• Головна
  • З Новограда-Волинського до Туреччини: де відпочити в Туреччині та що незвичайного там можна подивитися
11:05, 25 листопада 2021 р.

З Новограда-Волинського до Туреччини: де відпочити в Туреччині та що незвичайного там можна подивитися

З Новограда-Волинського до Туреччини: де відпочити в Туреччині та що незвичайного там можна подивитися

Сьогодні ми розповімо вам про найпопулярнішу країну серед українських туристів – Туреччину. Поговоримо про відпочинок у селі Адрасан та прилеглих до нього територій.

Що варто зробити перед поїздкою?

Для подорожі до Туреччини віза, звичайно, не потрібна. Вам буде достатньо закордонного біометричного паспорта. Якщо його немає, то за 20 днів, а краще за місяць, його можна отримати у найближчому ЦПАУ чи «Паспортному сервісі». Для цього спочатку потрібно стати в електронну чергу. Наразі ЦПАУ приймають відвідувачів на місцях або за онлайн-записом. Якщо є час почекати – вартість послуги буде 694 гривні, а якщо ви хочете отримати паспорт швидше (до 7 робочих днів), то маєте заплатити 1046 гривень.

Також, як розповіла досвідчена мандрівниця Олена Сердюк, для поїздки до Туреччини потрібне страхування. Її можуть не перевірити, але про всяк випадок краще зробити її. Часто туристичні фірми включають страховку у вартість туру. Однак, ви маєте право відмовитися від страхового поліса, включеного в туристичну путівку та купити його самостійно у будь-якій страховій компанії. Найімовірніше, так буде дешевше.

Важливо відзначити, що перед подорожжю закордон у 2021 році потрібно зробити ПЛР-тест на COVID-19, не пізніше ніж 96 годин до вильоту.

Як дістатися казкового куточку Туреччини – Адрасан?

У Туреччину є рейси в усіх авіакомпаній України. Щоб відпочити в селі Адрасан, треба летіти з Києва до Анталії. За часом це займе від 4 до 8 години польоту (залежно від авіакомпанії). 


Ціни на квитки в основному пропонуються від 3000 до 8000.

Після прибуття до Анталії вам можна доїхати автобусом за $7. Час поїздки становитиме 1 годину 25 хвилин. У цей час можна розслабитися та насолоджуватися красою Туреччини та Середземного моря. Знайти автобус чи трамвай можна на цьому сайті . 


Де зупинитися?

У селі Адрасан є кілька готелів за доступними цінами – від 800 до 1000 українських гривень на добу. Про них можна почитати та забронювати номер у відповідному готелі на сайті 101hotels.com або на booking.com .

Наша співрозмовниця Олена рекомендує готель ARIKANDA RİVER GARDEN HOTEL. За 9 ночей перебування у ньому вона заплатила близько 10 тисяч гривень на двох.

Готель в Адресіні, який радить наша читачка

Готель в Адресіні, який радить наша читачка

Також можна скористатися послугами сайту couchsurfing.com, на якому можна знайти місцевих жителів, познайомитись з ними, та пожити у них за символічну оплату або безкоштовно. 

А які пам'ятки можна переглянути в Адрасані?

Як розповіла нам мандрівниця Олена Сердюк, майже всі визначні пам'ятки у селі Адрасан безкоштовні. Ми розповімо про деякі з них, які варто подивитися.

Бухта Адрасан

Якщо вірити історії, у давнину і в середньовіччі в Адрасані була одна з найважливіших торгових бухт Туреччини. Сьогодні сюди їдуть усі туристи, яких зачаровує середземноморська природа. За відгуками, це місце дуже гарне та зручне для сімейного відпочинку. Туристи кажуть, що в бухті є пляж із чистим піском та водою. Тут також є і магазини, а місцеві жителі продають різні смаколики та освіжаючі соки. Бухта вражає своїм спокоєм та красою. До речі, бухта розташована серед гір, тут можна зробити гарні фотографії.

Бухта Адрасан, Туреччина, Фото з відкритих джерел

Бухта Адрасан, Туреччина, Фото з відкритих джерел

Мис Гелідонія

Мис Гелідонія знаходиться на Лікійській стежці. Це місце названо «цвинтарем кораблів», адже течія під ним часто змінює свій напрямок, що призводить до аваріq кораблsd. Дослідники тут постійно знаходять залишки вантажу, який кораблі не довезли до призначення в доантичний та античний період. Частина цих знахідок зберігається у музеї підводної археології у Бодрумі.

На мисі Гелідонія розташований маяк. Хоч до нього складно дістатися, але туристи все одно йдуть немаленьку відстань по Лікійській стежці, щоб подивитися вид, що відкривається з нього. Маяк на мисі Гелідонія розташований на висоті 227 метрів над рівнем моря. Висота самого маяка – близько 9 метрів. 

Маяк на мисі Гелідонія, Фото з відкритих джерел

Маяк на мисі Гелідонія, Фото з відкритих джерел

Вид на Середземне море, Фото: Олена Сердюк

Вид на Середземне море, Фото: Олена Сердюк

Бухта Сазак

Бухта Сазак - розташована між селами Адрасан і Чирали. Вона майже повністю закрита скелями.

Є інформація, що колись у цій бухті знімався фільм «Пляж» із Леонардо ді Капріо.

Сюди часто приходять яхти з туристами, адже у бухті Сазак знаходиться гарний та чистий пляж із синьою чистою морською водою.

Красива бухта Сазак, оточена горами, Фото з відкритих джерел

Красива бухта Сазак, оточена горами, Фото з відкритих джерел

Національний парк Бейдаґлари

Парк Олімпос-Бейдаґлари заснований у мальовничому місці. Знаходиться за 45 кілометрів від Анталії. Майже весь парк лежить у гірському масиві. Частина парку складають ліси, причому їх тут три види. Біля берега моря починаються прибережні ліси, потім у міру заглиблення до парку з'являються альпійські луки, а потім і хвойні ліси. Також тут можна зустріти різних представників фауни: кабанів, вовків, диких котів, куниць, вовків, рисів, птахів, ящірок та багатьох інших. У річках парку водиться багато форелі.

У парку можна побачити багато тварин та птахів, Фото: Олена Сердюк

У парку можна побачити багато тварин та птахів, Фото: Олена Сердюк

У парку можна побачити багато тварин та птахів

Стародавнє місто Фалесіс

Старе лікійське місто Фалесіс знаходиться на території парку, про яке ми писали вище. Це відкрита місцевість, що складається з камінців, які заросли кущами. Також тут росте багато сосен-піній, а ще можна зустріти кілька черепашок, що тут гуляють.

Стародавнє місто Фалес, Фото: Олена Сердюк

Стародавнє місто Фалес, Фото: Олена Сердюк

Гора Хімера

Гора Химера знаходиться біля селища Чирали і вважається досить містичним місцем. Вона незвична тим, що у її схилах завжди займається природний газ. Вогненна гора складена із серпентину або змійовика. Це саме та гора, яка описана в «Іліаді» Гомера, де жило чудовисько.

Туристи їду на гору Химера, щоб свої очима побачити, як незвичайним чином між камінням з'являється полум'я.

Полум'я на горі Хімера виникає з нізвідки, Фото з відкритих джерел

Полум'я на горі Хімера виникає з нізвідки, Фото з відкритих джерел

Сходження на гору кам'яною стежкою коштує 5 турецьких лір, але воно вражає туристів. У темний час доби Хімера заворожує вогняними шоу. До речі, схилом гори біжить струмок, вода якого гасить природний вогонь.

Сходження на гору вражає туристів, Олена Сердюк

Сходження на гору вражає туристів, Олена Сердюк

Маршрути на гору Хімеру прокладено від селища Чирали, за 85 кілометрів від Анталії. 

Так що така популярна серед туристів країна як Туреччина теж має чим дивувати знову і знову. Беріть свою сім'ю та друзів, і вирушайте у незабутню подорож!

report-content-error-prompt
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...