На Новоград-Волинщині археологи виявили невідоме місто часів Київської Русі

На Новоград-Волинщині археологи виявили невідоме місто часів Київської Русі, Олександр Сукач

Археологи виявили невідоме місто часів Київської Русі на місці знахідки 38 стародавніх срібних монет на Житомирщині, - історик Алфьоров

У Городниці Новоград-Волинського району на місці знахідки 38 монет часів Володимира Великого і Святополка Окаянного, які назвали "Городницьким скарбом", археологи розкопали невідоме місто часів Київської Русі.

Про це на своїй сторінці в мережі Facebook повідомляє науковий співробітник Інституту історії України НАН України Олександр Алфьоров. За його словами, археологи, що обстежували місце знахідки Городницького скарбу під керівництвом Андрія Петраускаса, віднайшли невідоме раніше місто часів Київської Русі, яке "загубилось" просто в Городниці.

Серед дерев і горбистої місцевості археологи виділили структуру досить великого міста, а подальший огляд показав, що стародавня Городниця мала дві лінії оборони - валів. Окрім того, давні фортифікатори створили ескарпи - спеціально підготовлені оборонні круті схили. Серед перших матеріалів - невеликі фрагменти обпеченої глини, з притаманною формою для плінфи - цегли княжого часу. 

"Перед нами віднайдений град із складною фортифікацією та, очевидно, з залишками цегляної будови (скоріше за все церкви), - пише Олександр Алфьоров. - Від нині можна офіційно вважати історію Городниці старшою на кілька сотень років. З цим відкриттям привідкривається і сама історія скарбу".

За словами Олександра Алфьорова, скоро вчені проведуть детальне обстеження міста, після чого опублікують результати свого дослідження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі