• Головна
  • Які кроки необхідно зробити новоград-волинцю, щоб ввести в експлуатацію приватний будинок
15:31, 12 серпня 2019 р.

Які кроки необхідно зробити новоград-волинцю, щоб ввести в експлуатацію приватний будинок

 Які кроки необхідно зробити новоград-волинцю, щоб ввести в експлуатацію приватний будинок

Отримати техпаспорт і заповнити декларацію про готовність до введення в експлуатацію - два основні кроки, які належить зробити власникам приватних будинків.

Сайт Новограда-Волинського 04141.com.ua інформує, які кроки необхідно зробити для того, щоб ввести в експлуатацію приватний будинок. Відповідні роз'яснення були опубліковані прес-службою Міністерства регіонального розвитку та будівництва 9 серпня 2019 року на офіційному сайті.

Нагадаємо, що приватним вважається будинок максимальною висотою два поверхи (без урахування мансарди) і максимальною площею 500 кв. м з розташованими на ділянці господарськими спорудами, гаражем та іншим.

Перший крок в процедурі введення такого будинку в експлуатацію - отримання технічного паспорта. Для цього необхідно звернутися до юридичної особи або приватного підприємця, що надає дані послуги, і укласти договір. Після підписання договору фахівець повинен провести технічну інвентаризацію та ретельно звірити дані будівельного паспорта з готовим об'єктом. У разі, якщо в процесі зведення в проект були внесені зміни, їх слід відзначити в техпаспорті.

Другий крок передбачає подачу заповненої декларації про готовність будинку до здачі в експлуатацію в місцеве відділення Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) або в Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Заступник міністра регіонального будівництва Лев Парцхаладзе уточнює: «Місцевий підрозділ ДАБІ розглядає документи протягом десяти робочих днів з моменту їх подачі. Це безкоштовно. Обов'язковий елемент реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації - запис в техпаспорті об'єкта «введений в експлуатацію».

Далі органи місцевої влади повинні привласнити побудованому приватному будинку поштову адресу. З 1 липня 2019 року діє експериментальний порядок присвоєння адрес об'єктам будівництва та нерухомого майна. Так, згідно з новим порядком, адреса буде присвоюватися безкоштовно протягом п'яти робочих днів одним з наступних способів:

під час отримання будівельного паспорта забудови земельної ділянки або містобудівних умов і обмежень;

після отримання права на виконання будівельних робіт;

після введення об'єкта в експлуатацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...