
09:08, 11 травня
У родини кіберполковника СБУ знайшли майно на майже $2 млн

Поки в країні точиться війна, а громадяни рахують кожну гривню, в околицях Києва продовжують зростати маєтки з вартістю, що вражає навіть розвинені європейські столиці. Один із таких маєтків у селищі Riviera Village, відомому як «київський Беверлі-Гіллз». А серед його мешканців — родина заступника керівника департаменту кібербезпеки СБУ Івана Калабашкіна. Того самого, що бореться з кіберзагрозами. Так, про нього журналісти з Громадського зробили нове розслідування – йдеться на телеканалі Н1 у програмі «Золотий Батон».
За матеріалами розслідувачів, власниця вілли площею понад 200 квадратів — теща полковника Алла Северіна. Земельну ділянку вона придбала у 2021 році, офіційно сплативши 90 тисяч доларів, хоча в той самий час такі самі ділянки коштували щонайменше 230 тисяч. Ще одну — вже у 2025-му — вона купила приблизно за 10 тисяч доларів. Ринкова ціна в районі 235 тисяч. Чудеса знижок? Чи, можливо, інший механізм? На ці ділянки згодом постав будинок, добудований, з ремонтом — усе на рівні. За підрахунками архітекторів, загальна вартість цієї нерухомості разом із ремонтами — до 870 тисяч доларів.
Як зазначають журналісти Громадського, не менш вражаюче виглядає і київський слід родини. Три квартири в історичному центрі столиці — у ЖК «Ярославів Град» та «Да Вінчі». Матір Калабашкіна, колишня бухгалтерка, стала власницею квартири площею понад 100 м² у «Ярославовому». Офіційно вона заплатила 68 тисяч доларів — утричі менше за ринкову ціну. Дві інші квартири, оформлені на дружину і тещу, були придбані у 2015 році по 200 тисяч кожна — теж суттєво нижче ринку, і обидві у родини Суркісів.
За даними розслідування медіа, у паркінгу — окрема історія. П’ять машин, переважно Mercedes-Benz, і стільки ж паркомісць. Загальна вартість автопарку — понад 200 тисяч доларів, паркінгу — ще 140 тисяч.
Разом — майна орієнтовно на 2 мільйони доларів. При цьому, згідно з відкритими джерелами, ні теща, ні тесть, ні дружина, ні матір посадовця ніколи не мали легального бізнесу з відповідними прибутками. Продані раніше квартири принесли родині трохи менше 300 тисяч доларів — цього ледь вистачило б на одну квартиру з трьох. Звідки інше — питання залишається без відповіді.
Ще один штрих — як дізналися журналісти-розслідувачі, тесть посадовця досі володіє майном у Криму, яке було офіційно перереєстровано за російськими законами після окупації. Документ із кадастровим номером за рф у наявності. І це при тому, що його зять — офіцер спецслужби, яка мала б боротися з проявами співпраці з країною-агресором.
Сама СБУ у відповідь на запит журналістів заявила, що майно було куплене родичами за їхні заощадження, а сам Калабашкін до цього нібито жодного стосунку не має. Мовляв, живе скромно, працює чесно, і в деклараціях усе покаже — після завершення війни.
От тільки як міркують журналісти Громадського в цій історії занадто багато «випадкових збігів», щоб в них продовжували вірити глядачі. Коли офіцер спецслужби виступає на форумах про антикорупцію, а його родина живе на широку ногу без видимих джерел доходу — це вже не просто іронія. Це виклик суспільству, яке платить податки і воює за майбутнє.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:39
20 червня
17:52
19 червня
15:03
19 червня
ТОП новини
Оголошення
10:08, 10 червня
74
16:45, 18 червня
1
live comments feed...