• Головна
  • Притулок для ведмедів «Біла скеля» залишиться в Березівці
17:07, 10 липня 2020 р.

Притулок для ведмедів «Біла скеля» залишиться в Березівці

Притулок для ведмедів «Біла скеля» залишиться в Березівці

Сьогодні, 10 липня, у Житомирській ОДА відбулася робоча нарада з питання подальшого існування притулку для ведмедів «Біла Скеля» (с.Березівка Житомирського району). 

Нараду провів заступник голови ОДА Віктор Градівський за участю директора департаменту культури, молоді та спорту ОДА Максима Обшти, представників департаменту агропромислового розвитку та економічної політики ОДА, Житомирської РДА, Березівської сільської ради, а також власників території, на якій утримується притулок. 

За результатами наради прийнято рішення зберегти ведмежий притулок на території Житомирського району та забезпечити  його подальше функціонування.

Віктор Градівський вніс пропозицію розглянути можливості співпраці між власниками, громадою та облдержадміністрацією щодо подальшого утримання тварин на території с.Березівки та відновлення Всеукраїнського туристичного маршруту.  

ІСТОРІЯ ПРИТУЛКУ

Наш Притулок був створений у 2012 році за участі фонду “Four Paws Intl.” під першою назвою «Надія». У 2017 році притулок перейшов під управління Міжнародного благодійного фонду “Збережи дикість”, який було створено в Україні, та отримав нову назву “Біла Скеля”.

У Притулку вже пройшли реабілітацію 9 ведмедів. Перші вихованці переїхали до наших партнерів у Ведмежий притулок “Домажир”.

Зараз в нас живуть четверо ведмедів – Михась, Люба, Синочок та Чада.

Загальна площа вольєрів у Притулку становить 0,6 га. В кожного ведмедя є водойма, барліг, рослинність, скелі, іграшки. Кожного дня кіпери ховають корми по вольєру аби стимулювати природню поведінку ведмедів – бігати, шукати, рити, плавати та лазити. Для ветеринарних процедур запрошують хірургів, стоматологів, рентгенологів.

Ви можете відвідати ведмедів протягом усього року (вхід до Притулку безкоштовний) і придбати екскурсію чи сувеніри. Кожного року нас відвідують до 7 тисяч людей.

НАШІ ВЕДМЕДІ

Притулок для ведмедів «Біла скеля» залишиться в Березівці, фото-1

МИХАСИК

Наш Михасик приїхав до нас аж з Хмельницької області, де він жив у крихітній металевій клітці. Сидів він там у темряві один серед металу. Він ще зовсім молодий – підліток. Перший день він довго вагався чи виходити йому назовні з боксу, настільки він звик до неволі. А потім розігнався і помчав. Перший раз у своєму житті бігав і пірнав у ставок. Зараз він освоїв вольєр і живе тут не сам.Адже роком пізніше до нас привезли двох циркових ведмедів – Любочку та Синочка. Михась – не найхоробріший в світі ведмідь, тож зазвичай він всюди ходить з Любою. Взимку він спить у барлогу, а влітку любить плавати в озері і не просто так – а навіть верхи на дровеняці вміє. І вище всіх залазить на дерево, щоб бачити Житомирщину зверху. Михасик стерилізований, бо ми хочемо, щоб ведмедів в неволі ставало менше, а не більше. А ще так легше знайти йому компанію.

Притулок для ведмедів «Біла скеля» залишиться в Березівці, фото-2

ЛЮБОЧКА

Наймолодша наша дівчинка. Люба приїхала до нас дворічною і дуже застресованою, адже цирк надзвичайно руйнує психіку ведмежатам. Спочатку вона постійно ховалась. А потім трошки звикла і ми познайомили її з Михасем. Люба боялась Синочка, адже той дорослий і небезпечний для неї. А от Міша – майже ровесник і друг. Люба дуже допитлива. Вона постійно перевіряє всі схованки – чи не лишилось десь щось смачненьке. Взимку вона поки не спала, але ми сподіваємось, це скоро відбудеться. Її хутро вже виглядає добре – подіяла правильна дієта. І характер став спокійнішим. Люба полюбляє рибку і помідори. Але завжди не проти поділитись з Мішою.

Притулок для ведмедів «Біла скеля» залишиться в Березівці, фото-3

СИНОЧОК

Синочок – дорослий ведмідь, колишній циркач, що провів у клітці та на манежі 8 років. Він має дуже спокійний і гарний характер, як у лабрадора. Він з симпатією ставиться до нашого пса Урса, якого врятували колись в аварії та поселили у власний вольєр поруч з Сином. Можна сказати, що в нього є пес. Синочок завжди знаходить собі, чим зайнятись – то грається палкою, то плаває, то лазить по конструкціях. В нього були проблеми з зубами, тож перше, що ми зробили – запросили ветеринарів-стоматологів з Дніпра та Німеччини і вони полікували Сину посмішку. Спочатку він був дуже наляканим і не хотів виходити у вольєр аж два тижні. Але тепер він все знає навколо і відчуває себе хазяїном.

Притулок для ведмедів «Біла скеля» залишиться в Березівці, фото-4

ЧАДА

Чаду знайшли активістки в промисловій зоні сіла Білогородка. Там вона прожила 7 років, а до цього все життя в Укрцирку. Ще два роки Чада чекала своєї черги щоб потрапити до нас у приватному звіринці. Вона належить до дуже рідкісного підвиду бурого ведмедя – тянь-шанського. Їй 21 рік, вона – найстарша у Притулку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Вася кінотеатр
13 липня 2020 р., 12:07
Таких би ініціатив  побільше, а і так чудово що спромоглися домовитися для допомоги тваринам та врятувати притулок. Там тварини гарно почувають не те що в тополях ведмідь сидів в клітці 2 на 2 та не міг лягти у сплячу, зате власнику було круто перед панами понтів кинути що у нього ведмідь є.
Оголошення
live comments feed...