• Головна
 • Інновації навчання у сучасній школі
Новини компаній
13:19, 30 листопада 2023 р.

Інновації навчання у сучасній школі

Новини компаній

Освітні інноваційні технології є новими методами взаємодії педагога з учнями, покликаними забезпечити ефективність навчального процесу. У нього сьогодні активно інтегруються різноманітні інновації, адже освітня область невпинно розвивається.

Інновації навчання у сучасній школі, фото-1

Яке значення мають інноваційні технології для освіти?

Під інноваційними технологіями в освіті слід розуміти застосування останніх технологічних здобутків у класі, впровадження актуальних для освітньої галузі тенденцій, практику сучасних методів викладання та навчання. Інноваційні методи освіти мають безліч переваг:

 • Заохочення школярів до досліджень та пошуків нових способів розширення світогляду.
 • Поліпшення навичок розв’язання проблем завдяки розвитку критичного мислення. Дітлахи призвичаюються знаходити свої відповіді шляхом міркування, а не просто оперувати тим, що написано у підручнику.
 • Дієве засвоєння матеріалу, бо інформацію розбито на невеликі блоки.
 • Ефективне слідкування за навчальним процесом, своєчасне виявлення прогалин та способів їх заповнення.
 • Усвідомлення школярами, навіщо їм засвоєння певного матеріалу та як саме вони зможуть застосовувати здобуті знання на практиці.
 • Розкриття учнівського творчого потенціалу.

Освітні інновації сприяють розвитку в дітей навичок командної роботи, тайм-менеджменту та розставлення пріоритетів.

Різновиди інноваційних технологій в освіті

Завдяки використовуваним новаторським інструментам школярі активно беруть участь у заняттях, залюбки взаємодіють не лише з однокласниками, а й з учителем. Діти мають більше працювати, проте це лише на краще, адже це сприяє зростанню їхнього рівня освіченості.

Інновації навчання у сучасній школі, фото-2

Основними різновидами інноваційних технологій в освіті є наступні:

 • Збереження здоров'я. Головною метою є формування усвідомленого ставлення дітлахів до людського здоров’я та життя. Школярі стають обізнаними, чому слід слідкувати за здоров’ям. Задля цього вчителі організують спеціальні руханки та спортивні заходи.
 • Виконання проєктів. Передбачає спільну роботу учня та його вчителя-куратора над певним проблемним питанням. Працюючи над проєктом, школяр здобуває цінні знання, розвивається та здобуває базові навички, необхідні для проведення досліджень. Проєкти можуть бути індивідуальними, парними, груповими. В них може бути різна тема та тривалість.
 • Інформаційно-комунікаційні технології. Опанування комп’ютерних програм відкриває перед дитиною нові можливості для засвоєння читання, математики, розвитку логічного мислення та пам’яті. Застосування можливостей комп’ютера дає змогу моделювати цілий спектр життєвих ситуацій. Розмаїття налаштувань є важливим для персоналізації навчального процесу згідно з рівнем успішності учня. Як приклад, можна навести заняття-візуалізацію, застосування презентацій під час проведення досліджень та роботи над проєктами.
 • Пізнавально-дослідницька робота. Вчитель дає своїм підопічним проблемне завдання, розв’язати яке можна дослідницьким шляхом, тож школярі приміряють на себе роль вчених та експериментаторів.
 • Особистісні технології. Спрямовані на те, щоб сформувати в учня якості його особистості, а також створити належні умови для цього та забезпечити демократію у відносинах «учень — учень» та «учень — вчитель».
 • Ігрові технології. Покликані позитивно впливати на зацікавленість школяра. Дітлахи мають можливість розкриватися як творча особистість. Тут є елементи вільного вибору. Діти здобувають здатність працювати командою та досягати мети, яка перед ними стоїть, докладаючи зусилля гуртом.
 • Портфоліо. Комплекс персональних досягнень учня та вчителя. Ця технологія має змістовну, діагностичну й рейтингову функції.
 • ТВВЗ. Технологія, в основі якої — творчий підхід для всебічного розвитку. Вчитель застосовує у навчальному процесі казки, творчі заняття, а також моделює повсякденні ситуації.
 • Онлайн-навчання. Навчаючись дистанційно, дитина має самостійно шукати більшість потрібної інформації, а педагог — мотивувати учнів до пошуку та аналізу матеріалу.

Користування інноваційними технологіями позитивно впливає на вчительську кваліфікацію, якість освіти та виховання, дозволяє систематизувати педагогічний досвід. Детальніше можна ознайомитися з інноваційними методами, перейшовши за цим посиланням: https://protocol.ua/ua/innovatsiyni_tehnologii_navchannya_u_suchasniy_shkoli/.

Інновації та навчальний план

Задля того, аби отримувані школярами знання дійсно приносили практичну користь, оновлення плану навчання має відбуватися відповідно до інноваційних навчальних програм, а також актуальних вимог Міністерства освіти України.

Застосування інноваційних технологій дає можливість користуватися конструктором навчальних планів. Вчитель має дати відповіді на декілька запитань, щоб система створила пояснювальну записку та запропонувала готовий план навчання. Автоматизувавши подібні рутинні процеси, вчитель матиме більше часу, щоб ліпше готуватися до занять.

Використовувані інноваційні технології зацікавлюють учнів та забезпечують ефективність занять. Сучасні викладацькі методики є невіддільною частиною педагогічної практики. Вона спонукає вчитися дітей різного віку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...