• Головна
  • У Новограді планують створити музей під відкритим небом на базі артилерійського напівкапоніру
11:36, 8 травня 2021 р.

У Новограді планують створити музей під відкритим небом на базі артилерійського напівкапоніру

Артилерійський напівкапонір № 306

Артилерійський напівкапонір № 306

Перед Днем пам’яті та примирення та Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулась щорічна акція - прибирання могил героїв, загинувших в роки Другої світової війни на кладовищі за адресою вул. Чехова, 7 та прибирання прилеглої території артилерійського напівкапоніру № 306.

В цьому році до працівників культури та Новоград-Волинського краєзнавчого музею приєдналися директор Новоград-Волинського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Онищук Віктор Леонідович з вихованцями ліцею.

Директор краєзнавчого музею та краєзнавець Верхоланцев Андрій Михайлович ознайомили ліцеїстів з історією артилерійського напівкапоніру. Було спільно вирішено, що буде підписаний меморандум про співпрацю краєзнавчого музею та ліцею, і що ліцеїсти будуть опікуватися артелирійським напівкапоніром, допомогаючи утримувати його в належному стані.

Артилерійський напівкапонір № 306 в західному передмісті, один з небагатьох уцілілих під час війни об’єктів укріп району. Він представляє собою типовий проект в класі захисту М-1, без сховища для особового складу, обладнаний перекритим вхідним блоком. Напівкапонір мав на озброєнні дві 76 мм казематні гармати зразка 1932 року. Новоград-Волинський укріплений район № 7 був зведений в період 1932-1933 років на східному березі Случі.

Наказ про його будівництво підписаний начальником Генерального штабу РКЧА Єгоровим від 04 червня 1932 року. В 9 батальйонних районах укріп району було побудовано 216 споруд. Зокрема, місто Новоград-Волинський структурно відноситься до 2 батальйонного району оброни, в якому було побудовано 54 бетоновані споруди різного класу стійкості та бойового призначення.

В червні 1941 року напікапонір прийняв участь в бойових діях, про що свідчать чисельні сліди обстрілу амбразурної стіни. Споруда не має слідів внутрішнього ушкодження та підриву, земляна обсипка фронтальної стіни відсутня.

В 2020 році директор краєзнавчого музею Олена Жовтюк перемогла з проєктом «Створення музейного військово-меморіального комплексу просто неба на базі фортифікаційних споруд періоду Другої світової війни» в бюджеті участі. Завдяки якому розпочнеться музеєфікація фортифікаційної споруди, а саме: «Артилерійського гарматного напівкапоніру №306», який є складовою Новоград-Волинського укріпленого району №7 та філією Новоград-Волинського краєзнавчого музею.

Метою цього проекту є створення сезонного музею під відкритим небом – артилерійського напівкапоніра. Подібні музеї вже успішно функціонують в Франції («Лінія Можено») та Фінляндії («Лінія Монергейма»).

Після приведення споруди в стан музейного комплексу музей стане туристичною атракцією міста. Це зробить місто більш туристично привабливим для відвідувачів з України та інших країн. У майбутньому об'єкти комплексу можуть бути використані для військово-патріотичного виховання молоді, проведення заходів ветеранськими організаціями, проведення зйомок художніх фільмів на військову тематику та програм, присвячених історії, що сприятиме додатковій популяризації комплексу.

На базі комплексу може бути створено демонстраційний центр, в якому будуть проводитися заходи, зокрема військові реконструкції боїв 1941 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини новоград волинського #музей
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...