• Головна
  • Як у Новограді-Волинському проходить ремонт музею Лесі Українки
15:33, 23 листопада 2020 р.

Як у Новограді-Волинському проходить ремонт музею Лесі Українки

Як у Новограді-Волинському проходить ремонт музею Лесі Українки

З 20 жовтня музей Лесі Українки припинив обслуговування відвідувачів, а натомість почав готуватися до 150-річного ювілею видатної поетеси. Заплановано поточний ремонт приміщення і реекспозицію до лютого 2021 року.

Починати ремонт вирішили з меморіальної частини – будинку, де народилася Леся Українка, і прибудови 1903 року. З допомогою працівників Житомирського краєзнавчого музею та бригади робітників зняли важкі вітрини, перенесли експонати у фонди і відділ вшанування. Наразі тривають внутрішні роботи – зняття старої штукатурки зі стін, ґрунтування, оштукатурення з армуючою сіткою.

Не дивлячись на прохолодну погоду, на подвір’ї музею стало «гаряче». Підрядники взялися за фасадні роботи, які насамперед передбачають відновлення естетичності будівлі.

Деякі перехожі здивувалися, коли побачили рожевий колір на фасаді. Запитували, чи будуть перефарбовувати музей, пропонували альтернативні кольори. Незважаючи на уподобання Лесі Українки (рожевою була одна із кімнат у її «білому» будинку у Колодяжному), кольори будівлі залишаться незмінними. Рожевого відтінку була речовина, яку робітники наносили на стіни фасаду.

Коли відвідувачі запитували в нас про вік будівлі музею, показуючи на сучасний дах з черепиці, доводилося подовгу переконувати, що споруді більше 100 років. Побачивши, що приховується під шаром старої штукатурки, самі застигли на місці. Ні, то був не горщик з монетами! А величезні тріщини… Стара стеля, каркас якої зроблений з дерев’яних брусків, перев’язаних лозою чи то соломою. Будинок дивом зберігся" розповідають працівники Новоград-Волинського літературно-меморіального музею Лесі Українки.

Олена Пчілка писала у спогадах: «Навряд, щоб досі вцілів той домочок, де ми жили, й де народилася Леся, а проте, може, будиночок і досі існує». Її сумніви розвіялися, коли побачила його на власні очі під час приїзду до Новограда-Волинського 1928 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Сусіди
23 листопада 2020 р., 16:19
Сніг іде а ми скирдуємо...
Останні новини
Оголошення
live comments feed...