• Головна
  • Бути Звягелю чи ні?: Як в Новограді відбувалося засідання робочої групи з питань перейменування
17:38, 4 лютого 2021 р.

Бути Звягелю чи ні?: Як в Новограді відбувалося засідання робочої групи з питань перейменування

Звягель-Новоград-Волинський

Звягель-Новоград-Волинський

Сьогодні, 04 лютого 2021 року у конференц-залі Новоград-Волинської міської ради відбулося засідання робочої групи з питань перейменування міста Новограда-Волинського та внесення змін до символіки Новоград-Волинської міської територіальної громади.

Вказана робоча група була створена розпорядженням Новоград-Волинського міського голови від 28.01.2021 № 20 (о), до її складу увійшли міський голова Микола Боровець, секретар міської ради Оксана Гвозденко, депутати міської ради, члени ініціативної групи та місцеві краєзнавці.

Бути Звягелю чи ні?: Як в Новограді відбувалося засідання робочої групи з питань перейменування , фото-1На початку засідання Оксана Гвозденко ознайомила присутніх з правовими підставами створення групи та проведення засідання.

Потім слово взяв Віктор Гончарук - координатор ініціативної групи громадськості міста. Який розповів присутнім про проведену роботу групи по поверненню історичної назви міста (перейменуванню) за минулої депутатської каденції, історичними аспектами на підтримку зміни назви на Звягель, підготовленими для цього документами. У представника юридичного відділу міської ради виникли сумніви щодо легітимності вказаних документів у частині проведення громадських слухань у зв'язку з недотриманням визначених термінів. Присутні зголосилися на тому, що роботу групи потрібно розпочинати спочатку для дотримання законності процедури.

Бути Звягелю чи ні?: Як в Новограді відбувалося засідання робочої групи з питань перейменування , фото-2Одне з головних питань, яке обговорювалося на засіданні, це рівень підтримки мешканців міста процесу перейменування міста Новограда-Волинського у Звягель.

Депутат міської ради Віктор Овдіюк висловив думку, що для проведення даного процесу необхідно заручитися підтримкою більшості мешканців міста, всупереч його думці представники ініціативної групи наполягали на проведення процедури перейменування не дивлячись на думку більшості.

Бути Звягелю чи ні?: Як в Новограді відбувалося засідання робочої групи з питань перейменування , фото-3Також міським головою дано доручення щодо вивчення фінансового питання та вартості перейменування, оскільки зміна назви міста, автоматично потребуватиме фінансових ресурсів для зміни статутів, печаток та інших документів у фізичних та юридичних осіб. Як зі сторони органів влади, так і зі сторони суб'єктів підприємницької діяльності та громадян.

Бути Звягелю чи ні?: Як в Новограді відбувалося засідання робочої групи з питань перейменування , фото-4Крім, цього міський голова Микола Боровець, озвучив побажання по зміні зображення гербу міста, у частині видалення верхньої лівої четверті із зображенням імперського двоголового орла, і переміщення центрального мальтійського хреста (символу Волині) на його місце.

Оксана Василівна Гвозденко ознайомила присутніх з правовими підставами зміни географічних назв в Україні, згідно з чинним законодавством України, зміна назви Новограда-Волинського можлива за підтримки більшості населення. Постає інше запитання: Як врахувати думку мешканців з цього приводу? Проведення слухання, опитування чи якийсь інший компромісний варіант.

По закінченню засідання прийняли рішення щодо призначення можливої дати проведення громадських слухань з даного питання.

То чи бути Звягелю чи ні?

Деякі члени робочої групи закликають дотриматись "духу Закону", а не його "Букви", що надалі може звести нанівець усю роботу проведену у цьому напрямку. Не секрет, що значна частина жителів Новограда-Волинського проти будь-якого перейменування.

Також слід зазначити провальну інформаційну роботу в цьому напрямку, кілька публікацій у місцевих друкованих ЗМІ, не є тим аргументом, що переконає жителів міста у зміні назви. Потрібно визначити та озвучити головні мотиви перейменування міста та переваги, які надалі це дасть містянам. Це могло б бути повернення історичної справедливості, створення нового бренду міста, розвиток туризму, але ж не розбитими як після війни дорогами, та вбитою інфраструктурою. Для переконання більшості мешканців у правильності вказаного рішення має бути відкрита комунікація влади сучасними методами з лідерами думок, у тому числі протилежними. Спроби попри усе, в будь-який спосіб, провести вказане рішення, матиме негативні наслідки для чинної міської влади, повна втрата довіри по вирішенню будь-яких інших значущих проблем громади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград-Волинський #Звягель #перейменування
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
яя
4 лютого 2021 р., 19:42
А що зміниться від переіменування?буде краще місто,чистішим,чи краще буде жити?тільки гемору добавиться з документами.немає чим зайнятися,ото проблему вирішують.я проти,хай буде як є.
Василько
4 лютого 2021 р., 20:00
Гнуть нарід через коліно. Послухайте людей, нарешті!
Роман
4 лютого 2021 р., 20:10
Я категорично ПРОТИ! Чергове відмивання грошей,та ще й хочуть 😡"протягнути " без згоди більшості.
Ваха
4 лютого 2021 р., 20:50
Націоналістичні недобитки, які навіть не пройшли до Будинку рад (дякувати Богу), в котрий раз плюють на думки більшості містян. Треба вже зібратися та поставити на місце ціх рагулів жидобандерівських
Новоград
4 лютого 2021 р., 20:50
НА...ХУ...Я!!!
Оголошення
live comments feed...