Складання іспиту на право керування транспортними засобами буде фіксуватися за допомогою відеореєстратора

Складання іспиту на право керування транспортними засобами буде фіксуватися за допомогою відеореєстратора, Ірина Сукач

Іспити на право керування транспортним засобом – одна з найпопулярніших послуг у сервісних центрах МВС. Наприклад, у 2019 році в Житомирській області було видано 11 429 водійських посвідчень вперше, з них 2 643– у Новограді-Волинському.

Відтепер процес складання практичного іспиту на право керування транспортними засобами буде фіксуватися за допомогою відеореєстратора. Навчальні автомобілі оснащені камерами, які фільмують дії кандидата у водінні на дорозі та ситуацію в салоні. Загалом в Україні функціонуватимуть 440 мобільних приладів.

«У кожному реєстраторі – дві камери: одна знімає те, що відбувається за межами авто і ситуацію на дорозі, друга – фіксує салон автомобіля, дії кандидата у водінні та екзаменатора», – пояснює начальник ТСЦ МВС № 1841 Юрій Опанащук.

Складання іспиту на право керування транспортними засобами буде фіксуватися за допомогою відеореєстратора, фото-1
Складання іспиту на право керування транспортними засобами буде фіксуватися за допомогою відеореєстратора, фото-2

За його словами, це унеможливлює виникнення суперечностей, а якщо ж людина захоче оскаржити результати іспиту, вона матиме об’єктивну інформацію, яку можна перевірити.

«Це дійсно є певним проривом та кроком вперед у реалізації права особи на прозоре складання практичного іспиту», – ділиться Юрій Опанащук.

Поки що відеофіксація є добровільною і кандидат має право відмовитися від фільмування іспиту.

«На сьогодні, це працює в тестовому режимі. Обов’язковою ця процедура стане з моменту остаточного затвердження відповідної нормативної бази, після чого відмова кандидата у водінні від відеофіксації іспиту стане підставою для його недопуску до складення практики. На «тестовий» період строк зберігання вивантаженої інформації з відеореєстратора становить 10 діб. Після затвердження відповідної Інструкції цей термін збільшиться», – розповів заступник начальника РСЦ МВС в Житомирській області Володимир Гриб.

Як зазначив керівник, метою нововведення є забезпечення прозорості діяльності ТСЦ МВС у сфері проведення практичних іспитів та унеможливлення корупційних проявів.

Отримати більше інформації можна за телефоном (044) 290-19-88, на офіційній сторінці Facebook Головного сервісного центру МВС.

Регіональний сервісний центр МВС

в Житомирській області

Житомирщина іспит відеореєстратор
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі