У містечку Сурамі в Грузії розпочинається реконструкція будинку-музею Лесі Українки

Будинок-музей Лесі Українки, Ірина Сукач
Будинок-музей Лесі Українки

З організації та фінансування Національного агентства збереження культурної спадщини Грузії, у Сурамі розпочинається повномасштабний процес реабілітації будинку-музею відомої української поети та письменниці Лесі Українки. Перший етап реабілітаційного проекту передбачає демонтаж музейного простору, який розпочнеться найближчими днями, після визначення шляхом тендеру буде компанії-виконавця.

Про це повідомляє Посольство України в Грузії.

Повна деградація існуючої будівлі була спричинена зсувами, внаслідок чого було вирішено її знести і знову побудувати. Відповідно до геологічного висновку, виготовленого на підставі архітектурного проекту, який на замовлення Агентства виконав «Арт-Білдінг», нову музейну будівлю будуватимуть у автентичній формі. В результаті реконструкції інфраструктура двору будинку-музею буде оновлена. Музейний простір буде облаштований за сучасними стандартами та адаптований для людей з обмеженими можливостями. Стіни музею та всі його елементи будуть відновлені. Відповідно до міжнародних вимог, будуть влаштовані фондові сховища. Музейна експозиція буде підпорядкована сучасної концепції музеографії будинків-музеїв, що надасть йому більш змістовного навантаження. Реабілітація будинку-музею завершиться в 2021 році.

На підготовчому етапі процесу реабілітації партнером проекту - муніципалітетом Хашурі музейні експонати були розміщені у тимчасово захищеній зоні, і вони будуть повернені на історичне місце після завершення реконструкції.

Ініціатива відновити меморіальний будинок та музей разом із Національним агентством збереження культурної спадщини Грузії належить Послу України в Грузії Ігорю Долгову, який бере активну участь у процесі реабілітації.

Сьогодні , в Сурамі, генеральний директор Національного агентства збереження культурної спадщини Грузії Ніколоз Антідзе з державним повіреним в регіоні Шида-Картлі Георгієм Ходжеванишвілі та Надзвичайним і Повноважним Послом України в Грузії Ігорем Долговим ознайомились з процесом підготовки до реабілітації.

* ∙Меморіальний музей Лесі Українки у селищі Сурамі Хашурського муніципалітету, відкритий у будинку місцевого дворянина, відомого етнографа XIX століття Ніколоза Абазадзе. У фондах музею зберігаються матеріали, що стосуються життя та творчості Лесі Українки: збірки поетеси, рукописи, документи різного характеру, зразки образотворчого мистецтва, нумізматичний, фото та етнографічний матеріал.

Ініціатором відкриття музею у 1952 році був письменник Георгій Леонідзе.

будинок музей Леся Українка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі