• Головна
  • 30-ти річний ювілей відсвяткував Новоград-Волинський медичний коледж
16:17, 29 вересня 2021 р.

30-ти річний ювілей відсвяткував Новоград-Волинський медичний коледж

30-ти річний ювілей відсвяткував Новоград-Волинський медичний коледж
Новоград-Волинський медичний фаховий коледж — заклад освіти, який впродовж багатьох років виховує молодих і перспективних кадрів. Зі стін медичної святині випустився не один місцевий Пирогов, Богомолець, Хаус та Стрендж. Та кожна неприступна фортеця має свою історію, ховає таємниці, дивує сюрпризами, формує майбутнє покоління нашої держави та диктує сучасні тенденції.

Історія медичного коледжу бере свій початок ще у далекому 1936 році. У вересні відкрили першу дворічну школу медичних сестер і акушерок, яку очолив Йосип Сімхович. На той момент заняття проводили в необлаштованих для навчання приміщеннях, бракувало аудиторій, не вистачало інструментів і обладнання, зростав попит і на кваліфікованих працівників. Та попри усі перешкоди випускники по завершенню навчання отримували посвідчення медичної сестри, яке відкривало двері в медично-санітарних закладах на території тодішнього радянського союзу.

Та з початком Другої світової війни діяльність медичної школи змушені були припинити. Але медсестри, що навчалися в стінах цього закладу, стали надійними та професійними помічниками фронтових лікарів. Пауза в навчанні майбутніх спеціалістів тривала не довго. Уже з 1944 року організували восьмирічні курси медичних сестер. Впродовж багатьох років медична справа в Новограді-Волинському лише набирала обертів у розвитку.

У 90-х роках медична школа в місті отримала нову віху розвитку: відкрили медичне училище, отримали ліцензію для здійснення освітньої діяльності за спеціальністю «Сестринська справа». Невдовзі розпочали підготовку і фельдшерів за спеціальністю «Лікувальна справа». Саме в ці моменти формувався викладацький склад, закладалась матеріально-технічна база, а разом з цим – традиції і звичаї медичного закладу освіти. А у 2015 році в приміщенні медичного коледжу відкрили унікальний Музей історії медицини Новограда-Волинського.

Значним досягненням навчального закладу є встановлення Національного Рекорду України «Вінок зі стрічками, створений найбільшою кількістю людей». Участь у ньому взяла 701 особа.

Викладачі коледжу є експертами Інституту модернізації  змісту освіти, спікерами та переможцями конкурсу «Педагогічний Оскар – 2020» в номінації «Інноваційна діяльність структурних підрозділів» Державної установи «Навчально-методичний центр фахової передвищої освіти», беруть активну участь в роботі Міжнародних виставок «Інноватика в сучасній освіті», Всеукраїнських науково-педагогічних конференціях.

Досягненням коледжу є комп’ютерна програма «Навчальна хмара «ICloud», рекомендована науково-методичною радою МОН України  для впровадження в освітній процес закладами освіти. Розробником програми є викладач коледжу — Микола Стаднік. Викладач розповідає: «Своїми технологіями та підходами до навчання ми перевертаємо уявлення про освіту. Про те, якою вона може бути. А в період дистанційного навчання демонструємо, що ми до нього готові. І ніщо не стане на заваді освітнього процесу»

Нині медичний коледж здійснює підготовку у галузі «Охорона здоров’я» спеціальності «Медсестринство», за спеціалізаціями «Сестринська справа» та «Лікувальна справа». Тут навчається понад п’ять сотень студентів. Самі ж студенти розповідають, що щасливі, бо свого часу зробили вибір на користь медичного коледжу.

«Щиро дякую колективу Новоград-Волинського медичного фахового коледжу, що впродовж чотирьох років мого навчання щедро ділилися знаннями, мудрістю і порадами, які знадобилися в житті» — Анастасія Лук’янчук.

«Моєму рідному коледжу виповнилось 30 років , відчуття , ніби я говорю про друга, вважаю це маркером спорідненості з НВМК. Озираючись назад , важко вичерпно розповісти про заклад , де кожен проведений день – на вагу золота, кожен момент у пам’яті – гріє душу крізь роки…   Впевнений – що вступити саме до медичного  коледжу – було  найправильнішим рішенням мого життя.

Коледж для мене був «полігоном» вдосконалення моїх навичок і вмінь  на шляху до самореалізації .  Зі святом, рідний коледжу! Бажаю тобі нових здобутків , розвитку та процвітання , гордо вигукуючи твоє багаторічне гасло – «Per aspera ad astra!» – Василь Лавренчук. 

«Особисто для мене коледж став другою домівкою. Він дарує відчуття, що я йду правильною стежиною у житті. Професійний підхід викладачів дарує крила впевненості, оптимізму, віру у здійснення мрій. Коледж — це завжди тепла зустріч у родинному колі» —  Анна Пшенишна.

«Коледж — це не просто приміщення, де навчаюсь і проводжу значну частину часу впродовж кількох років. Це, перш за все, моє життя. Саме тут кожного дня отримую безцінний досвід, непідробні емоції та величезний багаж медичних знань. Лише в ньому я відчула себе по-справжньому щасливою» — Діана Камінська.

З 2003 року й донині серцем медичного коледжу є Олена Солодовник. Директорка розповідає: «Щаслива очолювати такий храм знань та бути дотичною до розвитку медичної освіти в Україні, яка потребує постійної модернізації. Нами вже впроваджені додаткові професійні спеціалізації з вивченням елементів телемедицини, невідкладних станів, паліативної та хоспісної допомоги, підготовки парамедиків.

Також ми надаємо послуги післядипломної освіти для підвищення кваліфікації середніх медичних працівників регіону. Всі ці здобутки реалізовуються в рамках сформованого плану перспективного розвитку коледжу, в якому ще багато цікавих та необхідних громаді проєктів. Креативний колектив викладачів-професіоналів вкладає весь свій потенціал в наших студентів, здійснюючий освітній процес якісно і цікаво. Впевнена, що наші студенти конкурентоспроможні, у них якісно сформовані професійні компетентності, вони мають низку актуальних додаткових навичок: лікувальний масаж, косметологія, загальний та спеціалізований догляд. Кожного року більшість випускників продовжують здобувати освіту в університетах, інститутах, академіях. Усвідомлений вибір професії медика – не простий, а активна діяльність таких закладів освіти є індикатором розвитку територіальної громади».

Новоград-Волинський медичний фаховий коледж відсвяткував відразу два ювілеї: 30-річчя навчального закладу та 85-річчя від дня заснування у місті школи медичних сестер. Тож побажаємо храму медичної науки ніколи не зупинятися у розвитку, виборювати усе нові здобутки та пишатися своїми студентами, які в майбутньому стануть висококваліфікованими медичними працівниками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград #медичний коледж #ювілей #студенти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...