• Головна
  • Топ-7 додатків та програм для вивчення польської мови
Новини компаній
15:07, 29 листопада 2022 р.

Топ-7 додатків та програм для вивчення польської мови

Новини компаній

Знання польської мови для українців наразі актуальне. Багато співвітчизників виїздять в Польщу на роботу, також все частіше наші абітурієнти вибирають для вступу саме університети РП. Тому інтерес до її вивчення активно зростає. Немалу роль в цьому відіграє і той факт, що польська досить схожа на українську, тому легко дається. Особливо швидко її засвоюють діти та підлітки, проте і людям у віці під силу нею оволодіти. Більше того, вчити її корисно і не тільки тому, що впевнене володіння полегшує комунікацію, надає пріоритет при працевлаштуванні чи вступі, а й для загального розвитку. Так, вивчення мови сприятливо впливає на мозок та гальмує розвиток таких старечих захворювань, як деменція, альцгеймер. До того ж, сьогодні є маса ресурсів, які допоможуть в цій справі.

PiAf_TK3siedD8W2H13FuWfO3gzYu8S92tu3-pL3Ef_pYTkB62eAKmZoBetKAkchqVaF4NJW0RLePy7UlGBI-BAr6R54aY3e-M8zlChcjiDaqOajMzf73f26mgrV3Nexltywyto6a98xpWca81he_RgddzbELyPlP8ujDuhQgz9QmEEkxFQK_T2bzB17L8n6

Підготовлено за підтримки маркетплейсу для репетиторів Букі

Топ додатків та програм для вивчення польської

Для зручності тих, хто планує освоювати офіційну мову Республіки Польщі в доступності є багато різноманітних матеріалів навіть для самостійної роботи. Так, серед найбільш популярних відмітимо:

  1. Вивчати польську 50 мов. В безкоштовній версії є 30 уроків, а також опція озвучування слів. В розширеному варіанті (платна версія) надається доступ до 100 уроків. Цього матеріалу досить для освоєння базового рівня польської.

  2. FunEasyLearn. Це безкоштовний додаток. Уроки в ньому побудовані в ігровому форматі, включають в себе записи вимови від носіїв та фонетичні транскрипції. Словник додатку містить більше 15 тис. слів і розповсюджених виразів, які розбиті по тематикам.

  3. Po polsku po Polsce. Це безкоштовний інтерактивний онлайн-курс для початківців. Навчання відбувається в форматі віртуальних подорожей по регіонам республіки, під час яких можна освоїти основи польської мови, дізнатися про важливі міста та відомих людей. На цьому курсі гарно подається граматика, причому вивчати її пропонують через пазли, картинки та інтерактивні завдання. Проте додаток лише немає україномовної версії, що може бути незручно.

  4. Tekctowo.pl чи www.radiointernetowe.com.pl/. Це портали для прослуховування онлайн-радіо з польськими (і зарубіжними також) піснями, розмовними програмами. Цей підхід буде корисний для тренування аудіювання.

  5. Vod.pl. Це сайт для перегляду фільмів онлайн, причому є багато контенту za darmo, тобто безкоштовно. Буде корисний тим, хто тренує сприйняття польської на слух.

  6. http://sjp.pwn.pl/. Це цікавий портал, який дає змогу використовувати різні підходи у вивченні польської. Так, тут є унікальна опція задати питання мовознавцю. Спеціалісти допоможуть розібратися в правилах та нюансах, роз’яснять незрозумілі моменти. На сайті є кілька корисних  розділів. Один з них – Korpus językowy. Він дає змогу перевіряти, в якому контексті треба правильно вживати слова. Ще один розділ – «Ciekawostki». В ньому можна знайти цікаві відомості про мову, походження слова, специфіки його вживання. До того ж, на порталі є розділ з правилами граматики та орфографії.

  7. Kanapka.pl.ua. Це корисний блог про Польщу та її культуру. Тут можна знайти тематичні уроки, статті про традиції та свята, поради, що читати чи слухати польською. Блог підійде, як початківцям, так і тим, хто хоче підвищити рівень знань.

На просторах інтернету можна знайти й інші додатки та ресурси для вивчення польської. Але варто відмітити, що вони не замінять викладача. Для того, щоб розібратися в нюансах лексики та граматики, навчитися правильній вимові потрібна допомога спеціаліста. Для цього можна записатися на курси, знайти репетитора тощо. Проте додатки та блоги теж не варто списувати з рахунку. Вони допоможуть у закріпленні матеріалу, роблять вивчення польської більш цікавим та простим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Букі #Buki
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...