• Головна
  • Новоград-Волинський ніколи не стане Smart, поки не буде Safe
13:34, 18 жовтня 2019 р.

Новоград-Волинський ніколи не стане Smart, поки не буде Safe

Новоград-Волинський ніколи не стане Smart, поки не буде Safe

Місто Новоград-Волинський деякі місцеві жителі називають "Маленький Чикаго" і це неспроста. Мало хто з місцевих може почувати себе у безпеці, наприклад у вечірній чи нічний час. 

Але рішення є, і вже наповну використовується навіть Україні, скажімо так у найбільш передових містах. Зрозуміло, що впровадження системи безпеки міста потребує значних коштів. Але поруч з елементарними людськими потребами типу: їсти, пити, спати. Безпека займає чільне місце у цьому переліку. Нехай наша публікація буде такою собі "шпаргалкою" для місцевих можновладців готових реалізувати даний проєкт.

Наприклад, Ви вирішили прогулятися в п'ятницю ввечері по місту. Тут мало людей, але ви все одно відчуваєте себе в безпеці: вулиці освітлені, а ви практично не випадаєте з поля зору камер. Штучний інтелект помітить, якщо щось станеться - і відразу сповістить поліцію, відправивши патрульним вашу геолокацію.

Звучить як замальовка з найближчого, але все ж майбутнього. Домогтися такого рівня міського комфорту можна, просто підтягнувши інфраструктуру міста. Звичайно, за фактом це не «просто». Але технології, які для цього необхідні, вже існує і ефективно працюють не тільки в світових, а й українських містах. Для початку розберемося з термінами smart city і safe city.

Ці концепції працюють як піраміда Маслоу: щоб говорити про smart city, потрібно спочатку побудувати safe city. Smart - це про зручність використання міста. В smart city ви знаєте рівень забрудненості повітря, світлофори підлаштовуються під трафік, освітлення вулиць регулюється під завантаженість вулиць. Але все це не має сенсу, якщо жителі міста не відчувають себе в безпеці. Саме за безпеку відповідає safe city - це базовий рівень.

У safe city ви не боїтеся гуляти по місту, відпускати свою дитину в магазин і можете переходити дорогу, не побоюючись за своє життя. Для реалізації safe city місту в першу чергу потрібна своя система відеоспостереження. У Новограді-Волинському вона частково впроваджена, але має розростися в повномаштабну мережу, під єдиним контролем та адмініструванням.

Концепція Smart & Safe City повністю змінює наше сприйняття міст і життя в них. Новоград-Волинський повинен ставати більш комфортними для проживання мешканців. Як цього добитися?

Впровадження Smart & Safe City можна розділити на шари. Перший шар - це фізична реалізація у вигляді побудови базової мережевої інфраструктури, монтажу камер і їх підключення до системи відеоспостереження. Після цього йде логічний, інтелектуальний рівень: з отриманого контенту відсівається сміття і залишається тільки те, що можна аналізувати. Аналітика - це наступний шар. Самий верхній шар - прийняття рішень на основі цієї аналітики. 

У місті має бути зріла інфраструктура

Інфраструктура - живий постійно зростаючий механізм. У місті має бути бюджет на впровадження таких систем, питання тільки в тому, що окупність інфраструктури складно оцінити. Це як будинок. Якщо ви купили житло, користуєтеся їм і не плануєте продавати - складно сказати, що він окупається. Так само з інфраструктурою - в неї потрібно вкладати гроші, щоб підвищувати рівень життя. На жаль, у міської влади бувають інші пріоритети.

Злочинність - це комплексне питання, яке потрібно вирішувати організаційними заходами, законодавчими, адміністративними та кримінальними. Якщо людина не відчуває неминучість покарання за порушення комфорту інших людей - вона продовжить його порушувати.

Місто ніколи не стане Smart, поки не буде Safe.

Це шлях не тільки України, а й загальносвітовий тренд. Для того, щоб зробити Новоград-Волинський розумним і безпечним, нам необхідно підняти рівень інфраструктури і власної відповідальності. Жителі міста повинні почати правильно паркуватися, дотримуватися правил дорожнього руху, почати сортувати сміття і економити воду. І звичайно, що має бути ефективна робота місцевої поліції, не тільки направлена на розкриття та профілактику злочинів, а й по "лінії" профілактики адмінправопорушень громадського порядку.

Зробивши місто безпечним, можна переходити до наступного етапу робити його розумним

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград
12,0
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...