• Головна
  • На Новоград-Волинщині засудили секретаря за незаконне отримання та опускання виборчого бюлетня
11:14, 22 січня 2021 р.
1
Надійне джерело

На Новоград-Волинщині засудили секретаря за незаконне отримання та опускання виборчого бюлетня

Вибори 2020

Вибори 2020

На Новоград-Волинщині реально притягнули до кримінальної відповідальності особу за незаконне використання виборчого бюлетеня під час місцевих виборів 2020 року.

Вказані відомості оприлюдненні на Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Так, 25 жовтня 2020 року під час проведення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, жінка перебувала на посаді секретаря виборчої комісії №180704 в с. Броницька Гута Новоград-Волинського району Житомирської області і здійснювала свої повноваження в приміщенні виборчої комісії, яка знаходилася в приміщенні будинку культури по вул. Шевченка, 14 в селі Броницька Гута Новоград-Волинського району Житомирської області.

Цього ж дня,  вона  вирішила отримати виборчий бюлетень для голосування за свого сина, який перебував за межами Новоград-Волинського району та не брав участі у голосуванні.

Будучи секретарем дільничної виборчої комісії № 180704, 25.10.2020, близько 10 год. 20 хв., в приміщенні для голосування в будинку культури, порушуючи присягу члена виборчої комісії та вимоги ст. 71 Конституції України щодо прямого виборчого права, скориставшись тимчасовою відсутністю інших членів виборчої комісії та тим, що за її діями ніхто не спостерігав, незаконно отримала чотири бюлетні для голосування від імені сина, про що зробила відповідні записи та поставила підписи від його імені в контрольних талонах до вказаних виборчих бюлетенів та в графі «підпис виборця за отримання виборчого бюлетня» в уточненому списку виборців на звичайній виборчій дільниці № 180704.

Потім з незаконно отриманими бюлетенями зайшла до кабінки для голосування, перебуваючи в якій поставила відмітки у бюлетенях, після чого незаконно опустила виборчі бюлетені до виборчої скриньки.

Розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Новоград-Волинський матеріали кримінального провадження № 12020060090000815 відносно вказаної жінки суд визнав доведеним наведене формулювання обвинувачення та кваліфікував дії обвинуваченої за ч. 3ст. 158-1 КК України, а саме як незаконне отримання та незаконне опускання виборчого бюлетня до виборчої скриньки, вчиненими членом виборчої комісії.

У даному кримінальному провадженні 15.01.2021 року між прокурором та підозрюваною укладено угоду про визнання винуватості згідно з вимогами ст.ст.468,469,472 КПК України.

Відповідно до змісту угоди про визнання винуватості прокурор та підозрювана ОСОБА_1 дійшли згоди щодо формулювання підозри і кваліфікації дій за ч. 3ст. 158-1 КК України.

Згідно з угодою про визнання винуватості підозрювана жінка повністю визнала свою вину у вчиненому кримінальному правопорушенні і зобов`язалася беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри у судовому провадженні.

Суд призначив жінці узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості від 15.01.2021 року покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років з позбавленням права обіймати посади або займатися певною діяльністю, пов`язаною з виборчим процесом на строк 5 (п`ять) років.

На підставі ст. 75 КК України, її звільнити від відбування основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням та встановленням іспитового строку на 1 рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#суд #вибори #Новоград-Волинський #Броницька Гута
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
цйцй
22 січня 2021 р., 19:49
А была бы депут, то друзья взяли бы на поруки за лямов 10-15.... я видел по телеку так все делают. 😂
Оголошення
live comments feed...