відвідувач буде перенаправлений на сайт рекламодавця. Це один з найновіших видів реклами.

Існують різні підходи до налаштування брендованої реклами. Наприклад, можливо адаптувати весь сайт під дизайн реклами. Хедер, футер, курсор, меню, і інші елементи об'єднуються в єдину концепцію. За допомогою даної технології легко привернути увагу відвідувачів до важливих подій, і до самого бренду. Залучення професіоналів для інсталяції та доопрацювання, а також охоплення рекламою практично всього сайту, робить цей вид одним з найдорожчих в інтернеті.

4.Реклама в соціальних мережах

Сьогодні соціальні мережі - це не тільки пошук друзів, однокласників і однодумців, це рекламні платформи з десятками мільйонів користувачів. А в зв'язку з технічним прогресом, масової доступністю смартфонів і швидкісного 3G інтернету, незабаром реклама в соціальних мережах буде у кожного «в кишені».

Соціальні мережі надають різні способи розміщення реклами. Ви можете розміщувати тизерні банери з гіперпосилання на ваш сайт.   

З легкістю можна запустити рекламу своєї спільноти, сторінки. Розробники дають нам можливість самостійно налаштовувати таргетування, відповідно до:

статі, віком, геолокації (визначення географічного розташування інтернет-користувача); спільнотою; тематикою; додатком; ретаргентгом (рекламний механізм, за допомогою якого онлайн-реклама направляється тим користувачам, які вже переглянули рекламований продукт).

Як правило, соціальні мережі пропонують два види реклами:

Оплата за переходи - якщо необхідно, щоб користувачі не просто бачили оголошення, а й переходили по ним, слід працювати з цим форматом.

Оплата за покази - більш статичний формат, ніж оголошення з оплатою за переходи. Вони підходять рекламодавцям, зацікавленим у формуванні впізнаваності бренду, а також для використання іміджевої реклами.

Вбудовані механізми соціальних мереж з легкістю дають можливість відстежити бюджет, статистику, а також в будь-який час дозволяють зупинити і запустити покази реклами. Це дає можливість аналізувати рекламну кампанію і запускати рекламу в «prime-time» (час, коли користувачі найбільш активні).

Реклама в соціальних спільнотах. Це досить простий механізм розміщення реклами в інтернеті. Для цього необхідно визначити групу або сторінку, в якій густо зосереджена цільова аудиторія політичної рекламної кампанії. Для розміщення рекламних матеріалів можна використовувати: рекламні біржі, сервіси безпосередньо соціальних мереж, або звертатися до адміністраторів тих чи інших спільнот безпосередньо. Але, необхідно пам'ятати, що вам може бути відмовлено в розміщенні реклами, або ж будуть створені невигідні умови, в зв'язку з розбіжностями в політичних поглядах.

5.Відео-реклама

Порівняно новим рекламним підходом, який стали використовувати українські політики є відео-реклама. Це може бути пов'язано з тим, що з'явилася індексація і видача відеороликів в результатах загальної видачі пошукових систем, а також з появою сервісів, які дозволяли б розміщувати рекламні відеоролики в інших відеоматеріалах, таких як фільми, кліпи і т.д.

Тепер відеоролики індексуються пошуковими системами, з'явилися майданчики, відеохостінги, соціальні мережі (YouTube, Vimeo, Rutube, VideoClick, Imho), які надають можливість відстежувати поточну ситуацію рекламної кампанії (її бюджет, статистику, динаміку), а популярність цих ресурсів дозволяє включати в відеоролики будь-які об'єкти для просування. Таким чином, процес розміщення відеореклами в інтернеті істотно спростився. Основне до чого дійсно варто докласти зусиль, так це до створення ролика з цікавим, оригінальним сюжетом, який «зачепить» глядачів з перших секунд; він також повинен впливати на емоції і залишати бажання поділитися ним з друзями, близькими, розповісти про нього на роботі своїм колегам.

6.Реклама в блогах

Використання блогів, як рекламний майданчик - це дуже тонкий, частково завуальований і, в цілому, дуже вдалий спосіб розміщення політичної реклами в інтернеті. Блогери, одночасно з веденням щоденникових записів про своє життя, особисті переживання, інтереси, можуть виступати як онлайнові журналісти, аналізуючи, ту чи іншу політичну ситуацію. Основний інтерес у вкладенні коштів в блоги, полягає в тому, що їх відстежують і використовують в практичній діяльності співробітники засобів масової інформації, зокрема, електронних служб новин, фахівці з маркетингу, реклами, PR. Розміщення своїх рекламних матеріалів в різних блогах, дає рекламодавцеві можливість заощадити гроші, і потрапити на сторінки, канали найбільш відвідуваних ЗМІ в Україні.

7.Product-placement

Product-placement (розміщення продукції) - вид неявної (прихованої) реклами, що полягає в тому, що реквізити, якими користуються герої у фільмах, телевізійних передачах, комп'ютерних іграх, музичних кліпах, книгах, на ілюстраціях і картинах, сайтах, блогах, мають реальний комерційний аналог. Зазвичай демонструється сам рекламований продукт, або його логотип, або ж, в контексті про нього згадується в хорошій якості.

Варто зазначити, що переваги реклами в інтернеті значно переважають над її недоліками, але не варто також забувати, що на сьогоднішній день, політична інтернет-реклама підійде не для всіх цільових аудиторій. Вона буде менш ефективна для партій і кандидатів, чия цільова аудиторія охоплює жителів сіл, або людей в літньому віці.

Для того щоб дізнатися який вид інтернет реклами буде найбільш ефективним саме для вашої цільової аудиторії, варто використовувати кілька її видів, час від часу, роблячи аналіз конверсії для визначення більш ефективних серед них.

Сьогодні інтернетреклама вийшла на такий рівень розвитку, який дозволяє успішно проводити різні рекламні кампанії політичної спрямованості. Але завжди варто пам'ятати, що якщо представлений контент не є привабливим і в ньому відсутня вірусна складова, скоріше за все така реклама не зможе переконати виборців. Тому, в першу чергу, варто сконцентрувати увагу і сили на розробці якісного контенту.

Петрик О.О.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Екологія
В зв’язку з тим, що відбулися чергові скиди неочищених стоків ТОВ “Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна“ (Хмельницька область) у річку Хомора, що впадає у річку Случ, у водойми потрапили небезпечні речовини, які забруднили річку та негативно вплинули на водні живі організми. В результаті на поверхні води нижче ТОВ “Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна“, виявлена велика кількість мертвої риби. Про це повідомляє відділ з питань цивіль...
Пригоди
24 квітня пішов з дому та не повернувся житель Пулинського району Руслан Лук’янчук. Правоохоронці розшукують хлопця та просять повідомити будь-яку інформацію щодо місця його перебування. Хлопчик проживає у с. Великий Луг та навчається у 7 класі місцевої школи. 24 квітня близько 19.00 він пішов з дому на прогулянку та до теперішнього часу не повернувся. Прикмети хлопця: на вигляд 11-12 років, зріст 150 см, худорлявий, волосся русяве, очі карі, ніс кирпатий,...
Суспільство
Оптові ціни на дизельне паливо 24 квітня виросли в середньому на 10% або на 2 гривні за літр. Про це повідомляє еnkorr з посиланням на дані цінового моніторингу ринку "Консалтингової групи" А-95 ". Станом на 13:15 середи, ціна бензовозної партії в Новограді-Волинському була на рівні 25,7 грн за літр. У порівнянні з 23 квітня ціни зросли на 2,25 грн/л. У великооптовому сегменті вартість палива зі ст. Новоград-Волинський виросла в середньому на 2,65 тис грн...
Суспільство
Сайт Новограда-Волинського 04141.сom.ua розповість читачам про всі особливості Чистого четверга, а також що потрыбно робити в цей день і що категорично заборонено. Перед Великоднем православні християни відзначають Великий четвер, який цього року припав на 25 квітня. Історія Цей день пов'язаний з біблійною подією - Таємною вечерею, коли Спаситель Ісус Христос обмив ноги своїм учням, показавши тим самим приклад братської любові і смиренності. Цей епізод пок...
Влада
Як повідомлялося раніше, 23 квітня 2019 року міський голова Віктор Весельський здійснив виїзну нараду щодо оптимізації надання медичних послуг в місті, під час якої відвідав КНП «ЦПМСД міста Новограда-Волинського» та КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» в поліклінічному корпусі. Цього ж дня Віктор Леонідович ознайомився з роботою медичних працівників ряду лікувально-профілактичних закладів Новограда-Волинського, а саме: КНП «Новоград-Волинське міськрайонн...
Влада
Депутати з фракції Самопоміч підготували законопроект щодо обмеження повноважень президента, його вже розкритикували в команді новообраного глави держави.   Не встигли в Україні закінчитися вибори президента, як можуть змінитися самі повноваження глави держави.   З такою ініціативою виступила партія Самопоміч. У політичній силі стверджують, що просто хочуть привести повноваження президента у відповідність з Конституцією.   Але в команді Володимира Зеленськ...
Кримінал
23 квітня у с. Чижівці розшуківці карного розшуку Новоград-Волинського відділу поліції затримали двох парубків за підозрою у причетності до щойно скоєної крадіжки. Загалом поліцейські мають підстави перевіряти молодиків щодо вчинення ще низки злочинів. Власник домогосподарства, повертаючись додому, помітив неподалік підозрілих парубків, а коли зайшов на власне обійстя, то виявив пошкоджене вікно, а усередині – зникнення телефонів, ювелірних виробів із золо...
Новини компаній
Побутова техніка є незамінною річчю в домі, заощаджуючи час та енергію кожної людини. Якщо вона вийшла з ладу, потрібно чимало коштів на ремонт або купівлю нової. Кредит онлайн – найбільш зручний та швидкий спосіб отримати гроші на ремонт/купівлю техніки. Чому не варто звертатися за кредитом до банку? Банківські установи ідеально підходять для отримання позики на велику суму з конкретною метою, наприклад придбання автомобілю або квартири. У цих випадках кл...
Суспільство
У Новоград-Волинського районі місцеві пошуківці знайшли останки двох солдатів, які загинули у 1941 році. Про це 23 квітня 2019 року на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук повідомило Історико-патріотичне об’єднання «Пошук». «23 квітня 2019 року група ІПО «Пошук» проводила польові роботи в Новоград-Волинському районі на околиці села Броники. За підсумками дня було виявлено двох солдатів РСЧА з оборонних боїв липня 1941 року. При солдатах було виявлено...
Новини по темі
Володимир Зеленський дав інтерв'ю та відповів на запитання, які цікавлять виборців (ПОВНИЙ ТЕКСТ)
"Є люди з картою поляка, які ніколи не бували в Польщі" - генконсул
Тимошенко: "Порошенко веде потужний бізнес з Кремлем через Новоград-Волинську трубу"
Кандидат в Президенти Олександр Шевченко відвідав музей родини Косачів в Новограді-Волинському
Кому кандидати в Президенти довірили представляти свої інтереси в Новограді-Волинському
Завтра в Новоград-Волинський приїде кандидат в Президенти України Олександр Шевченко
У Новоград-волинських газетах пройшла хвиля «чорного піару» проти Зеленського
Двох членів комісії замінили в ОВК №65 в Новограді-Волинському
У Новограді-Волинському ОВК з другої спроби розпочала роботу – збирали кворум та порушили процедуру заміни керівних посад
На Житомирщині працює громадська омбудсменка із захисту виборчих прав мережі ОПОРА