• Головна
  • Новоградські студенти-медики матимуть можливість стажуватися в Німеччині
12:52, 27 травня 2019 р.

Новоградські студенти-медики матимуть можливість стажуватися в Німеччині

Новоградські студенти-медики матимуть можливість стажуватися в Німеччині

Проект налагодження співпраці обміну кваліфікованих молодших медичних працівників м.Новограда-Волинського та фірми sab GmbH (Берлін)

У травні 2019 року начальник управління освіти і науки міської ради Тетяна Ващук, директор КЗ «Новоград-волинський медичний коледж» Житомирської обласної ради Олена Солодовник, головна медична сестра КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» Тетяна Мартиневич та директор Палацу дітей та молоді Ольга Добровольна перебували у відрядженні з робочою поїздкою в м. Берлін (Німеччина).


Як розповіла начальник управління освіти і науки міської ради Тетяна Ващук, зустріч відбулася в рамках проекту налагодження співпраці обміну кваліфікованих молодших медичних працівників м.Новограда-Волинського та фірми sab GmbH.


Метою даного проекту є: вивчення закордонного досвіду медичної освіти та охорони здоров’я; покращення якості підготовки медичного працівника; підвищення конкурентноздатності випускника медичних закладів України; підвищення рейтингу закладу вищої освіти – Новоград-Волинського медичного коледжу; поліпшення медичного обслуговування пацієнтів різного профілю та статусу; розвиток у нашому регіоні паліативної допомоги; удосконалення соціальної, психологічної, педагогічної складової у підготовці медичних працівників.


Німецька фірма sab GmbH понад десять років надає послуги по здійсненню різнопланового догляду за клієнтами і пацієнтами, так званої паліативної допомоги, що дозволяє покращити якість життя пацієнтів з невиліковними захворюваннями, а також надання психосоціальної і духовної підтримки.
Новоград-Волинським медичним коледжем з фірмою sab GmbH підписано угоду про співпрацю, за якою студентам медичного коледжу після ІІІ курсу навчання буде надаватися можливість проходити стажування у цій фірмі та за її кошти (переліт в обидві сторони, проживання, харчування та кошти на власні потреби). Студенти житимуть у сім’ях, що дасть їм можливість поглибити знання з німецької мови та знайомитись з культурою іншої країни. Стажуватимуться у так званих житлових спільнотах. Це квартири, які фірма sab GmbH облаштовує спеціально під конкретних пацієнтів, де створюються всі умови, щоб вони почували себе комфортно, забезпечують їх всією необхідною технікою для підтримання життя. Витрачаються великі кошти, щоб хвора людина мала повноцінне життя і догляд. 
Перебуваючи на стажуванні наші студенти будуть навчатися навичок догляду за важкохворими пацієнтами та взаємодії з такими людьми. Крім того, їх навчатимуть поводження з особливою технікою, а саме: приладами для підтримання життєдіяльності, апаратами штучної вентиляції легень, тощо.

Як розповіла директор КЗ «Новоград-Волинський медичний коледж» обласної ради Олена Солодовник: «ми вбачаємо в цій співпраці в першу чергу підвищення якості свого освітнього процесу підготовки молодшого спеціаліста, вивчивши досвід Німеччини, її закладів охорони здоров’я та медичних коледжів.

Перебуваючи там, ми відвідали медичні школи, дізнались багато нового і цікавого про медичну освіту та мали можливість порівняти, чим відрізняється підготовка молодших медичних працівників, а саме медичних сестер, від нашої системи. 
Директор Палацу дітей та молоді Ольга Добровольна зазначила, що в Німеччині її вразило ставлення до осіб з інвалідністю, медичний догляд за хворими. Разом з медичним хворі діти отримують педагогічний супровід, турботу.
Крім того, начальник управління освіти і науки міської ради Тетяна Ващук наголосила на тому, що вони аж ніяк не вбачають у цій співпраці створення для наших медпрацівників плацдарму, щоби покинути Батьківщину заради заробітків. «Навпаки, хочемо, щоби вони повернулись зі стажування і впроваджували те, чому навчаться там» - підкреслила Тетяна Володимирівна.


Також компанія подарувала Новоград-Волинському медичному коледжу апарат штучного дихання та багато різного медичного обладнання, яке будуть використовувати в навчальних цілях.


У Новограді-Волинському є всі умови для реалізації проекту, а саме: діяльність "Євроклубу", вивчення іноземної мови та практика у міськрайТМО. У серпні планують відправити 5 студентів на стажування до Німеччини.

Відділ інформації та зв’язків 
з громадськістю міської ради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
"Слуга народу" (Володимир Зеленський)
54,8%
"Опозиційна платформа - За життя" (Вадим Рабінович)
3,8%
"Блок Петра Порошенко"
19,8%
"Батьківщина" (Юлія Тимошенко)
2,4%
"Сила і честь" (Ігор Смешко)
5,1%
Радикальна Партія Олега Ляшка
0,4%
ВО "Свобода" (Олег Тягнибок)
2,4%
Об'єднання "Самопоміч" (Андрій Садовий)
1,1%
Партія Святослава Вакарчука "Голос"
4,7%
"Громадянська позиція" (Анатолій Гриценко)
1,3%
"Опозиційний блок - Партія миру і розвитку"
0,8%
За жодну з представлених
2,0%
Я не піду на вибори
1,3%
#Новоград-Волинський
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...