• Головна
 • Що таке мамографія молочних залоз
Новини компаній
18:45, 18 квітня 2023 р.

Що таке мамографія молочних залоз

Новини компаній

Медичне обстеження грудей, яке використовується для виявлення ознак раку молочної залози — мамографія. Для отримання зображення внутрішньої структури органу використовують рентгенівський промінь. Мамографія є одним з найбільш ефективних методів виявлення раку на ранній стадії. Жінкам рекомендують проходити обстеження раз на рік після досягнення 40-річного віку. Процедура може бути трохи дискомфортною, оскільки під час неї груди стискаються між двома пластинами для забезпечення якісної картинки.

Рентгенівське дослідження допомагає знайти аномалії, які можуть бути ознаками раку, такі як невеликі маси й згустки. Це точний і безпечний метод скринінгу для старших жінок, а також пацієнток з високим ризиком розвитку раку молочної залози. В деяких випадках мамографія може бути рекомендована для пацієнток молодшого віку з підозрою на наявність аномалій. Рання діагностика завдяки мамографії допомагає зберегти багато життів.

Рак молочної залози: мамографія як метод діагностики

Рак грудей є серйозною загрозою. Це найбільш поширена форма онкології серед жінок у розвинених країнах. На жаль, багато жінок ігнорують симптоми, аж поки рак не починає поширюватися на інші частини тіла. Основні фактори ризику:

 • статева зрілість;

 • вік від 50 років;

 • генетична схильність;

 • пізній початок менопаузи;

 • довгий період годування грудьми;

 • вживання гормональних препаратів;

 • ожиріння.

Ознаки раку можуть включати в себе зміну розміру та форми грудей, висипання, незрозумілі виділення з соска, втрату ваги, безпричинний біль у грудях чи під пахвами, набряк, зміни шкірного покриву. Раннє виявлення пухлини є критично важливим для успішного лікування. Жінкам рекомендується регулярно проводити самоперевірку та проходити узд молочних залоз чи мамографію, щоб виявити будь-які зміни у грудях. Також важливо регулярно відвідувати лікаря для профілактичних оглядів та діагностики.

Мамографія в Києві: відповіді на популярні запитання

Велика кількість жінок нехтують щорічним оглядом у мамолога, що призводить до трагічних наслідків. Детальніше про процедуру:

 • Що показує мамографія? Зображення відображається на рентгенівській плівці чи екрані й показує внутрішню структуру органу. За допомогою мамографії можна виявити невеликі ущільнення, кальцифікації або інші аномалії.

 • Чи є біль при мамографії? Під час обстеження використовується компресійна техніка, коли грудні залози стискаються між плоскими пластинами, щоб отримати якнайкращі зображення. Цей процес дещо дискомфортний, але зазвичай не призводить до сильного болю. Якщо виникає сильний больовий синдром, необхідно негайно повідомити про це медичний персонал, який проводить процедуру. 

Під час проведення мамографії пацієнтка отримує опромінення, показник якого суттєво нижчий за показник під час флюорографії. Тобто така маленька доза не провокує виникнення новоутворень.

Мамографія молочних залоз: підготовка

Обстеження можна пройти у державній чи приватній клініці, направлення від лікаря необов’язкове. Як підготуватись:

 • не користуйтесь перед процедурою кремами та лосьйонами, сліди деяких парфумерних засобів на шкірі можуть вплинути на результати;

 • обов'язково повідомте про ліки та інші засоби, які приймаєте;

 • одягніть зручний одяг, щоб можна було легко зняти верхню частину;

 • не плануйте обстеження за кілька днів до та після менструації — в цей період збільшується чутливість до болю

Не варто обмежувати себе в їжі та питті в день процедури — це не впливає на якість зображення. Важливо зазначити, що даний метод скринінгу не дає 100% результату, щоб підтвердити або спростувати діагноз також використовують інші методи діагностики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...