• Головна
  • 2 грудня 2021 - яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити
Свято
08:39, 2 грудня 2021 р.

2 грудня 2021 - яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

Свято
Цервква в Новограді-Волинському

Цервква в Новограді-Волинському

За православним церковним календарем 2 грудня 2021 року відзначають день пам'яті святих Авдія, Варлаама, Іліадора, Ази, Іларіона та інших.

04141 розповідає ким були ці святі, і чому вони згадуються у церковному календарі.

Авдій

За церковним календарем 2 грудня поминають святого Авдія – одного з 12 малих біблійних пророків. Жив пророк у ІХ столітті до Різдва Христового. Родом Авдій був із села Віфарама, що неподалік Сихема, і служив в Ізраїльського царя Ахава. Увесь Ізраїль став приносити жертви Ваалу, відвернувшись від Істинного Бога. Авдій, що таємно служив Богові Авраама, Ісака та Якова, допомагав пророкам Господнім, яких винищувала дружина Ахава – Єзавель. Цар Ахазія – спадкоємець Ахава послав три загони, один з яких очолював Авдій, щоб схопити пророка Іллю. Два загони за молитвою святого Іллі були знищені небесним вогнем. Загін Авдія Господь помилував. З того часу святий, залишивши військову службу, слідував за пророком Ілією. Згодом святий Авдій отримав дар пророцтва. Його Книга пророцтв, що займає четверте місце у ряді книг Малих пророків, містить пророцтва про Новозавітну церкву.

Варлаам

За церковним календарем 2 грудня поминають мученика Варлаама, який постраждав при імператорі Діоклітіана (284-305).  Жив майбутній святий в Антіохії Сирійській. Старого святого схопили під час переслідування християн, і бажаючи змусити вклонитися ідолам, підвели до вівтаря і поклали на долоню правої руки запалену курницю з ладаном. Кат розраховував, що фізична стара людина, не витримавши, кине розпечену курильницю на вівтар і таким чином жертвопринесення відбудеться. Але мученик тримав курильницю доти, доки пальці на руці не згоріли і після цього помер. Сталося це у 304 році.

Іліадор

За церковним календарем 2 грудня поминають мученика Іліадора, який постраждав за віру у III столітті.

Жив майбутній святий у місті Магіді (Памфілія) за правління Авреліана (270-275). За сповідання християнської віри мученика зазнали жорстоких тортур, а потім обезголовили. Сталося це приблизно 273-го.

Святі мученики

За церковним календарем 2 грудня поминають Святого Азу і з ним 150 воїнів-мучеників, що постраждали в Ісаврії (Мала Азія) за часів імператора Діоклітіана (284-305). Святого схопили за сповідання віри та доставили до правителя Аквіліну. Святий Азу звернув у християнство і хрестив 150 воїнів, посланих за ним. Він також переконав новонавернених виконати заповідь про покору владі та відвести її до правителя. Воїни, які відкрито оголосили себе християнами, були обезголовлені разом зі святим Азу. Аквілін також стратив своїх дружин і доньку, які увірували в Спасителя, бачачи непохитність мучеників.

Іларіон Грузинський

За церковним календарем 2 грудня поминають преподобного Іларіона чудотворця, який жив у ІХ столітті. Народився майбутній чудотворець у Кахетії (Східна Грузія) у 816 році. Походив Іларіон із роду грузинських князів. Схильність до подвижництва в ньому прокинулася рано. У 16 років він оселився в Давид-Гареджійській пустелі, де провів 10 років пустельником. Про подвижника невдовзі дізналася вся Грузія. Йому пропонували стати єпископом Кахетії, але Святий Іларіон, скромно відмовившись, вирушив паломником у Святу Землю. Він провів у Йорданській пустелі 17 років, у печері, яка за переказами, служила колись житлом Іоанну Хрестителю. На заклик Ангела Господнього, пустельник поспішив на батьківщину, де ледве живий застав батька. Роздавши спадщину монастирям, преподобний вирушив до Константинополя, а звідти – до Малої Азії. Святий Іларіон приблизно 864-го заснував грузинський монастир біля гори Олімп, куди незабаром потягнулися люди, сподіваючись на зцілення. Скромний чудотворець, уникаючи людської слави, поїхав до Риму, щоб поклонитися першоверховним апостолам Петру та Павлу. Про зцілення, які преподобний чинив дорогою, збереглися перекази. Святий мирно помер у Греції у 875 році.

Головні прикмети цього дня

  • Сніговий день з сильним вітром - чекай тривалу зиму і холодну весну.
  • Багато снігу з глибокими заметами - очікуй багатого врожаю в наступному році.
  • Ясне небо - чекай морозів, а тьмяне – буде відлига в найближчі дні.
  • Вітер різко змінився на південно-західний з південно-східного - найближчим часом погода зіпсується.
  • Буцається скотина - чекай хуртовини.
  • Корови ніс з ясел показують - погода скоро зміниться.

Що не можна робити 2 грудня

  • Не рекомендується без потреби виходити з дому. Є повір'я, що в цей день на вулиці вирує нечисть.
  • Не варто з'ясовувати стосунки, звертатися за допомогою, зустрічатися з ворогами.

Іменини

За церковним календарем 2 грудня іменини відзначають Авдей, Олександр, Адріан, Валентин, Веніамін, Варлам, Геннадій, Герасим, Денис, Дмитро, Іван, Іларіон, Ігнатій, Костянтин, Леонід, Михайло, Порфирій, Петро, ​​Семен, Сергій, Федір, Тимофій , Христофор та Яків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#2 грудня 2021 #яке сьогодні свято #прикмети #іменинники #що сьогодні не можна робити
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...