• Головна
  • Михайлове чудо: що можна і що не можна робити 19 вересня
10:21, 19 вересня 2020 р.

Михайлове чудо: що можна і що не можна робити 19 вересня

Михайлове чудо: що можна і що не можна робити 19 вересня

У цей день селяни відкладали всю роботу і справи на потім і влаштовували гуляння, які завершувалися рясними застіллями.

19 вересня (6 вересня зі старим стилем) православні християни відзначають Спогад дива архістратига Михаїла, колишнього в Хонех.

З ім'ям архангела Михайла пов'язано багато чудес, але цей день присвячений подіям, що трапилися в IV столітті недалеко від Ієраполя Фрігійського (міста, що знаходиться в середній частині Малої Азії, нині Памуккале в Туреччині), де знаходився храм, побудований на честь архістратига Михаїла.

Згідно з переказами, у Фрігії благочестивий християнин в пам'ять про чудесне зцілення важко хворої доньки побудував храм на честь архангела Михайла, біля якого било цілюще джерело. До джерела за зціленням стали приходити не тільки християни, але і язичники, багато з яких увірували в істинного Бога.

Друге диво пов'язане безпосередньо з храмом. Більше 60 років в обителі архістратига Михаїла проводила пономарское служіння благочестива людина на ім'я Архип. Він вів рухливе життя, харчувався бідно, відпочивав на каменях, носив старе вбрання, але звертав в віру Христа багатьох язичників.

Влада, дізнавшись про діяльність Архипа, не раз намагалися його вбити, але все було марно. Тоді ідолопоклонники вирішили зруйнувати храм. Вони з'єднали русла двох річок і направили русло прямо на храм. Дізнавшись про це, Архип став старанно молитися про запобігання лиха архістратигу Михайлу.

Молитва його була почута: до храму з'явився архангел і ударом жезла зробив в горі широку розколину, в яку кинулися води вируючого потоку. Місце, де сталося диво, назвали Хони, що означає "розколина", "отвір".

До архангела Михаїла в народі ставилися з великою пошаною і в пам'ять про диво в Хонех відмовлялися від будь-якої роботи. Вважалося, що домашні справи краще перенести на інший день, це стосувалося і польових робіт. Селяни вірили, що знехтувати цією забороною, значить, накликати на себе неприємності.

У цей день очікувалися перші заморозки, що отримали назву михайлівські ранки. Також на Михайлове чудо влаштовувалися братчини і гуляння, неодмінно ходили в гості один до одного. Було заведено попередньо посваритися через якогось дріб'язкового питання, а вже за столом - миритися і брататися, щоб, за прикметами, не лаятися протягом всього року.

Вдалий день і для гадання. За старих часів дівчата гуртом пекли святковий пиріг і в ньому запікали кільце. Кому з представниць прекрасної статі це кільце попадеться, та й вийде першою заміж.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...