• Головна
  • Як безпечно їздити на авто в зимовий період: п'ять порад від автоінструкторів
09:30, 10 грудня 2020 р.

Як безпечно їздити на авто в зимовий період: п'ять порад від автоінструкторів

Як безпечно їздити на авто в зимовий період: п'ять порад від автоінструкторів

Настала зима і багато автомобілістів можуть зіткнутися з проблемою зледенілих доріг і великої кількості снігу. Ми зібрали п'ять порад від автоінструкторів для вирішення деяких проблем з "зимовою їздою".

1. Тримайте безпечну дистанцію

Перше, чому вчать автоінструктори, - необхідно дотримуватися дистанції. Для зимового періоду вона куди вище, ніж для літа. Це пов'язано з тим, що взимку гальмівний шлях автомобіля набагато більше, ніж в інші періоди року.

Пам'ятайте, виїжджаючи в ожеледицю, дотримуйтесь дистанцію як мінімум в два рази більше, ніж влітку.

Будьте особливо уважні до узбіч і до пішохідних переходів. Якщо хтось несподівано вибіжить на дорогу, вам буде потрібно більше часу для гальмування.

2. Гальмуйте правильно

Одним з найнебезпечніших моментів для автомобіліста взимку, коли дорога не просто покрита ожеледицею, а льодом і снігом. Зимові шини можуть чіплятися за лід, але коли на дорозі справжня "каша" зі снігу, льоду і води - тоді ефективність зимової гуми сильно падає.

У такій ситуації гальмувати рекомендується імпульсно, тобто по 4-5 короткочасних натискань на педаль гальма. Це необхідно для того, щоб запрацювала система ABS. інструктори відзначають. що тиснути на педаль гальма на льоду-небезпечна помилка. Колеса перестають обертатися і авто котиться по слизькій дорозі далі.

3. Лихачам на льоду не місце

Ні в якому разі не намагатися лихачити на зимовій дорозі. Від подібного "стилю" їзди радять відмовитися всі інструктора, там, де влітку дорога "пробачить" помилку або буде можливість зреагувати, взимку найімовірніше відбудеться ДТП. Не варто "проскакувати" на жовтий сигнал світлофора, розвертатися через трамвайні колії, різко гальмувати і розганятися. Все це може привести до занесення машини.

Інструктори радять завести звичку, якщо ви власник авто з механічною коробкою передач, взимку тримає ногу над педаллю гальма, а не газу.

4. Небезпечна колія

Однією з небезпек "зимової дороги" може бути звичайна колія. При проїзді по накатаній дорозі автомобіль може почати заносити в сторону навіть при невеликій швидкості. Проїжджаючи зимову колію, ніколи не тримайте руки в напрузі.

Так зване, поступальне рулювання відмінно підходить для таких ситуацій. Просто дозвольте машині бовтатися вліво і вправо, при цьому все ж контролюючи кермо.

Коли на передньопривідному авто в колії заносить задню частину, гальмувати не можна, краще додати газу. Що стосується автомобілів із заднім приводом, то в цьому випадку навпаки необхідно знизити швидкість.

5. Скажіть інстинктам "ні"

Коли машину починає "крутити на льоду". Дуже важливо розуміти фізику того, що відбувається. Інструктори радять в екстрених випадках робити речі, що здаються протиприродними на перший погляд: тримати рульове колесо прямо або повертати його саме в бік занесення. Це необхідно робити тому, що в разі крутіння авто, колеса, виставлені прямо швидше зупинять обертання машини.

Так, якщо авто зносить вправо, то і кермо потрібно крутити вправо, незважаючи на удаваним логічним поворот вліво.

Трохи повернувши кермо в сторону заносу і злегка натиснувши на гальмо ви змістите масу машини на передню вісь, тому зчеплення з дорогою стане краще.

Для передньопривідних машин рекомендують утримувати кермо і додати трохи газу, для вирівнювання авто в разі несильного заносу.

Нагадаємо, що 28 листопада 2020 року близько 20 години на вулиці Житомирській в місті Новограді-Волинському на мосту ожеледиця на асфальтовому покритті не дала змоги вчасно зупинитися автомобілям, у результаті зіткнулися шість авто.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#правила #їзда #зима #авто
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...