• Головна
  • Внутрішньоочний тиск та як з цим боротися?
Новини компаній
12:20, 25 серпня 2023 р.

Внутрішньоочний тиск та як з цим боротися?

Новини компаній

Внутрішньоочний тиск – це тиск, що виникає всередині ока. Він підтримується завдяки безперервному відтоку внутрішньоочної рідини. Нормальний рівень тиску варіюється в залежності від індивідуальних особливостей та становить 10-21 мм ртутного стовпа.

Через низку причин може виникати підвищення внутрішньоочного тиску, лікувати яке можна за допомогою препарату Азарга. Розглянемо найпоширеніші.

Внутрішньоочний тиск та як з цим боротися?, фото-1
  • Деякі форми глаукоми, коли відтік внутрішньоочної рідини порушено.
  • Інфекції очного яблука.
  • Травми, пухлини, інші захворювання ока.

Перші симптоми та виявлення захворювання, група ризику

Підвищений внутрішньоочний тиск відразу може не викликати явних симптомів, що підвищує ризик виявити це захворювання на пізніх стадіях. Однак є перелік ранніх ознак, які можуть опосередковано вказувати на підвищення тиску всередині очей.

  • Біль у ділянці чола, скронях, безпосередньо в оці.
  • Поява райдужних кіл при погляді джерело світла.
  • Проблеми з фокусуванням очей, погіршення зору.
  • Різні види дисфункції зору.
  • Постійне почервоніння, підвищена світлочутливість.

Щоб визначити наявність внутрішньоочного тиску, необхідно провести спеціальне дослідження – тонометрію. Цей метод дозволяє оцінити рівень внутрішньоочного тиску. Підвищення показників небезпечне, оскільки небезпечний стан може призвести до прогресування глаукоми, пошкодження зорового нерву. В результаті це спричиняє перманентну втрату зору.

До хвороби найбільш схильні наступні групи ризику.

  • Люди похилого віку, оскільки саме вік 60+ є одним з ключових факторів.
  • Індивіди зі спадковою історією.
  • Пацієнти, які страждають на глаукому, високий кров'яний тиск, діабет.

Як правило, народні методи боротьби із внутрішньоочним тиском неефективні. Щоб стабільно знизити показники тиску, необхідно застосування спеціальних медичних препаратів, іноді – хірургічне втручання. Народні методи науково необґрунтовані, вони неефективні для лікування та контролю внутрішньоочного тиску.

Медичний препарат Азарга: на варті здоров'я очей

Один із популярних медичних препаратів, рекомендованих лікарями в даному випадку – Азарга. У ньому міститься два основні компоненти – брунезоліт, тимолол малеат, які сприяють зниженню тиску в оці. Спосіб застосування та дозування препарату визначаються лікарем залежно від індивідуальних особливостей пацієнта. Найчастіше препарат призначається до використання у наступний спосіб: по одній краплі двічі на день у вражене око.

Показання для застосування Азаргт є підвищений внутрішньоочний тиск, глаукома. Протипоказання: алергія на компоненти препарату, бронхіальна серцева недостатність, інші стани, для яких бета-адреноблокатори протипоказані.

Важливо: внутрішньоочний тиск необхідно лікувати лише під керівництвом лікаря, що забезпечує ефективність лікування, допомагає уникнути можливих побічних ефектів. При цьому контроль стану здоров'я пацієнту повинен проводитися регулярно, а методи слід адаптувати відповідно до потреб та стану людини.

Очі – один із п'яти органів чуття, за допомогою яких ми можемо сприймати краси навколишнього світу. Дуже важливо зберігати їх здоровий стан. Якщо не лікувати внутрішньоочний тиск, це призведе до пошкодження зорового нерва і розвитку глаукоми. Звичайно, результат буде сумний – втрата зору. Дуже важливо своєчасно звертатися до фахівця з метою діагностики та призначення ефективного лікування. Збережіть свій барвистий світ, вчасно дбаючи про здоров'я!

Автор – Щербакова Олександра, Аптека АНЦ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...