Новоград-Волинський пішов на карантин (РОЗПОРЯДЖЕННЯ)

Карантин

У Новоград-Волинській міській ОТГ з 13 березня по 3 квітня 2020 року вводяться карантинні обмеження для запобігання поширенню коронавірусу серед населення, повідомляє відділ інформації та зв’язків з громадськістю Новоград-Волинської міської ради.

12 березня у Новоград-Волинській міській раді зібрали позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо запобігання поширення інфекційних захворювань.

Предметом зібрання стало запровадження у Новоград-Волинській міській ОТГ протиепідемічних заходів та обмежень для запобігання поширення коронавірусу серед населення.

Напередодні, 11 березня, на засіданні Уряду було прийнято Постанову № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», відповідно до якої з 12 березня до 3 квітня 2020 року на усій території України оголошено карантин. Також, прийнято розпорядження голови Житомирської ОДА від 11.03.2020 року №183, яким на три тижні призупинено навчальний процес у всіх закладах освіти на території області.

Нагадаємо, що спалах COVID-19 розпочався у грудні 2019 року в китайському місті Ухань та продовжує поширюватися планетою. За даними Міністерства охорони здоров’я України, станом на 12 березня у світі було зареєстровано 126 258 випадків захворювання COVID-19, з них 68 284 (54,1%) осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 45 326 випадків у 112 країнах/територіях/регіонах. В Україні зареєстровано 1 лабораторно підтверджений випадок COVID-19.

У Новоград-Волинській міській ОТГ, відповідно до розпорядження від 06.03.2020 № 44(о) «Про запобігання виникненню надзвичайної ситуації на території Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади», з 06 березня по 05 квітня керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності рекомендовано обмежити проведення будь-яких масових заходів на території міської ОТГ.

Крім того, на пленарному засіданні 39-ї сесії міської ради, 27 лютого, з резервного фонду міського бюджету виділено 1 млн. грн. на придбання медикаментів, засобів індивідуального захисту з метою запобігання занесення і поширення коронавірусу. Як проінформував головний лікар КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» Василь Борис, наразі оголошено тендер на купівлю дихального апарату, підведено кисень у дві палати інфекційного відділення, придбано 400 респіраторів і 20 захисних костюмів. А також зазначив, що на сьогодні для виявлення коронавірусу COVID-19 у місті немає відповідних тест-систем. Як повідомляють на сайті Міністерства охорони здоров’я, відповідні тести в найближчі дні буде доправлено у 8 регіонів України, в тому числі і до Житомира.

Під час засідання було повідомлено, що у місті працює цілодобова аптека, яка знаходиться у лікувальному корпусі КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» (вул. Наталії Оржевської, 13).

Лякарнями для посткплення осіб з підозрою на COVID-19 визначені такі заклади охорони здоров’я області: КП "Лікарня №1" Житомирської міської ради та КНП "Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня" Житомирської обласної ради.

Отож, згідно з рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, враховуючи значне поширення в світі випадків захворювання на COVID - 19 і високий рівень транскордонної міграції іноземних громадян, з метою запобігання поширення інфекційного захворювання території Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади, вирішено призупинити освітній процес у закладах дошкільної, загальної середньої освіти, позашкільної, професійно-технічної освіти з 13 березня по 03 квітня 2020 року.

Управлінню освіти і науки міської ради здійснити заходи щодо організації навчання з учнями з використанням можливостей інтернет-ресурсів та шляхом дистанційного навчання.

Відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради забезпечити неухильне виконання Алгоритму запровадження протиепідемічних заходів для запобігання поширення COVID – 19 в Україні та Комунікаційного плану щодо визначення алгоритмів дій у разі виникнення захворювання на COVID - 19 з урахуванням заходів, передбачених у Національному плані протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, на 2020 рік, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2020 року № 93.

Керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності:
- забезпечити виконання профілактичних заходів щодо попередження масового розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID 19 і гострих респіраторних інфекцій;
- заборонити проведення масових заходів на території Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади.

Відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради та Новоград-Волинському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області постійно проводити інформаційно-просвітницьку роботу щодо запобігання поширенню захворювання на коронавірусну інфекцію (COVID - 19).

Управлінню житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради розмістити на сіті-лайтах, в приміщеннях ОСББ, в під’їздах багатоповерхових житлових будинків інформацію для населення про заходи профілактики захворювання на коронавірус COVID-19.

Рекомендувати населенню Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади постійно використовувати дезінфікуючі засоби для гігієнічної обробки рук та поверхонь.

Відтак, прийнято розпорядження від 12.03.2020 року № 50(о) «Про запровадження карантину для усіх типів закладів освіти на території Новоград-Волинської міської ОТГ», яким вирішено:

- запровадити з 13 березня по 03 квітня 2020 року на території Новоград-Волинської міської ОТГ карантин;

- заборонити проведення масових заходів освітнього, наукового, соціального, спортивного та мистецько-розважального характеру;

- призупинити з 13 березня по 03 квітня 2020 року:
• Управлінню освіти і науки міської ради освітній процес у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти.
• Управлінню у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради навчально-тренувальний процес в дитячо-юнацькій спортивній школі.
• Відділу культури і туризму міської ради освітній процес в Школі мистецтв міста.

- рекомендувати призупинити освітній процес керівникам закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти, що знаходяться на території Новоград-Волинської міської ОТГ;

- рекомендувати громадським організаціям спортивного напряму призупинити навчально-тренувальний процес;

- відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради організувати додаткові навчання з питань дотримання вимог протиепідемічного режиму, біологічної безпеки та біологічного захисту при виявленні особи, що відповідає визначенню випадку COVID-19 з усіма задіяними організаціями та установами спільно з Новоград-Волинським міжрайонним відділом ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» (за згодою).

Довідково:

Коронавірус – це гостре вірусне захворювання, яке характеризується переважним ураженням дихальної системи і шлунково-кишкового тракту.

Міністерство охорони здоров'я оприлюднило відео- та інформаційні матеріали про алгоритм дій громадян та лікарів у випадку захворювання на ГРВІ або підозри на інфікування коронавірусом COVID-19, які доступні на сайті Міністерства (https://moz.gov.ua/).

Громадянам, які були у Китайській Народній республіці, або в країнах, де зафіксовані випадки коронавірусу, у випадку наявності симптомів гострого вірусного захворювання МОЗ рекомендує:
- якнайшвидше звернутися до лікаря або викликати бригаду екстреної медичної допомоги;
- не займатися самолікуванням;
- обов'язково повідомити лікарям про відвідування Китайської Народної республіки, або однієї з країн, де реєструються випадки коронавірусу;
- надати медпрацівникам інформацію про контакт підтвердженим або ймовірно інфікованим коронавірусом COVID-19.

Лікарі первинної ланки при зверненні пацієнтів з ознаками ГРВІ мають:
- провести збір епідеміологічного анамнезу для визначення випадку коронавірусу;
- у визначених випадках (гарячка, кашель та наявність в анамнезі мандрівки протягом останніх 14 днів в КНР чи іншу країну, де зафіксовано захворювання) викликати бригаду екстреної медичної допомоги, яка госпіталізує хворого у визначений заклад охорони здоров'я.

Також оприлюднено тимчасові рекомендації для підприємств та роботодавців щодо реагування на COVID-19:
• Працівники із симптомами гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома.
• Якщо на роботу вийшла людина з гострим респіраторним захворюванням, її слід відокремити від інших працівників та негайно направити додому.
• Варто регулярно проводити прибирання на робочому місці: очищати поверхні, стільниці та дверні ручки відповідними засобами для чищення.
• Працівники мають обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити руки з милом не менше 20 секунд.
• При плануванні відряджень варто дотримуватися рекомендацій https://bit.ly/2HCKKW0.

Загалом, для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:
1. часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
2. під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою, уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
3. якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
4. не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Новоград карантин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
Останні наші репортажі на сайті 04141.com.ua пов'язані з виявленням давньоруського городища на території селища Городниця Новоград-Волинського району, привернули увагу місцевого дослідника історичної спадщини нашого краю Олександра Андрійовича Янчука. Який поряд з лікарською практикою займався дослідженням питання походження мови. І навіть видав наукове-популярне видання "Походження мови (Яким чином пращури людей назвали все суще ім'ям свого першого божест...
Суспільство
Новоград-Волинський — місто контрастів. Прогулюючись містом можна побачити, як двори відмінного благоустрою, так і зовсім занедбані. У багато чому їх стан залежить і від місцевого депутата, який покликаний представляти інтереси людей на його окрузі. Його робота — це максимальне використання інструментів, в рамках повноважень депутатів місцевих рад, задля представництва та захисту інтересів мешканців міста. Тому мешканці Новограда-Волинського мають право та...
Суспільство
Управління освіти і науки Житомирської ОДА закупить 16 шкільних автобусів «ЕТАЛОН», які до 01 грудня цього року надійдуть до шкіл 15 об’єднаних територіальних громад. Відповідний договір підписано сьогодні, 28 вересня. Тендерні торги виграло товариство з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ ДІМ ЄТАЛОН АВТО», яке запропонувало виготовлення автобусів моделі «ЕТАЛОН А08116Ш» за суму у 30 мільйонів 580 тисяч гривень. Це спеціалізовані шкільні автобуси, обладна...
Спорт
Команда дитячо-юнацької спортивної школи управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради зайняли друге загальнокомандне місце на Чемпіонаті Житомирської області серед молодших юнаків, кадетів, юніорів та дорослих з карате. Змагання проходили у спорткомплексі "Динамо" 26-27 вересня. Участь у них взяли п’ять команд: три – з Житомира та по одній – з Новограда-Волинського і Коростеня. У чемпіонаті області взяли участь 187 спортсмен...
Суспільство
Спецпроєкт ТСН "Золота лихоманка" вирушив до Житомирської області, де працюють українські старателі. Про це йдеться у сюжеті ТСН. Це біля Новограда-Волинського. Детальніших координат ці люди просять не вказувати. Вони миють професійно і хваляться результатом. Один з них, на ім`я Георгій, у своє знаряддя для намиву вклав 35 тисяч гривень і каже, що тепер чує голос золота. Однак зізнається, що процес виснажливий — треба пересіяти гори грунту, щоб отримати по...
Політика
На сайті Новограда-Волинського 04141.com.ua у рубриці "Голос міста", у період часу з 28 вересня 2020 року по 01 жовтня 2020 року проводитиметься опитування, з метою визначення рейтингу зареєстрованих у Новоград-Волинській міській територіальній виборчій комісії політичних партій від яких включені до єдиного виборчого списку кандидати в депутати до Новоград-Волинської міської ради. Із повним переліком політичних партій включених до єдиного виборчого списку...
Спорт
Про чергові спортивні успіхи бійців з Новограда-Волинського звітує Федерація Кіокушинкай карате Житомирської області. Так, 27 вересня 2020 року в місті Корці Рівненської області відбувся Відкритий чемпіонат Корецького району з кіокушинкайкай карате. Змагання проходили серед молодших юнаків та дівчат, юнаків та дівчат у розділі «куміте». Брали участь у змаганнях спортсмени з Волинської, Львівської, Рівненської та Житомирської областей. Новоград-Волинці здоб...
Суспільство
Фатальна ДТП сталася 27 вересня 2020 року близько 16 години 20 хвилин на 229 кілометрі автотраси Київ-Чоп, біля села Наталівка Новоград-Волинського району. По вказаному факту слідчим поліції розпочато досудове розслідування. Повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області. За наявною у правоохоронців інформацією, керманич легковика «Volvo», зі Лльвівщини, рухався у напрямку Рівного, та здійснив наїзд на велосипедиста, 17-річного хлопця з Новогра...
Суспільство
У зв'язку з ремонтними роботами на водопровідній мережі в місті Новограді-Волинському по вулиці Пушкіна, 9, буде відсутнє водопостачання.  Про це повідомляє місцевий водоканал.  09.00 год. до 17.00 год. 30.09.2020 року, тимчасово буде припинено централізоване водопостачання вищевказаного будинку" - йдеться в повдомлені.  "Перепрошуємо за тимчасові незручності"- зазначає аміністрація КП НВМР "ВУВКГ.