Новоград-Волинський пішов на карантин (РОЗПОРЯДЖЕННЯ)

Карантин, Ірина Сукач
Карантин

У Новоград-Волинській міській ОТГ з 13 березня по 3 квітня 2020 року вводяться карантинні обмеження для запобігання поширенню коронавірусу серед населення, повідомляє відділ інформації та зв’язків з громадськістю Новоград-Волинської міської ради.

12 березня у Новоград-Волинській міській раді зібрали позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо запобігання поширення інфекційних захворювань.

Предметом зібрання стало запровадження у Новоград-Волинській міській ОТГ протиепідемічних заходів та обмежень для запобігання поширення коронавірусу серед населення.

Напередодні, 11 березня, на засіданні Уряду було прийнято Постанову № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», відповідно до якої з 12 березня до 3 квітня 2020 року на усій території України оголошено карантин. Також, прийнято розпорядження голови Житомирської ОДА від 11.03.2020 року №183, яким на три тижні призупинено навчальний процес у всіх закладах освіти на території області.

Новоград-Волинський пішов на карантин (РОЗПОРЯДЖЕННЯ), фото-1

Нагадаємо, що спалах COVID-19 розпочався у грудні 2019 року в китайському місті Ухань та продовжує поширюватися планетою. За даними Міністерства охорони здоров’я України, станом на 12 березня у світі було зареєстровано 126 258 випадків захворювання COVID-19, з них 68 284 (54,1%) осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 45 326 випадків у 112 країнах/територіях/регіонах. В Україні зареєстровано 1 лабораторно підтверджений випадок COVID-19.

У Новоград-Волинській міській ОТГ, відповідно до розпорядження від 06.03.2020 № 44(о) «Про запобігання виникненню надзвичайної ситуації на території Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади», з 06 березня по 05 квітня керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності рекомендовано обмежити проведення будь-яких масових заходів на території міської ОТГ.

Крім того, на пленарному засіданні 39-ї сесії міської ради, 27 лютого, з резервного фонду міського бюджету виділено 1 млн. грн. на придбання медикаментів, засобів індивідуального захисту з метою запобігання занесення і поширення коронавірусу. Як проінформував головний лікар КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» Василь Борис, наразі оголошено тендер на купівлю дихального апарату, підведено кисень у дві палати інфекційного відділення, придбано 400 респіраторів і 20 захисних костюмів. А також зазначив, що на сьогодні для виявлення коронавірусу COVID-19 у місті немає відповідних тест-систем. Як повідомляють на сайті Міністерства охорони здоров’я, відповідні тести в найближчі дні буде доправлено у 8 регіонів України, в тому числі і до Житомира.

Під час засідання було повідомлено, що у місті працює цілодобова аптека, яка знаходиться у лікувальному корпусі КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» (вул. Наталії Оржевської, 13).

Лякарнями для посткплення осіб з підозрою на COVID-19 визначені такі заклади охорони здоров’я області: КП "Лікарня №1" Житомирської міської ради та КНП "Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня" Житомирської обласної ради.

Отож, згідно з рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, враховуючи значне поширення в світі випадків захворювання на COVID - 19 і високий рівень транскордонної міграції іноземних громадян, з метою запобігання поширення інфекційного захворювання території Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади, вирішено призупинити освітній процес у закладах дошкільної, загальної середньої освіти, позашкільної, професійно-технічної освіти з 13 березня по 03 квітня 2020 року.

Управлінню освіти і науки міської ради здійснити заходи щодо організації навчання з учнями з використанням можливостей інтернет-ресурсів та шляхом дистанційного навчання.

Відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради забезпечити неухильне виконання Алгоритму запровадження протиепідемічних заходів для запобігання поширення COVID – 19 в Україні та Комунікаційного плану щодо визначення алгоритмів дій у разі виникнення захворювання на COVID - 19 з урахуванням заходів, передбачених у Національному плані протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, на 2020 рік, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2020 року № 93.

Керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності:
- забезпечити виконання профілактичних заходів щодо попередження масового розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID 19 і гострих респіраторних інфекцій;
- заборонити проведення масових заходів на території Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади.

Відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради та Новоград-Волинському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області постійно проводити інформаційно-просвітницьку роботу щодо запобігання поширенню захворювання на коронавірусну інфекцію (COVID - 19).

Управлінню житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради розмістити на сіті-лайтах, в приміщеннях ОСББ, в під’їздах багатоповерхових житлових будинків інформацію для населення про заходи профілактики захворювання на коронавірус COVID-19.

Рекомендувати населенню Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади постійно використовувати дезінфікуючі засоби для гігієнічної обробки рук та поверхонь.

Відтак, прийнято розпорядження від 12.03.2020 року № 50(о) «Про запровадження карантину для усіх типів закладів освіти на території Новоград-Волинської міської ОТГ», яким вирішено:

- запровадити з 13 березня по 03 квітня 2020 року на території Новоград-Волинської міської ОТГ карантин;

- заборонити проведення масових заходів освітнього, наукового, соціального, спортивного та мистецько-розважального характеру;

- призупинити з 13 березня по 03 квітня 2020 року:
• Управлінню освіти і науки міської ради освітній процес у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти.
• Управлінню у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради навчально-тренувальний процес в дитячо-юнацькій спортивній школі.
• Відділу культури і туризму міської ради освітній процес в Школі мистецтв міста.

- рекомендувати призупинити освітній процес керівникам закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти, що знаходяться на території Новоград-Волинської міської ОТГ;

- рекомендувати громадським організаціям спортивного напряму призупинити навчально-тренувальний процес;

- відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради організувати додаткові навчання з питань дотримання вимог протиепідемічного режиму, біологічної безпеки та біологічного захисту при виявленні особи, що відповідає визначенню випадку COVID-19 з усіма задіяними організаціями та установами спільно з Новоград-Волинським міжрайонним відділом ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» (за згодою).

Довідково:

Коронавірус – це гостре вірусне захворювання, яке характеризується переважним ураженням дихальної системи і шлунково-кишкового тракту.

Міністерство охорони здоров'я оприлюднило відео- та інформаційні матеріали про алгоритм дій громадян та лікарів у випадку захворювання на ГРВІ або підозри на інфікування коронавірусом COVID-19, які доступні на сайті Міністерства (https://moz.gov.ua/).

Громадянам, які були у Китайській Народній республіці, або в країнах, де зафіксовані випадки коронавірусу, у випадку наявності симптомів гострого вірусного захворювання МОЗ рекомендує:
- якнайшвидше звернутися до лікаря або викликати бригаду екстреної медичної допомоги;
- не займатися самолікуванням;
- обов'язково повідомити лікарям про відвідування Китайської Народної республіки, або однієї з країн, де реєструються випадки коронавірусу;
- надати медпрацівникам інформацію про контакт підтвердженим або ймовірно інфікованим коронавірусом COVID-19.

Лікарі первинної ланки при зверненні пацієнтів з ознаками ГРВІ мають:
- провести збір епідеміологічного анамнезу для визначення випадку коронавірусу;
- у визначених випадках (гарячка, кашель та наявність в анамнезі мандрівки протягом останніх 14 днів в КНР чи іншу країну, де зафіксовано захворювання) викликати бригаду екстреної медичної допомоги, яка госпіталізує хворого у визначений заклад охорони здоров'я.

Також оприлюднено тимчасові рекомендації для підприємств та роботодавців щодо реагування на COVID-19:
• Працівники із симптомами гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома.
• Якщо на роботу вийшла людина з гострим респіраторним захворюванням, її слід відокремити від інших працівників та негайно направити додому.
• Варто регулярно проводити прибирання на робочому місці: очищати поверхні, стільниці та дверні ручки відповідними засобами для чищення.
• Працівники мають обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити руки з милом не менше 20 секунд.
• При плануванні відряджень варто дотримуватися рекомендацій https://bit.ly/2HCKKW0.

Загалом, для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:
1. часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
2. під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою, уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
3. якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
4. не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Новоград карантин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі