• Головна
  • Нові правила отримання водійського посвідчення
22:10, 27 липня 2022 р.

Нові правила отримання водійського посвідчення

фото: Суспільне Житомир

фото: Суспільне Житомир

Із 24 липня набули чинности нові правила отримання водійського посвідчення: відбулося розмежування теоретичної та практичної частин підготовки майбутніх водіїв. 

"Відтепер охочим отримати водійське, спочатку варто пройти теоретичний курс навчання в автошколі та успішно скласти тестування в територіальному сервісному центрі МВС. А уже зі знаннями правил дорожнього руху та зі Свідоцтвом про закінчення теоретичної підготовки починати практичний курс і виїжджати на вулиці за кермом. Таке розмежування навчального процесу не просто виглядає логічним, але вводиться ще й з огляду на світовий досвід. Фактично, це стане гарантією безпеки на дорогах, оскільки до практичного навчання допускатимуть тільки тих, хто вже знає правила дорожнього руху", — зазначає Регіональний сервісний центр МВС у Житомирській області.

Віднині теоретична частина включатиме опанування правил дорожнього руху, правил експлуатації транспортних засобів та основ безпеки руху та надання домедичної допомоги.

За новими правилами внутрішній теоретичний іспит скасовано. Після завершення навчання заклад освіти формує Свідоцтво про закінчення теоретичної підготовки та вносить дані до Єдиного державного реєстру МВС. Згодом — іспит у територіальному сервісному центрі МВС, крім майбутніх водіїв категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE.

Тим, хто його успішно складе, видадуть Свідоцтво — пропуск на практичний курс навчання. Свідоцтво буде чинним впродовж 1 року. Тобто люди, які успішно склали теоретичний іспит, мають цілий рік на проходження практичного курсу навчання.

Якщо рік пройде, а охочі отримати посвідчення не склали екзамен із практичної частини, вони мусять проходити навчання спочатку.

"На практичному курсі треба навчитись керувати автівкою. Після його завершення — іспит. Складання практичного іспиту в автошколі обов’язкове. Заклад освіти видаватиме Свідоцтво про закінчення практичної підготовки. Воно буде чинне протягом двох років. Варто зазначити, що раніше зміна автошколи не передбачалась. Тепер же можна обрати з акредитованих навчальних закладів один для теоретичного навчання, а для практичного — інший", — повідомляють у сервісному центрі МВС у Житомирській області.

Відомо, що навчання в автошколі, яке розпочалося до набуття чинности цього закону, тобто до 24 липня, продовжать відповідно до старих норм і алгоритмів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...