• Головна
  • Коли плювати на думку більшості: Історія перейменування Кіровограда (новоградцям на замітку)
14:15, 21 липня 2022 р.

Коли плювати на думку більшості: Історія перейменування Кіровограда (новоградцям на замітку)

Коли плювати на думку більшості: Історія перейменування Кіровограда (новоградцям на замітку)

14 липня 2016-го Верховна Рада ухвалила постанову про перейменування тринадцяти населених пунктів. Серед них був і обласний центр Кіровоград. Він же — Кропивницький.

Минуло шість років, і ми встигли призвичаїтись до цієї назви. Але чи все було так гладко з перейменуванням Кропивницького?

04141-Сайт міста Новограда-Волинського пригадує матеріал Української правди за 2016 рік  під назвою "Жителі Кіровограда не хочуть перейменовувати місто – опитування", адже ця тема зараз актуальна й для нашого міста, за перейменування якого проголосувала більшість депутатів міськради у червні цього року.

Настрої населення Кіровограда щодо перейменування міста у квітні 2016 дослідили Київський міжнародний інститут соціології та соціологічна група "Рейтинг".

Згідно з опитуванням шестирічної давнини, 56,9% опитаних тодішніх кіровоградців проголосували за збереження назви Кіровоград.

Чому взагалі піднялося питання про перейменування Кіровограда? Тому що це частина процесу декомунізації, що його розпочала ВРУ у 2015-му, а назва Кіровоград похідна від прізвища Сергія Кірова —- одного з організаторів голодомору в Україні та автора так званого закону “про 5 колосків”.

Ще 30,6% жителів хотіли би назвати місто Єлисаветградом, що викликає пряму асоціацію з ім'ям російської імператриці Єлизавети Петрівни.

За назву Кропивницький, рекомендовану профільним комітетом Верховної Ради, виступили лише 4,2% опитаних.

Перед опитуваними також висунули умову, що назву Кіровоград зберегти не можна, в такому разі переважна більшість – 54,9% – хотіли б жити у Єлисаветграді. Назву Кропивницький обрали лише 8%.

71,2% відмовилися від голосування без варіантів Кіровоград і Єлисаветград. На назву Кропивницький погодитися 12,4% за таких умов.

Запропоновану комітетом назву Кропивницький, на честь українського письменника і драматурга Марка Кропивницького, не підтримало 82% жителів. Чверть з цих 82% навіть були готові вийти на акції протесту, якщо місто вирішать так назвати.

Проте вже в 2021 населення Кропивниччини свою думку змінило. Минулого року кропивницькі активісти стояли з плакатами під обласною радою міста та вимагали перейменування області. Тому що попри зміну назви обласного центру, область і досі носить ім’я діяча комуністичного режиму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...