• Головна
  • Перевірка списку виборців – крок відповідального громадянина!
09:35, 26 березня 2019 р.

Перевірка списку виборців – крок відповідального громадянина!

Дільничні виборчі комісії отримали від відділів державного реєстру виборців попередні списки виборців. Отже будь-який громадянин може реалізувати своє право ознайомитися із списком виборців у приміщенні відповідної дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей. Це право передбачено ч. 3 ст. 32 України «Про вибори президента України». І що важливо: можна перевірити інформацію не тільки про себе – а й про інших виборців!

Якщо громадянин знайде невідповідності, неточності він має право звернутися до відповідної дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців чи суду за місцезнаходженням виборчої дільниці. Це дозволить виправити допущені при складанні попереднього списку виборців неправильності, - у тому числі невключення, неправильне включення або виключення із списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.

Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Житомирській області Світлана Пантюхіна звертає увагу на важливість такої перевірки: «По-перше, це гарантія вашого голосування – бо за ч.2 ст. 3 закону про вибори президента, виборець може використати право голосу тільки на одній виборчій дільниці, де він включений до списку виборців.

По-друге, перевірка відомостей інших громадян дозволяє виявляти помилки та сприяти реалізації їх права голосу: у день голосування неможливо змінити виборчу адресу і тим більше включити виборця до списку виборців, якщо його з якихось причин не включили.

І головне: масова перевірка виборцями списку виборців підвищує довіру до виборчого процесу. Єдиний спосіб перевірити на практиці панічні публікації в ЗМІ та інтернеті про підготовку масових фальсифікацій – це йти до виборчих дільниць і знайомитися з попередніми списками виборців. Якщо громадяни перевірятимуть включення себе, своїх родичів та знайомих, вірогідність помилок значно зменшиться. І тоді буде значно менше підстав сумніватися в списку виборців. Як наслідок зростатиме довіра до волевиявлення та легітимації його результатів».

Виборча омбудсменка акцентує увагу: якщо ми хочемо обрати легітимного президента України – ми маємо довіряти виборчому процесу. Один із найважливіших кроків, який може зробити громадянин для підвищення довіри – це особисто пересвідчитися в правильності даних списку виборців. Якщо кожен громадянин перевірить хоча б 5-10 записів щодо родичів, сусідів та знайомих, сумніви не залишаться: майже кожен запис про виборця буде перевірений неодноразово!

Якщо громадяни будуть пасивними і не скористаються правом особисто перевірити дані реєстру виборців, маніпулятивні повідомлення у ЗМІ, Інтернеті і соцмережах можуть сформувати недовіру громадян до реєстру виборців. І як наслідок – недовіру до опублікованих результатів волевиявлення. Що загрожує делегітимізації новообраного президента України і відповідно його можливості реформувати державу та реалізовувати свої конституційні повноваження.

Адреси виборчих дільниць доступні на офіційному сайті Державного реєстру виборців:

https://www.drv.gov.ua/ords/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_dvk&pid100=18&prejim=2

Також є сервіс «Пошук дільниці в межах України»:

https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:3:9706417120603

Кожен виборець може за простою процедурою перевірити через сайт Державного реєстру виборців інформацію про наявність виборця у реєстрі. Для цього необхідно заповнити просту форму із прізвищем, ім’ям та по-батькові виборця; його датою і місцем народження; а також адресою реєстрації, - і пройти верифікації електронної адреси. Цей сервіс «Запит щодо наявності виборця в Реєстрі» доступний за посиланням:

https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:2:9706417120603

Якщо вам перешкоджатимуть ознайомлюватися зі списком виборців, ви можете притягнути винних осіб до відповідальності за ст. 212-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення. В цьому випадку ви можете телефонувати до поліції, яка уповноважена складати відповідні протоколи про адміністративне правопорушення.

Регіональна прес-служба ОПОРИ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...