Сьогодні закохані відзначають День святого Валентина: історія і традиції

Сьогодні закохані відзначають День святого Валентина: історія і традиції, Олександр Сукач

Сьогодні, 14 лютого, закохані у всьому світі відзначають День святого Валентина.

Пов'язують свято з особистістю святого Валентина. Він, імовірно, названий по імені одного з двох ранньохристиянських мучеників з ім'ям Валентин. Йдеться про Валентина Інтерамнскій і Валентині Римському.

Валентин Інтерамнскій (III століття) - християнський святий, шанований як священномученик. Пам'ять відбувається в Православній церкві 30 липня (за юліанським календарем), в Католицької церкви 14 лютого. Валентин був єпископом міста Інтерамна (сучасний Терні) в Умбрії (Італія). Згідно з переказами, у нього був дар цілительства. Так, коли у римського аристократа КРАТОН захворів син, то після безуспішних звернень до лікарів батько покликав єпископа Валентина, який молитвою зцілив юнака і тим самим навернув до християнства його самого і його батьків. Згодом Валентин був заарештований, після його відмови принести жертву язичницьким богам його піддали мукам, а потім обезголовили.

Сформована традиція святкування дня Святого Валентина як "дня закоханих" закріпилася під впливом англійської та французької літератури з кінця XIV століття.

У пізньому Середньовіччі у Франції і Англії житття св. Валентина поступово почало обростати легендами, пов'язаними з таємним вінчанням закоханих пар.

Згідно з однією з них, імператор Клавдій II заборонив воїнам одружуватися, щоб вони не відволікалися від служби. Він вважав, що самотній чоловік, не обтяжений дружиною і сім'єю, краще буде битися на полі битви на славу Цезаря.

Святий Валентин, згідно з переказами, був звичайним польовим лікарем і священиком, який співчував нещасним закоханим і потайки від усіх, під покровом ночі освячував шлюб люблячих чоловіків і жінок. Незабаром діяльність святого Валентина стала відома владі, і його посадили в темницю, засудивши до страти. У висновку святий Валентин познайомився з прекрасною дочкою наглядача - Юлією. Закоханий священик перед смертю написав коханій дівчині зізнання в коханні - валентинку, де розповів про свою любов, і підписав його "Твій Валентин". Прочитано воно було вже після того, як його стратили, а сама страта нібито сталася 14 лютого 269 року.

За ще однією версією, Валентин поєдннав шлюбом християнку і римського легіонера, який, крім того, був язичником. Легіонер був дуже хворий, у зв'язку з чим одруження проходило в поспіху. Даний шлюб і привів до страти святого Валентина.

У римсько-католицькій церкві св. Валентин офіційно вважається покровителем не закоханих, а людей, які страждають нервовими захворюваннями: ікони часто зображують Валентина в одязі священика або єпископа, який зцілює юнака від епілепсії. За церковним переданням, на могилі св. Валентина один юнак, хворий на епілепсію, довго молився - і видужав.

У 1969 році покровитель закоханих був вилучений із календаря святих як такий, чию історичність взяли під сумнів. Однак в сучасних календарях 14 лютого відзначено як день пам'яті св. Валентина.

На День всіх закоханих люди дарують один одному "валентинки" - листівки з поздоровленнями.

З плином часу звичай посилати коханим 14 лютого невеликі сувеніри та "валентинки" існував тільки на території Англії та Франції. Згодом про нього дізналися завдяки емігрантам в Новому Світі (сучасні Північна і Південна Америка).

Перші "валентинки" створювалися власними руками: художники писали романтичні вірші на аркушах паперу. Згодом в Великобританії стали друкувати збірники віршів - закохані вибирали найкращі і переписували їх в "валентинки".

Згодом почалося масове виробництво "валентинок" в промислових масштабах. Така ідея, зокрема, виникла у американки Естер Гауленд. Всього за рік вона продала листівок на суму 5000 доларів.

Традиційно в День всіх закоханих люди дарують один одному солодощі у формі сердечок, квіти і маленькі сувеніри. Незмінними атрибутами свята залишаються "валентинки", червоні троянди, голуби і купідони.

У Європі традиція святкування сходить до XII-XIII століття. Відправлення "валентинок" було модним у Великобританії XIX століття. Також британські дівчата в цей день ворожили на судженого, дивлячись у вікно.

В Уельсі перед святом закохані вирізують з дерева ложку, прикрашаючи її сердечками, ключами й замковими свердловинами і дарують один одному. Такий подарунок буквально означає: "Ти знайшов шлях до мого серця".

У Данії чоловіки посилають своїм подругам "валентинки" без підпису. Якщо дівчина здогадається, хто відправник, то повинна надіслати йому в відповідь на Великдень шоколадне яйце.

У Польщі ухвалене 14 лютого відвідувати Познаньську метрополію, де покояться мощі святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона.

У США вперше День святого Валентина святкувався в 1777 році. У 1847 році Естер Хоуланд відкрила успішну справу з ручного виготовлення "валентинок" за британськими зразками у своєму будинку в місті Вустер, штат Массачусетс. З XIX століття саморобні "валентинки" майже зовсім поступилися місцем вітальним листівкам масового виробництва. 

В Японії День святого Валентина відзначається з 30-х років XX століття. Спочатку у японців було прийнято дарувати в це свято один одному солодкі подарунки. Сьогодні найбільш популярним подарунком є ​​шоколад, причому подарунки повинна підносити дівчина як свому обранцю, так і своїм друзям. У другому випадку подарунок називається гирі-Теко (важливий шоколад). Подарунок від чоловіка в цей день вважається не мужнім. Відповідний подарунок, як правило, у вигляді білого шоколаду, чоловік робить через місяць в так званий "білий день".

У деяких країнах Дня святого Валентина і зовсім немає. Наприклад, в Ірані і Саудівській Аравії приймаються спеціальні заходи для заборони свята.

День святого Валентина закохані
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі