• Головна
  • На Житомирщині п’ятеро волонтерів самостійно виготовляють FPV-дрони в домашніх умовах
11:19, 16 січня

На Житомирщині п’ятеро волонтерів самостійно виготовляють FPV-дрони в домашніх умовах

фото - Суспільне

фото - Суспільне

П’ятеро волонтерів із Житомирщини виготовляють FPV-дрони в домашніх умовах. Почали виробництво після кількох поїздок на фронт. Вартість одного такого дрона складає до 14 з половиною тисяч гривень та до трьох із половиною тисяч за батарею.

Про це розповідає Суспільне з посиланням на волонтера громадської організації "Волонтери Полісся" Володимира Верюгіна.

За словами  Володимира Верюгіна, спочатку вони спробували виготовити хвостовики для скидів на старому принтері для 3D-друку, а після поїздки в Слов’янськ вони вирішили виготовити свій перший дрон.

"Хлопці вийшли на зв’язок, зустрілися з нами, і приїхали, можна сказати, на убитій машині. Ми їх запитали: "Де ваші машини, що зазвичай? Ті, що ми вам ремонтували, ті, що ми вам давали?". Вони відповіли: "Нам сьогодні вночі дронами вразили три пікапи". Ми постояли, поспілкувалися. Їдемо назад. Давай балакати. Прийшла ідея і ми вирішили щось спробувати. Згуртувалися і приступили до роботи", — пригадав Володимир Верюгін.

Розробник дронів Артем Залужний розповів, що 3D-принтери та пластик для друку їм допомогли придбати друзі. Потім чоловіки пройшли курси підготовки та розпочали збирати дрони.

"Ми повинні робити та якось спонукати до цього владу. Тому що всі говорять: "Треба робити". Але не тільки везти їм туди пиріжки, а й старатися робити дрони. Тому що Росія активно займається цим. І вони роблять їх по різних підприємствах. Наприклад, хліб печуть, а на іншу зміну можуть паяти дрони. Тому ми теж це все повинні робити", — сказав Артем Залужний.

За словами Артема Залужного, виготовлення дронів із готових деталей забирає близько 10 годин, і займаються цим у вільний від основної роботи час. Основні труднощі виникають із фінансуванням виробництва та транспортуванням деталей з Китаю.

"Друга складність виникає при закупівлі та транспортуванні деталей. Китай не завжди хоче продавати нам ці деталі, і ми повинні вирішувати цю проблему. Ми купуємо, потім наймаємо транспортну компанію для перевезення деталей з Китаю в Європу та далі до нас. Про це ніхто не говорить, але це дуже трудомісткий процес. У нас ці прогалини на законодавчому рівні, це не так просто. Вони накладають мито. Це складно", — розказав Артем Залужний.

"Сидять наші хлопці, розвідники, спостерігають на ту сторону. Коли помічають, як ящики повзуть до них. Дивляться в тепловізор, але нічого не видно. Ящики наближаються і до хлопців доходить, що під ящиками сидять російські військові. Хлопці піднімають дрон і починають працювати по цих ящичках. Коротше кажучи, в цих ящиках їх назад і відправили", — розповів волонтер Володимир Верюгін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##дрони #виготовлення #житомирщина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...