• Головна
  • Будівлі на Житомирщині мають стати більш інклюзивними
12:22, 22 березня 2019 р.

Будівлі на Житомирщині мають стати більш інклюзивними

Будівлі на Житомирщині мають стати більш інклюзивними

З 1 квітня в Україні почнуть діяти нові державні будівельні норми щодо облаштування будівель для маломобільних груп населення.

Про нові державні будівельні норми щодо обов’язкового створення безбар’єрного простору в Україні для маломобільних груп населення, а саме ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» 21 березня на Форумі АМУ із сталого розвитку територіальних громад розповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе. Він нагадав, що 29 грудня 2018 року Мінрегіон опублікував нові норми, які офіційно вступлять в силу з 1 квітня 2019 року. Йдеться про зручність у доступі та пересуванні в будівлях, на вулицях, у громадському транспорті та місцях суспільного призначення.  

Л.Парцхаладзе сказав: «Інклюзивність будівель і споруд - серед пріоритетів влади на державному рівні. Ми маємо приділяти більше уваги людям з інвалідністю, адже вони цього потребують. Крім того, громадяни з інвалідністю є працездатними та активними, і мають право на гідні умови праці, а влада має сприяти реалізації цих прав».

Про забезпечення прозорості, доступності та інклюзивності під час реалізації проектів, систематизації та узгодженості роботи на місцевому і державному рівнях наголосив виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Він зазначив, що багато питань, зокрема, щодо будівництва на місцях залишаються неврегульованими, і необхідно залучати громадськість до обговорення інфраструктурних проектів.

Уповноважений Президента України з прав людей інвалідністю В.Сушкевич звернувся до учасників Форуму: «Перш за все, хочу подякувати міським головам за щоденну кропітку роботу у забезпеченні життєдіяльності громад. Адже дуже важко вирішувати проблеми, які накопичувалися десятиріччями. Я хотів би привернути увагу до такої категорії населення як люди з інвалідністю – розвиток будь-якої громади неможливий без врахування їх інтересів. Громадяни з інвалідністю – не проблема, а, навпаки, ресурс для розвитку. І для них мають бути створені особливі умови. Тому я закликаю до інклюзивності об'єктів і послуг у містах і селах».

Довідково:

21 березня в рамках Міжнародної будівельної виставки InterBuildExpo 2019 АМУ проводить галузевий Форум Асоціації міст України із сталого розвитку територіальних громад. Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізується Асоціацією міст України за підтримки USAID та проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Канади.

Серед учасників Форуму  – 170 мерів, голови ОТГ та керівників міський управлінь з питань економічного розвитку, а також представники центральних органів виконавчої влади, народні депутати, науковці, експерти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград-Волинський
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...