• Головна
  • Яке сьогодні свято 4 жовтня: історія, традиції і що не можна робити
21:52, 3 жовтня 2021 р.

Яке сьогодні свято 4 жовтня: історія, традиції і що не можна робити

4 жовтня

4 жовтня

4 жовтня світова спільнота святкуватиме два професійних свята: День лікаря, День архітектора, а також День тварин і церковне Кіндрат та Іпат. 

Яка історія чотирьох свят, традиції і мета кожного з них, а також що не можна робити 4 жовтня - далі в матеріалі.

Історія і мета святкування Міжнародного дня лікаря

Свято з'явилося завдяки Всесвітній організації охорони здоров'я та Міжнародної медичної гуманітарної організації "Лікарі без кордонів". Завдання свята: рівність усіх лікарів за національною або релігійною ознакою, щоб працювати на благо суспільства, допомагати всім нужденним під час конфліктів, природних катастроф, військових дій. Головна мета лікаря - зберегти і поліпшити здоров'я пацієнтів. День лікаря щорічно проходить в перший понеділок жовтня.

Лікарі повинні об'єднатися і пам'ятати про рівність заради однієї місії, здорової нації.

Лікарі всього світу отримують у своє професійне свято привітання і подарунки у вигляді квітів, солодощів. Місцева влада проводить святкові концерти, а також різні тренінги, семінари, виставки, присвячені лікарській справі. Нагороджують передових фахівців галузі медицини.

Історія Всесвітнього дня архітектора

Свято архітекторів з'явилося завдяки Міжнародному союзу архітекторів у 1985 році. Спочатку датою вибрали 1 липня, однак через 11 років, в 1996 році перенесли святкування на перший понеділок жовтня, приурочивши його проведення до Всесвітнього дня Хабітат. Даний день присвячений умовам проживання в населених пунктах.

Початковою місією Дня архітектора було вирішення проблеми зруйнованих міст після Другої світової війни. Сьогоднішня місія свята - повага і визнання величезної праці архітекторів, їх роль в сьогоднішньому ландшафті кожного населеного пункту світу.

Як відзначають День архітектора  

Місія Дня архітектора - подякувати професіоналам за інфраструктуру країн.

До Дня архітектора проводять виставки, конференції, присвячені нагальним професійним проблемам. Архітектори збираються і обговорюють результати практичної роботи, дискутують. Влада міста або країни роздає нагороди кращим архітекторам року.

Історія святкування Всесвітнього дня тварин

Свято було засноване на Міжнародному конгресі прихильників руху на захист природи в 1931 році в Італії. У цей день варто звернути увагу на проблеми інших мешканців планети. Дату 4 жовтня було обрано на честь дня пам'яті про католицького святого Франциска, покровителя тварин.

Мета Дня захисту тварин - нагадати громадськості про необхідність захисту навколишнього середовища. Захищати як диких, так і домашніх тварин від жорстокого поводження людей.

Як святкують День тварин

Товариства захисту тварин щорічно організовують акції, виставки, концерти, присвячені "молодшим братам". У церквах проводять служби, моляться святому Франциску.

Яке церковне свято сьогодні 4 жовтня?

4 жовтня православні віряни згадують Кіндрата, який жив і проповідував в 1 столітті в Афінах, був єпископом. А також шанують загиблих за віру в 8 столітті, єпископа Іпатія і святого Андрія.

Святий Кідрат - один із сімдесяти апостолів, які несли слово Боже людям. У 126 році апостол написав апологію християнства, що вразила імператора Адріана. Через написану промову Кіндратом, був виданий указ, що забороняє судити людину без доказів. До слова, язичники ненавиділи Святого і намагалися вбити. Загинув єпископ від голоду, кинутий в ув'язнення через вірування в Христа.

Наші предки вважали Кідрата та Іпата днем родючості і землеробства. Тому 4 жовтня було заведено працювати. Робота в цей день вважалася запорукою матеріальних благ. 

Традиції та обряди

На Русі це був день землеробства і родючості, люди вважали, що якщо працювати багато сьогодні, то станеш багатим. З цього дня починалися замолотки. Увечері топили клуні, тепло від багаття через підлогу проходило на верхній поверх до снопів. Через жару колосся сушилося і потім простіше вимолочувалося. Молотильщикам готували на сніданок вівсянку, а ввечері їх годували пирогами і поїли брагою.

Прикмети

Святкова подія рясніє своїми прикметами. В основному, в цю дату займалися передбаченням погоди:

  • Великий достаток горіхів, але при цьому відсутні гриби. Таке явище означало морозну зиму з великою кількістю снігопадів.
  • Якщо сонце в цей день мало яскравий помаранчевий колір, очікували сильний вітер.
  • Погода на цю дату віщувала таку ж погоду і протягом місяця.
  • Повільний рух перистих кучерявих хмар означав, що погода буде поступово поліпшуватися.
  • Вітер дме з півночі, але погода ясна. Це свідчило про морозну зиму.
  • Різке похолодання в цей день свідчило про раннє настання зими.
  • Наявність значних кіл біля сонця і місяця з червоними обводами внутрішньої частини говорило про наближення непогожої погоди.
  • Прохолодний день і настання тепла ближче до ночі свідчило про наближення негоди.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#4 жовтня свято #4 жовтня яке свято #4 жовтня церковне свято #кіндрата
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...