• Головна
  • Як домовитись про вищу зарплату у 2021
Новини компаній
17:30, 20 липня 2021 р.

Як домовитись про вищу зарплату у 2021

Новини компаній

Існує чимало способів, за допомогою яких компанія може заохотити своїх працівників. Це можна зробити у формі похвали чи навіть спеціальної винагороди за добре виконану роботу. І хоча це, безумовно, вітається з точки зору працівника, більшість все-таки погодяться, що, коли йдеться про визнання, ніщо так не радує і окриляє робітників, як підвищення. Цьогорічний звіт "Тенденції розвитку талантів" також підтверджує ці настрої.

Згідно з опитуванням, 80% респондентів відповіли, що грошова винагорода та додаткові пільги найбільше привертають їх увагу при прийнятті пропозицій на роботу. Крім того, залежно від галузі, роботодавці готові так чи інакше збільшити середню зарплату в 2021 році.

Як домовитись про вищу зарплату у 2021, фото-1

Нижче ми розповімо, як робітники та кандидати на посаду можуть оцінити свій внесок у компанію, а також те, як вони можуть домовитись про заробітну плату, яку вони заслуговують, будь то під час співбесід чи працевлаштування.

Не кожному від природи дано вміння переговорів. Подібно до того, як вміння торгуватися на ринку чи оволодівати емоціями в покері є набутою майстерністю, переговори щодо зарплати теж вимагають зовсім іншого мислення. Більшість кандидатів не знають, як себе подати, коли справа доходить до переговорів про отримання вищої зарплати.

Замість того, щоб погодитись на першу запропоновану суму зарплати, спробуйте скористатися деякими з наступних порад та підказок, щоб покращити пропозицію.

1. Ретельно підготуйтеся

Дуже важливо провести власне дослідження і дізнатися, чого варта ваша роль, перш ніж приходити на співбесіду та домовлятися про вищу зарплату.

В інтернеті можна знайти інформацію та спеціальні інструменти порівняння зарплати. Так можна знайти всебічний огляд заробітної плати всіх основних секторів на різних ринках, ключових ролей та функцій, а також відповідних розрахунків заробітної плати. За цією інформацією ви можете розрахувати середній діапазон заробітної плати, виходячи з вашого сектору, місцезнаходження та досвіду роботи.

Також можна винести своє дослідження на ще вищий рівень, просто поговоривши з людьми, які працюють в цій галузі. Це може бути хтось, хто вже працює в галузі, або навіть хедхантер чи працівник кадрового агенства. Маючи на увазі всі результати дослідження, ви зможете вступити в переговори про зарплату з набагато більшою впевненістю, особливо з урахуванням усіх надійних даних, які допоможуть вам аргументувати свою позицію.

2. Знайте свою цінність

Ваша цінність для організації - це часом більше, ніж просто посада на роботі. Наприклад, якщо у вас є 10 років досвіду роботи в галузі маркетингу і ви претендуєте на посаду старшого менеджера з маркетингу, ви можете очікувати на певну суму зарплати.

Однак припустимо, що ви претендуєте на ту саму роль з тим самим галузевим досвідом, але при цьому у вас є бонусні знання, наприклад підприємницький досвід та досвіду в галузі оптимізації пошукових систем. У такому випадку ви маєте додаткові набори навичок та цінних знань. Крім того, припустимо, ви точно знаєте, що компанія, до якої ви подаєте заявку, не має, скажімо, маркетингової контент-стратегії на основі SEO. У цьому випадку ваші знання в цій галузі раптом будуть коштувати набагато більше.

Як бачите, навіть незважаючи на те, що посади однакові, різниця досить помітна. Ці периферійні навички, які ви набували протягом багатьох років, дозволять вам прийняти галузевий стандарт рівня заробітної плати та збільшити його. Нарешті, завжди є гарною ідеєю ознайомитись із галуззю, дізнатися про найбільш затребувані навички та взяти участь у переговорах.

3. Не опирайтеся на свою попередню зарплату

Однією з помилок, яку роблять багато кандидатів на роботу, є базування переговорів щодо заробітної плати на їхній останній зарплаті. Звичайно, завжди хочеться заробляти більше, ніж на попередній роботі, але використання останньої заробітної плати як критерію аж ніяк не є хорошим показником.

Як домовитись про вищу зарплату у 2021, фото-2

Єдиний випадок, в якому ви можете опиратися на попередню зарплату, це якщо ви вважаєте, що не здобули взагалі ніяких нових знань та навичок за час роботи там. Натомість подивіться на свою об’єктивну цінність для компанії та порівняйте її із галузевим стандартом, який отримують усі інші.

Також нерідкі випадки, коли посадові інструкції вимагають від кандидатів розголошення попередньої зарплати. В такому випадку ви можете або проігнорувати це прохання, або почекати обговорення під час самої співбесіди. Розкриття суми ще до співбесіди поставить вас у досить невигідне становище.

4. Сподівайтесь на краще, але чекайте гіршого

Як домовитись про вищу зарплату у 2021, фото-3

Коли ви ведете переговори про свою зарплату, радимо подати найбільш раціонально високу суму і, подумки, поступово знижувати її. Якщо буде прийнята вища пропозиція, це хороша новина для всіх. Якщо її відхилять, відкоректуйте відповідним чином і спробуйте ще раз. Зрештою, що найгірше, що може статися?

Відмова всього лише означає, що вам потрібно провести коригування і повторні переговори, і якщо компанія не може оцінити, що ви потенційно можете їм запропонувати як спеціаліст, ви, принаймні, будете знати, що краще спробувати в іншому місці. Пам’ятайте: якщо ви не попросите підвищення заробітної плати, ви його й не отримаєте; якщо ви все-таки попросите підвищення заробітної плати, є принаймні шанс, що ваше прохання задовольнять.

Зрештою, реальних гарантій у переговорах щодо зарплати немає. Окрім цінності, яку ви потенційно можете принести компанії, є багато міркувань з боку роботодавця, з точки зору персоналу, а також таких факторів, як жорсткий бюджет та ще жорсткіша конкуренція.

З урахуванням цього, якщо ви навіть не спробуєте домовитись про вищу заробітну плату, постраждаєте від цього в довгостроковій перспектив тільки виі. Тож гарно підготуйтеся, проведіть своє невелике дослідження і вступайте у переговори.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...