• Головна
  • Чи отримають новоградські вчителі та робітники підприємств зарплату під час карантину
11:07, 12 березня 2020 р.
Надійне джерело

Чи отримають новоградські вчителі та робітники підприємств зарплату під час карантину

Карантин

Карантин

З 12 березня 2020 року на території України запровадили 3-тижневий карантин, під час якого у місті Новограді-Волинському будуть закриті всі навчальні заклади - дитсадки, школи тощо, та впроваджені інші заходи безпеки.

На підприємства та установи карантин не розповсюджується, проте працівники вже задаються питанням, як буде оплачуватись праця, якщо карантин буде запроваджено.

Відповідні роз'яснення містяться у листі Мінсоцполітики від 29.04.2016 р. N 245/13/116-16.

Відповідно до пункту 3-1 статті 25 Закону України "Про відпустки" в обов'язковому порядку на період оголошення на відповідній території карантину надається відпустка без збереження заробітної плати.

Водночас роботодавці за рахунок власних коштів і в межах своїх повноважень мають право установлювати додаткові трудові і соціально-побутові пільги для працівників, в тому числі інші види оплачуваних відпусток або відпусток більшої тривалості, ніж встановлено законодавством, на умовах, визначених у колективному договорі, що передбачено статтею 9-1 КЗпП та статтею 69 Господарського кодексу.

У зв'язку зі сформованою епідеміологічною ситуацією керівники закладів освіти та органів освіти та місцевого самоврядування приймають рішення про призупинення роботи відповідних закладів освіти, закриття їх на карантин і вимушених простоях.

Однак через те, що заняття в закладах загальної середньої освіти не проводяться, за працівниками даних закладів повинна зберігатися зарплата.

Так, відповідно до п. 77 Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти в разі, у випадку, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від учителя (викладача) причин (сільгоспроботи, епідемії, несприятливі метеорологічні умови тощо), його оплата здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу. При відсутності такої роботи час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених Кодексом законів про працю України.

У разі, якщо такої роботи немає, час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених статтею 113 КЗпП.

Згідно з цією статтею час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

У той же час відповідно до пункту 8.3.3 Галузевої угоди між МОН та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 - 2020 роки сторони рекомендують керівникам установ і закладів освіти забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їхньої вини в розмірі середньої зарплати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).

Оплату праці вчителів, вихователів, включаючи вихователів груп продовженого дня, музичних керівників, викладачів, інших педагогічних працівників навчальних закладів у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови і т.п. ), забезпечити з розрахунку зарплати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.

На цьому акцентувало увагу управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#карантин #школа #зарплата
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...