• Головна
  • Новоград-волинці збагачуватимуть великі торгові мережі: Яка користь з продажу пластикових пакетів по 2-3 грн
10:03, 15 грудня 2021 р.

Новоград-волинці збагачуватимуть великі торгові мережі: Яка користь з продажу пластикових пакетів по 2-3 грн

Новоград-волинці збагачуватимуть великі торгові мережі: Яка користь з продажу пластикових пакетів по 2-3 грн

10 грудня 2021 року набрав чинності Закон про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. Законодавець передбачає: документ сприятиме зниженню обсягу їх використання, що позитивно позначиться як на навколишньому середовищі, так і на чистоті у житлових районах країни. Вартість одноразових пакетів для розважних товарів, якими до цієї ініціативи покупці безперешкодно користувалися у супермаркетах, варіюватиметься від 2 до 3 гривень.

У людей забирають вибір, змушуючи їх купувати пластик, але про збереження екологічного середовища в цьому законі не йдеться.

Супермаркети мають забезпечити біорозкладними пакетами своїх клієнтів. Більше того, він має коштувати дешевше, ніж пластиковий. Тоді люди купуватимуть те, що дешевше, і тут буде посилення боротьби за екологію. Зараз влада нібито знайшла швидке рішення для складних питань, а це суть популізму. Що станеться? Люди платитимуть більше, витрачаючи по 2-3 гривні на пакети для розважних товарів. А ось оборотні гроші від продажу пакетів підуть супермаркетам.

Постає питання, кого ж ми рятуємо?

Чи чекає на нас повернення у 90-ті, коли пакети прали, і як бути з найбіднішими, які не можуть дозволити собі додаткові витрати навіть у розмірі 2-3 гривень.

Найбідніші верстви населення будуть змушені брати з дому пакети, прати їх, пам'ятайте, як це було колись, або шити невеликі сумки для цих цілей. Тобто цей закон додає додаткове фінансове навантаження всі верстви населення, а не веде до зниження використання пакетів. Складається враження, що цей документ є абсолютно лобістським і спрямований на збагачення великих продуктових мереж. Так, частково ми знизимо обсяги використання пластику за рахунок дуже бідних верств населення. Всі інші просто збагачуватимуть супермаркети.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12,0
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Атб
15 грудня 2021 р., 14:34
А що,в маркетах пакети великі були безкоштовні?сьогодні брав у маркеті товар,то беруть 9коп за кульок без ручок і 12 з ручками...не несіть пургу,зрада-зрадна прям....вдома тих пакетів як лайна назбиралось,одні кульки від хліба чого стоять.
Иван Иванов
16 грудня 2021 р., 16:56
очередной бред зелёных мразей
Оголошення
live comments feed...