• Головна
  • 12 вересня: яке сьогодні свято в Україні
Свято
11:39, 12 вересня 2021 р.

12 вересня: яке сьогодні свято в Україні

Свято
12 вересня Новоград-Волинський

12 вересня Новоград-Волинський

Сьогодні, 12 вересня, в Україні відзначають одразу два свята День танкістів і День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості.

День танкістів в Україні

12 вересня: яке сьогодні свято в Україні , фото-1

Механізовані і танкові війська України складають основу Сухопутних військ Збройних Сил України. У другу неділю вересня танкісти України відзначають своє професійне свято - День танкістів. Він був заснований в серпні 1997 року Указом Президента на підтримку ініціативи ветеранів танкових військ і танкобудівників України, з огляду на їх заслуги у роки Великої Вітчизняної війни і з метою виховання воїнів-танкістів Збройних Сил України на кращих традиціях попередніх поколінь. До складу механізованих і танкових військ Сухопутних військ України входять механізований полк, механізовані і танкові бригади. В даний час на озброєнні танкових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України є бойові танки різних модифікацій, бронетранспортери, бойові машини піхоти та інше озброєння.

День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості в Україні

12 вересня: яке сьогодні свято в Україні , фото-2

Відзначається в Україні щорічно у другу неділю вересня, згідно з Указом Президента №302 / 93 від 12 серпня 1993 року, на підтримку ініціативи працівників нафтової, газової, нафтопереробної промисловості та нафтопродуктозабезпечення. Промисловий видобуток нафти в Україні почалася ще в 18 столітті, і вже в 1909 році в Прикарпатті видобувалося 2 мільйони тонн нафти. Газова промисловість бере свій початок з введення в експлуатацію Дашавського газового родовища і будівництва першого газопроводу Дашава - Стрий в 1924 році. З території України почалися і перші в світі експортні поставки природного газу - вони почали здійснюватися до Польщі з 1945 року. Зараз Україна володіє складною трубопровідною транспортною системою. Її загальна протяжність досягає 37 тисяч кілометрів. Через територію країни проходить ряд важливих магістральних трубопроводів стратегічного значення, довжина яких 4,7 тисячі кілометрів.

У світі святкують День співпраці Південь-Південь Організації Об'єднаних Націй і Міжнародний день в'язання гачком.

Міжнародний день в'язання гачком

12 вересня відзначається «творче» свято - Міжнародний день в'язання гачком (International Crochet Day). Ця техніка в'язання, вважається більш простою, ніж в'язання на спицях тазабезпечує собі на сьогодні найбільшу популярність. Більш доступне в плані навчання, в'язання гачком завоювало і більшого поширення. Для любителів в'язання, як початківців, так і досвідчених, днів 12 вересня стало датою, коли можна, беручи участь в приурочених до цього свята заходи, продемонструвати своє вміння і результати творчості. Найчастіше це чудове свято відзначається проведенням флешмобів, майстер-класів, демонстраційних показів, виставок, а також просто обміном фотографіями через соціальні мережі. На сьогодні існує безліч магазинів, що пропонують різноманітні пристосування і матеріали для всіх, хто хоче почати або вже займається в'язанням, в тому числі в'язанням гачком. В інтернеті величезна кількість сайтів, блогів і форумів присвячено цій тематиці. На своїх сторінках блогери проводять майстер-класи, а ті, хто вважає за краще навчатися техніці в'язання на власні очі можуть відвідувати спеціальні курси.

День співпраці Південь-Південь Організації Об'єднаних Націй

Один з міжнародних днів ООН, який відзначається щорічно 12 вересня. У цей день в 1978 році в столиці Аргентини, Буенос-Айресі, делегації 138 держав прийняли План дій з розвитку і здійсненню технічного співробітництва між країнами, що розвиваються (Buenos Aires Plan of Action for Promoting and Implementing Technical Cooperation among Developing Countries). Термін «співпраця Південь-Південь» відноситься до обміну знаннями, технологіями та ресурсами між країнами глобального Півдня, тобто країнами, що розвиваються Африки, Латинської Америки та Азії. Співпраця Південь-Південь є одним з важливих елементів міжнародного співробітництва в цілях розвитку та відкриває перед країнами, що розвиваються, і країнами з перехідною економікою реальні можливості щодо забезпечення на основі індивідуальних і колективних зусиль поступального економічного зростання і сталого розвитку.

У неділю, 12 вересня, іменини відзначають власники таких імен: Ян, Федір, Теодор, Степан, Петро, ​​Павло, Макар, Леонід, Гнат, Іван, Денис, Данило, Григорій, Гавриїл, Опанас, Олексій, Олександр, Парасковія, Міліца і Єлизавета. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#12 вересня #свято
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...