ТОП найкращих пам'ятників Новограда-Волинського (ФОТО)

ТОП найкращих пам'ятників Новограда-Волинського, Ірина Сукач

Новоград-Волинський відомий великою кількістю пам'яток, в тому числі і деякими унікальними, пов'язаними в видатною нашою землячкою Лесею Українкою. Якщо ви думаєте, які пам'ятники Новограда-Волинського подивитися в першу чергу, пропонуємо вашій увазі список найпопулярніших і незвичайних пам'ятників Новограда-Волинського.

1. Пам'ятник Лесі Українці

Пам'ятник Лесі Українці був встановлений в Новограді-Волинському на площі імені поетеси ще в 1987 році. Пам'ятка монументального мистецтва в знаходиться в історичній центральній частині міста. Скульптор М.Обезюк, архітектор М.Босенко. Скульптура з червоного граніту висотою 4.66 м.

ТОП найкращих пам'ятників Новограда-Волинського (ФОТО), фото-1

2. Пам'ятник Тарасу Шевченку

Пам’ятник Тарасу Шевченку у Новограді-Волинському Житомирської області - один з найцікавіших пам’ятників Кобзареві, встановлених в Україні. Пам’ятник у Новограді-Волинському доволі органічно вписаний у сучасну урбаністику. Шевченко – європеєць. І у нього в руках не традиційна шапка, а капелюх.

ТОП найкращих пам'ятників Новограда-Волинського (ФОТО), фото-2

3. Пам’ятний знак вшанування жертв Чорнобильської катастрофи

Оригінальний пам’ятник Чорнобильській трагедії у вигляді арок є справжньою візитівкою міста, крім щорічних заходів по вшануванню чорнобильців, цей комплекс став улюбленим місцем відпочинку звягельчан.

ТОП найкращих пам'ятників Новограда-Волинського (ФОТО), фото-3

4. Дзвін на комплексі "Фортеця"

У Новограді-Волинському так заведено: після того, як молодята обмінюються обручками, вони йдуть в сквер на високому березі Случі, за Палацом культури імені Лесі Українки. Біля фортеці до високих стовпів підвішено дзвін. Тут, під об'єктивами відеокамер, молоде подружжя проводить перші щасливі хвилини подружнього життя (на знімку). Дзвін - символ Новоград-Волинського, колишнього Звягеля.

ТОП найкращих пам'ятників Новограда-Волинського (ФОТО), фото-4

5. Пам'ятник літак МіГ-19

Пам'ятник літак МіГ-19 встановлено на честь 30-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні. Це один з семи подібних на Житомирщині. До речі зберігся він мабуть, найкраще, інші були піддані актам вандалізму. Особливо ефектно він виглядає з протилежного берегу річки Случ та при проїзді через міст.

ТОП найкращих пам'ятників Новограда-Волинського (ФОТО), фото-5

6. Меморіал загиблим воїнам АТО

Меморіал воїнам, загиблим за незалежність та територіальну цілісність України було відкрито за ініціативи військовослужбовців Новоград-Волинського гарнізону, за підтримки районної, міської влади та меценатів.

ТОП найкращих пам'ятників Новограда-Волинського (ФОТО), фото-6

7. Меморіальний комплекс

На околиці Новограда-Волинського споруджено меморіальний комплекс на честь танкістів, які відзначилися тут в боях з німецько-фашистськими загарбниками. У центрі комплексу - постамент з танком ИС-3, на броні якого суворий напис - «Беспощадный». Слід зазначити, що меморіал загиблим воїнам АТО, який розташований поруч органічно вписався до споруд комплексу і разом виглядають як єдине ціле.

ТОП найкращих пам'ятників Новограда-Волинського (ФОТО), фото-7

8. Меморіал жертвам Голодомору, політичних репресій і загиблим у Другій світовій війні

Пам`ятник встановили на кургані у Новоград-Волинському районі поряд з об`їзною дорогою Київ-Чоп. Від початку 90-х років пошуковці  віднайшли кілька десятків раніше невідомих поховань. Встановити вдалося імена лише двох загиблих воїнів Червоної Армії. Відшукані рештки поховали у кургані. Меморіальний комплекс складається з двох каменів червоного і чорного кольорів, які символізують героїчні та трагічні сторінки історії тих років. Перед курганом встановили гранітну стелу з надписами – "Всіх невинно убієнних та загиблих пам`ятаємо". Спорудили меморіал за кошти меценатів.

ТОП найкращих пам'ятників Новограда-Волинського (ФОТО), фото-8
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
10.5 дуже добре
(4 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Повнота інформації
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі