10:45, 21 грудня 2018 р.
Надійне джерело
Дерегуляція: Тепер новоградці зможуть вільно переплановувати свої квартири
Раніше за неузгоджене з владою перепланування квартир могли притягнути до адмінвідповідальності. Постановою №406 Кабмін змінив ситуацію.
Редакція сайту Новограда-Волинського 04141.com.ua, повідомляє, що 18 грудня 2018 року Кабінет міністрів України затвердив оновлений перелік будівельних робіт, які не потребують отримання дозволів та подальшого введення в експлуатацію. Про це 19 грудня повідомив прес-центр Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства на урядовому порталі .
Так, до нового переліку в числі інших увійшли наступні роботи:
переобладнання і перепланування житлового будинку та приміщення, а також нежитлової будівлі класів СС2 і СС3 без втручання в огороджувальні, несучі конструкції або інженерні системи;
заміна покрівлі будівель і споруд без втручання в несучі конструкції;
заміна існуючих заповнень віконних, балконних і дверних блоків;
технічне переоснащення внутрішніх систем опалення, вентиляції, водопостачання, водовідведення та газопостачання;
зведення на земельній ділянці тимчасових будівель і споруд без улаштування фундаментів, в тому числі альтанок, теплиць, гаражів, а також свердловин і колодязів.
Тепер демонтувати не несучі стіни в квартирах можна без дозволів ДАБІ
Як зазначає на сторінці в Facebook заступник міністра Мінрегіонбуду Лев Парцхаладзе, раніше перенесення стін в квартирі потрібно було узаконювати за допомогою отримання дозволу ДАБІ, яке доводилося чекати від трьох місяців до півроку. Тепер перепланування квартири в багатоповерховому будинку можна робити без отримання дозвільних документів. Це стосується будівельних робіт, що проходять без втручання в несучі конструкції та інженерні системи загального користування.
Перепланування, які не потребують дозволів, можна тепер проводити в багатоповерхових житлових будинках, а також залах торгово-розважальних центрів і офісних приміщеннях бізнес-центрів. Окремо відзначимо, що для будівельних робіт, що змінюють архітектурний проект житлового комплексу (наприклад, вікна в підлогу), потрібен дозвіл на зміну проекту будинку і узгодження з іншими мешканцями.
Раніше, щоб узаконити перепланування, доводилося подавати декларацію в дозвільний центр, додавати до нього правовстановлюючі документи на об'єкт перепланування і проект. А за фактом закінчення перепланування потрібно було також отримати протокол, який підтверджує відповідність виконаних робіт проекту. Ці складні процедури в минулому.
«З якою метою це було зроблено? Дерегуляція - спрощення дозвільних процедур і життя українців. Це важливо», - пише заступник міністра у соцмережі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:54
Вчора
ТОП новини
Оголошення
12:24, Вчора
12:07, Вчора
11
12:19, Вчора
3
live comments feed...