• Головна
  • Яке сьогодні церковне свято: 11 жовтня 2021 року
08:40, 11 жовтня 2021 р.

Яке сьогодні церковне свято: 11 жовтня 2021 року

Церква Новоград-Волинський

Церква Новоград-Волинський

За православним церковним календарем 11 жовтня відзначають день пам'яті святих Харитона, Варуха, Олександра, Алфея, Зосима, Марка, Никона, Неоната інших 04141 розповідає, ким були ці святі і чому вони згадуються в церковному календарі.

Харитон

За церковним календарем 11 жовтня поминають преподобного Харитона, який жив в IV столітті. Жив майбутній Святий в Іконії і, як і багато інших сповідники, зазнав жорстоких тортур під час гонінь християн. Харитонові розрадою в переслідуванні служив приклад уродженки того ж міста - першомучениці Фекли, учениці апостола Павла. Коли гоніння припинилися, Харитона звільнили з ув'язнення, і він відправився в Єрусалим, але по дорозі його схопили розбійники. Святого, пов'язаного, залишили одного в печері, і він палко молився в очікуванні смерті.

У печеру в цей час заповзла змія. Випивши з глечика вина, вона отруїла напій своєю отрутою. Розбійники, повернувшись, пригубили питво і померли, а преподобний знайшов свободу. Подяку висловивши Господу, преподобний роздав добро, награбоване розбійниками, жебракам і монастирям, а в печері влаштував церкву, навколо якої утворилася згодом обитель - Фаранська Лавра, знаменита в Палестині, для якої святий сам склав строгий статут.

Преподобний заснував в Палестині ще дві обителі. Кожна з них стала центром тяжіння християн. Чин постригу, за переказами, склав саме преподобний Харитон. Сповідник дожив до глибокої старості.

Пророк Варух

За церковним календарем 11 жовтня поминають пророка Варуха - учня, друга і писаря великого пророка Єремії. Святий Варух, записавши цілий сувій пророчих промов свого вчителя, прочитав їх народу в Єрусалимському храмі. Гірко оплакуючи разом з учителем руйнування Навуходоносором Єрусалиму, пророк навчав і викривав євреїв, терплячи від них ненависть і гоніння.

Святий передбачив повернення іудеїв з вавилонського полону, запустіння Вавилону, а також наступ на землю Сина Божого, який повинен був "пожити серед людей". Святий Варух, ставши свідком того, як пророка Єремію побили камінням, поховав тіло вчителя. Після мученицької смерті вчителя, пророк прожив недовго. Він помер в Єгипті в VI столітті до Різдва Христового.

Святі мученики

За церковним календарем 11 жовтня поминають святих Олександра, Алфея, Зосима, Марка, Никона, Неона та інших мучеників, які постраждали в різних місцях Малої Азії за віру під час правління Діоклетіана (284-305).

Пастуха Марка схопили в околицях Антіохії Пісідійській за відкрите сповідання християнської віри. Воїнів, що схопили сповідника і звернених їм до істинної віри, обезголовили в Нікеї. Трьох братів-ковалів - Олександра, Алфея і Зосима, викликаних з села Калита для виготовлення знарядь тортур, стратили за сповідання віри, а святого Марка, після жорстоких катувань, обезголовили. Коли голову мученика внесли в капище, всі ідоли попадали і розбилися. Свідками цього дива стали Неон, Никон, а також юнаки і діви, увірували в Спасителя і прийняли за Нього мученицьку смерть.

Іменини

За церковним календарем 11 жовтня іменини відзначають Анна, Марія, Тетяна, Олександр, Валентин, В'ячеслав, Василь, Іларіон, Кирило, Марк, Никон і Харитон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#11 жовтня #11 жовтня свято #свято 11 жовтня #11 жовтня день
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...