• Головна
  • Стоп булінг та насильство: рекомендації від поліції щодо захисту дітей
10:10, 8 вересня 2022 р.

Стоп булінг та насильство: рекомендації від поліції щодо захисту дітей

Стоп булінг та насильство: рекомендації від поліції щодо захисту дітей

Хоч не всі діти відвідують школи через обране онлайн-навчання, та більшість все ж пішла до навчальних закладів. Та й у будь-якому випадку діти спілкуються з іншими дітьми. І такі неприпустимі та ганебні явища як булінг та насильство активізуються саме зараз. Про те, як захистити дитину від булінгу та насильства, інформує Патрульна поліція України.

« – Дані Ради Європи свідчать, що в Україні кожна друга дитина стає жертвою психологічного насильства, кожна третя — фізичного, а кожна четверта стикається із жорстокими переслідуваннями, цькуваннями, агресією в школі. Та майже половина із них нічого нікому не розповідає, залишаючись віч-на-віч зі своїми проблемами», – йдеться у повідомленні.

Булінг, кібербулінг, насильство: що це за явища

Булінг або ж цькування – агресивна, неприпустима, неприємна поведінка особи чи групи осіб стосовно дитини. Це глузування, переслідування, психологічний чи навіть фізичний тиск. І жертвою може стати абсолютно будь-яка дитина, яка хоч чимось відрізняється від загалу, найчастіше – з фізичними вадами.

Насильство – це жорстокі дії стосовно дитини, а також ігноруванняїї інтересів, потреб, проблем. Інакше кажучи, це жорстоке поводження з дітьми.

Кібербулінг – цькування у мережі, а також жорстокі дії з використанням гаджетів чи інтернету.

Що робити у випадку булінгу чи насильства

Приниження та взагалі жорстоке поводження – неприпустима у сучасному суспільстві річ. До того ж карається законом. І ніхто не має права принижувати дитину.

Дитина ж завжди має право на захист, а також висловлювати свою думку та озвучувати протест.

Звернутися за допомогою у разі, якщо будь-яка дитина піддається цькуванню чи насильству, можна:

- до керівництва школи:

- до шкільного офіцера поліції, працівника ювенальної превенції, дільничного поліцейського;

- за телефоном 102;

- за телефонами: 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних) та 116 123 (безкоштовно з мобільних) –це гаряча лінія з запобігання домашньому насильству;

- написавши чат-бот поліції #ДійПротиНасильства https://t.me/police_helpbot.

Поради батькам

У поліції радять бути уважними до дитини, звертати увагу на її настрій та психологічний стан, особливо після повернення додому. Батькам з дітьми слід спілкуватися та наголошувати, що вони можуть завжди поділитись будь-чим, отримати допомогу та підтримку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Насильство #Булінг #Діти #Поліція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...