В аптеках Новограда відсутні медичні маски: Як зшити ватно-марлеву пов'язку самому

ватно-марлева пов'язка, Ірина Сукач
ватно-марлева пов'язка

В умовах поширення вірусної інфекції COVID-19 (коронавірусу) влада в Україні показує свою безпорадність, як на республіканському рівні, так і на місцевому. Як завжди життя та здоров'я наше особисте та близьких людей в наших руках. Такий необхідний засіб медичного призначення як медична маска зник з полиць аптек ще до офіційного виявлення вказаної вірусної інфекції в Україні, а ціни за які пропонують придбати майже в сто разів вищі ніж до цієї історії з вірусом. Станом на сьогодні нам не вдалося знайти в жодній аптеці міста Новограда-Волинського медичні маски, а ситуації коли ви не можете самоізолюватися і змушені працювати, коли колеги на роботі чхають і кашляють поруч з Вами, то допоможе убезпечити себе марлева пов'язка.

В аптечних мережах міста Новограда-Волинського у продажу ще є бинт та вата.

Носіння ватно-марлевої пов'язки - простий спосіб профілактики повітряно-крапельних інфекцій. Виготовити таку нехитру засіб індивідуального захисту легко самому. У цій статті ми розповімо, як зшити ватно-марлеву пов'язку декількома способами і які матеріали для цього потрібні.

Зшити якісну ватно-марлеву повязку можна з щільного бинта класу «екстра» 

Основні вимоги до пов'язки

Пов'язка складається з багатошарового прямокутника і зав'язок. Захисний засіб має повністю закривати ту частину обличчя, що знаходиться нижче очей. Пов'язка працює за принципом фільтраційної системи. Всі бактерії, віруси і токсичні леткі речовини осідають на поверхні тканини, завдяки чому в дихальні шляхи надходить знезаражене повітря.

Щоб правильно зшити ватно-марлеві пов'язки на обличчя, слід розібратися з їх устроєм. Основна частина виробу складається з зовнішніх марлевих шарів і тонкого ватного наповнювача між ними. До матеріалів медичної пов'язки пред'являють ряд вимог:

Марля (бинт) повинна бути щільною (36,0 г / м²), відноситися до класу «екстра». При пошитті використовують гігроскопічну бавовняну вату без грудок і коротких волокон. 

Як зшити ватно-марлеву пов'язку 

Пов'язку можна виготовити з відрізу марлі шириною 100 см і довжиною 60 см. Шматок тканини розкладають більшою частиною догори. У центр викладають тонкий ватний прямокутник шириною 30 см і довжиною 20 см.

Далі нижній край марлевого відрізу загинають по усій ширині, повністю покриваючи вату. Аналогічно з верхньою частиною, отримуємо в результаті широку смугу. Краї марлі, де немає вати, розрізають по горизонталі, роблячи тим самим зав'язки. В кінці всі зрізи обробляють. 

Зробити менше за розміром виріб можна з 14-сантиметрового бинта. У марлеву стрічку довжиною 60 см акуратно загортають тонкий ватний шар розміром 14х14 см. Краї отриманого квадрата обробляють. Потім беруть ще 80 см бинта. Стрічку розрізають уздовж навпіл. Кожну з цих смуг складають і обробляють так, щоб отримати зав'язки. Їх пришивають по верхньому і нижньому краях ватно-марлевого квадрата, розташувавши основу в центрі.

Отже, матеріали для пов'язки повинні бути натуральними, екологічно чистими і якісними. Виріб можна виготовити з відрізу марлі або бинта.

Наочний метод виготовлення по пов'язки.

як зробити марлеву пов'язку
як зробити марлеву пов'язку

Відрізати шматочок довжиною 80 см, скласти його в чотири рази.

як зробити марлеву пов'язку
як зробити марлеву пов'язку

Немає під рукою голки з ниткою, щоб пришити тоненькі смужки бинта? Чи не турбуйтеся, а прив'яжіть їх до куточків пов'язки.

як зробити марлеву пов'язку
як зробити марлеву пов'язку
ватно-марлева пов'язка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі