Куди піти вчитися? 24 кращих університетів світу

Зараз для випускників шкіл та їх батьків настала гаряча пора — настав час визначитися з вузом. Після закінчення школи відкриваються дороги, які ведуть в основному у вищі навчальні заклади. Куди ж піти вчитися далі?

Ми підготували для вас топ-24 кращих університетів світу.

Англомовні університети продовжують тримати лідерські позиції в світі. Рейтинг складений на основі рівня викладання, результатів наукової діяльності та відгуків студентів.

24. Единбурзький університет, Великобританія — 80.3

велик
велик

Академічні показники: 68.6

Результати наукової діяльності: 77.2

Загальний бал: 80.3

Единбурзький університет, заснований в 1583 році, входить у шістку найстаріших вищих навчальних закладів Великобританії. Тут навчалися такі відомі випускники, як Чарльз Дарвін, Олександр Грем Белл, Артур Конан Дойл.

23. Лондонська школа економіки, Великобританія — 81.3

лонд
лонд

Академічні показники: 69.8

Результати наукової діяльності: 80.6

Загальний бал: 81.3

Піднявшись на 11 позицій порівняно з минулим роком, Лондонська школа економіки стала одним з провідних університетів Європи для вивчення бізнесу, фінансів та економіки. Серед випускників школи 28 колишніх і нині діючих глав держав. Не менше 13 випускників LSE стали нобелівськими лауреатами, 5 з них — у сфері економіки (Джон Хікс, Артур Льюїс, Джон Мзс, Альфред фон Хайєк і Рональд Коуз).

22. Університет Карнегі-Меллон, США — 82.3

кер
кер

Академічні показники: 67.4

Результати наукової діяльності: 88.8

Загальний бал: 82.3

«Моє серце знаходиться в роботі», — це девіз КМУ. Університет відомий безліччю винаходів та раціоналізаторських пропозицій в області безпілотних автомобілів, науки про інтелект, даних і т. д. У 1982 році професор Університету Карнегі-Меллона Скотт Фалман (Scott E. Fahlman) вперше запропонував використовувати «посмішку» в електронній пошті.

21. Університет штату Мічиган, США — 82.4

мычиг
мычиг

Академічні показники: 76.8

Результати наукової діяльності: 85.2

Загальний бал: 82.4

Мічиганський університет – це один з найбільших дослідницьких центрів у США. Відомими випускниками університету були Президент Джеральд Форд і співзасновник Google Леррі Пейдж. Таємниче великий об'єкт кубічної форми знаходиться на території кампуса.

20. Університет Дьюка, США — 82.7

дюк
дюк

Академічні показники: 76.0

Результати наукової діяльності: 78.0

Загальний бал: 82.7

Один з найбагатших університетів в країні відомий своєї спортивної доблестю і великим кількістю академіків, а його баскетбольна команда є однією з кращих студентських команд в США. Університет Дьюка закінчив Президент Річард Ніксон.

19. Університет Торонто, Канада — 83.9

кан
кан

Академічні показники: 75.9

Результати наукової діяльності: 89.3

Загальний бал: 83.9

Університет відомий своїми дослідженнями та інноваціями. Університет Торонто має наукові статті, які є одними з найбільш цитованих у світі. Там також є широкий спектр позаурочної діяльності, більш ніж 800 студентських клубів, ймовірно, цей факт пояснює, чому такий великий відсоток випускників розробляє стартап-компанії.

18. Корнелльський Університет, США — 84.0

кор
кор

Академічні показники: 77.9

Результати наукової діяльності: 86.1

Загальний бал: 84.0

Корнелльський університет — один з найбільших і найвідоміших університетів США, входить в елітну Лігу плюща плюща з місією «пошуку, збереження і поширення знань». Університет є приватним, але також спонсорується і штатом Нью-Йорк. Корнелл пишається славний студентським містечком біля озера Фінгер. Тут також відбуваються щоденні виступи, традиції яких сходять з 1868 року.

17. Університет штату Пенсільванія, США — 85.2

пельс
пельс

Академічні показники: 82.0

Результати наукової діяльності: 86.9

Загальний бал: 85.2

Пенсільванський університет претендує на звання найстарішого серед університетів країни. Девіз університету «Право без моралі марно». Він також має найстаріший національний студентський союз. З цим вузом пов'язані імена багатьох історичних діячів і політиків США, серед них і президент США У. Гаррісон.

16. Каліфорнійський університет в Лос-Анджелесі, США — 85.8

калыф
калыф

Академічні показники: 80.8

Результати наукової діяльності: 88.6

Загальний бал: 85.8

Каліфорнійський університет отримав популярність завдяки високому рівню своїх академічних програм, а також солідним внеском у культуру, спорт і здоров'я країни. Варто також згадати про успішну науково-дослідної діяльності університету, спрямованої на поліпшення якості життя та охорону навколишнього середовища. Тут особливо добре розвинена програма обміну студентами, більш ніж 2400 студентів виїжджають за кордон щороку.

15. Колумбійський Університет, США — 86.1

колумб
колумб

Академічні показники: 85.9

Результати наукової діяльності: 82.2

Загальний бал: 86.1

Колумбійський університет — це один з провідних дослідницьких університетів. Серед випускників та осіб, пов'язаних з Колумбійським університетом, п'ять Батьків-засновників США, чотири президента США (включаючи чинного, Барака Обаму). Цільовий капітал вузу в минулому році склав 9,6 мільярда доларів.

14. Університетський коледж Лондона, Великобританія — 87.1

лонд11
лонд11

Академічні показники: 78.1

Результати наукової діяльності: 91.0

Загальний бал: 87.1

Заснований в 1826 році, Університетський коледж Лондона став першим англійським університетом, що визнав рівноправність жінок і чоловіків у 1878 році. Вуз має одну з найбільших аспірантських програм в країні.

13. Каліфорнійський університет в Берклі, США — 87.2

беркли
беркли

Академічні показники: 80.4

Результати наукової діяльності: 91.1

Загальний бал: 87.2

Втративши п'ять позицій з минулого року, Берклі все ще залишається надзвичайно престижним навчальним закладом. До того ж його розташування у Сан-Франциско робить вуз справжньою принадою, куди стікаються студенти, які бажають навчатися в жвавому місті.

12. Єльський Університет, США — 87.4

ельський
ельський

Академічні показники: 86.5

Результати наукової діяльності: 87.8

Загальний бал: 87.4

Єльський університет, який входить до трійки найстаріших вищих навчальних закладів в США, бере свій початок від Оксфорда і Кембриджа. Тут вчилися п'ять американських президентів: Вільям Говард Тафт, Джеральд Форд, Джордж Буш-старший, Білл Клінтон і Джордж Буш-молодший. Можливо, їх буде шість, якщо Хілларі Клінтон переможе в цьому році на виборах.

11. Університет Джонса Хопкінса, США — 87.6

хопкынс
хопкынс

Академічні показники: 77.6

Результати наукової діяльності: 90.4

Загальний бал: 87.6

Джонс Гопкінс був аболіціоністом, філантропом і підприємцем, також він був першим заступником школи, яка була заснована в 1876 році. Заснований в Балтіморі Університет Джона Хопкінса популярний серед студентів. Цей вуз закінчив Вудро Вільсон, 28-й президент США

10. Університет Чикаго, США — 87.9

чикаго
чикаго

Академічні показники: 85.7

Результати наукової діяльності: 88.9

Загальний бал: 87.9

Провідний науковий центр, Чиказький Університет має престижний список відомих випускників, в який входять Сол Беллоу і Сьюзен Зонтаг. Тут також пройшли студентські роки Генрі Уолтона Джонса-молодшого, відомого шанувальникам кіно як Індіана Джонс.

9. Швейцарський Федеральний Технологічний інститут в Цюріху, Швейцарія — 88.3

технол
технол

Академічні показники: 77.0

Результати наукової діяльності: 95.0

Загальний бал: 88.3

Швейцарський Федеральний Технологічний інститут відомий своїми новаторськими дослідженнями, а також педагогічним майстерністю в області природничих наук і технології. Двадцять один Нобелівський лауреат навчався або викладав в університеті. Щорічно від сюди надходять близько 80 патентних заявок.

8. Імперський коледж Лондона, Великобританія — 89.1

имперский
имперский

Академічні показники: 83.3

Результати наукової діяльності: 88.5

Загальний бал: 89.1

Це місце коледж тримає з минулого року. Імперський коледж Лондона відомий своїми заняттями наукою. Розташування в самому центрі Лондона робить його популярним для іноземних студентів — 51% студентів з-за кордону. Девіз університету «Наукові знання — вінець і захист імперії».

7. Прінстонський Університет, США — 90.1

принстонский
принстонский

Академічні показники: 85.1

Результати наукової діяльності: 91.9

Загальний бал: 90.1

Прінстон пропонує житло для студентів на протязі чотирьох років навчання, як результат, 98% з них проживають на території кампуса. Красиві околиці дуже привабливі для туристів: 800,00 людей відвідують кампус щороку, приносячи дохід у розмірі 2 мільярдів доларів.

6. Гарвард, США — 91.6

гарвард
гарвард

Академічні показники: 83.6

Результати наукової діяльності: 99.0

Загальний бал: 91.6

Опустившись на чотири сходинки вниз порівняно з минулим роком, Гарвард досі є одним з найпрестижніших навчальних закладів у світі. Це найстаріший університет в США. На даний момент дві третини студентів Гарварду отримують фінансову допомогу.

5. Массачусетський Технологічний інститут, США — 92.0

масачу
масачу

Академічні показники: 89.4

Результати наукової діяльності: 88.6

Загальний бал: 92.0

Вісімдесят п'ять Нобелівських лауреатів навчалися в массачусетському технологічному інституті, який був заснований в 1861 році. Університет заохочує інновацій і підприємництва, і його випускники задіяні в понад 30 000 активних компаній.

4. Кембриджський університет, Великобританія — 92.8

кембр
кембр

Академічні показники: 88.2

Результати наукової діяльності: 96.7

Загальний бал: 92.8

Університет тримає місце з минулого року. Кембридж не такий вже давній, як Оксфордський Університет, але зі своєю 800-річною історією він як і раніше є одним з найстаріших університетів світу. Він має більш ніж 100 бібліотек з більш ніж 15 мільйонами книг.

3. Стенфордський Університет, США — 93.9

стенфорд
стенфорд


Академічні показники: 92.5

Результати наукової діяльності: 98.9

Загальний бал: 93.9

Тут знаходиться один з найбільших університетських містечок в США. Стенфорд вигідно розташований поруч з Кремнієвою долиною в Сан-Франциско. Президент Герберт Гувер був частиною першого класу Стенфордського університету в 1895 році. Перша жінка Америки, яка полетіла в космос, Саллі Райд закінчила Стенфордський університет у 1973 році.

2. Оксфордський університет, Великобританія — 94.2

оксфорд
оксфорд

Академічні показники: 86.5

Результати наукової діяльності: 98.9

Загальний бал: 94.2

Порівняно з минулим роком Оксфорд перемістився на одну позицію вгору. Навчальний заклад претендує на те, щоб стати найкращим університетом за межами США. Оксфордський університет також може похвалитися, що серед його випускників 30 світових лідерів, в тому числі 26 британських прем'єр-міністрів.

1. Каліфорнійський Технологічний інститут, США — 95.2

калиф
калиф

Академічні показники: 95.6

Результати наукової діяльності: 97.6

Загальний бал: 95.2

Кращим серед світових університетів другий рік поспіль стає відносно невеликий Каліфорнійський Технологічний інститут. Він славиться високим рівнем професійного навчання і грандіозними науковими досягненнями. 85% студентів Каліфорнійського технологічного інституту живуть на території кампуса. Самий знаменитий факультет Каліфорнійського університету – факультет фізики. За останні кілька років дуже зріс також рейтинг біологічного факультету. 62% студентів Каліфорнійського університету отримують фінансову допомогу (стипендії, гранти, позики). Всі складові Каліфорнійського університету заслуговують на найвищий бал.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
Жахлива трагедія сталася у Новоград-Волинському районі, під час пожежі постраждало немовля. Та, 19 вересня 2020 року о 04 годині 23 хвилин місцеві рятувальники отримали повідомлення про пожежу в житловому будинку в селі Тупальці Новоград-Волинського району. Про це рятувальників сповістила власниця оселі, прокинувшись вранці від їдкого запаху диму. По прибуттю пожежників на місце пригоди, що загоряння сталось у житловій кімнаті будинку, яке вже погасили люд...
Суспільство
У цей день селяни відкладали всю роботу і справи на потім і влаштовували гуляння, які завершувалися рясними застіллями. 19 вересня (6 вересня зі старим стилем) православні християни відзначають Спогад дива архістратига Михаїла, колишнього в Хонех. З ім'ям архангела Михайла пов'язано багато чудес, але цей день присвячений подіям, що трапилися в IV столітті недалеко від Ієраполя Фрігійського (міста, що знаходиться в середній частині Малої Азії, нині Памуккал...
Політика
У розпал кампанії з виборів до місцевих рад усіх рівнів лунає багато різних думок, коментарів, зауважень та пропозицій. Доходить навіть до дискусій і словесних перепалок. Як правило, всі вони носять давно відомий вислів чи лозунг відверто анархічного змісту. Звучать вони по різному, але найчастіше можна почути, що всі депутати, м’яко кажучи, є негідниками і «рвуться до корита». Дехто для підсилення своєї аргументації називає «корито» золотим, але причин чи...
Політика
Держкомісія з ТЕБ та НС переглянула рівні епіднебезпеки поширення коронавірусу. Більша частина Житомирської області потрапила до жовтої зони, одне місто та два райони – до помаранчевої зони. Про це ввечері 18 вересня повідомила пресслужба Кабінету Міністрів України. «На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 18 вересня, було затверджено рішення про перегляд рівнів епідемічної небезпеки пош...
Реклама
У кімнатах партійного офісу партії «Сила і Честь» у Новограді-Волинському у той день, як кажуть,  просто яблуку ніде було впасти. У п’ятницю, 4 вересня 2020 року, тут зібралися активісти місцевого партійного осередку, до яких долучилися делегації партійців від «Сили і Честі» із Баранівки та Ємільчиного. Причина для зібрання одна-єдина – підготовка партійних осередків до подання відповідних документів для реєстрації кандидатів на виборах до місцевих рад усі...
Суспільство
В Україні у третю суботу вересня професійне свято відзначають працівники фармацевтичної галузі. Нині важливість та значимість цієї професії в суспільстві зростає, неоціненним є їх внесок у боротьбі з пандемією коронавірусної інфекції. Працівників Новоград-Волинської центральної міськрайонної аптеки №217 напередодні професійного свята привітали тимчасово виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Олена Пономаренко, т.в.о. начальника відділ...
Суспільство
Начальник Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Анатолій Карбовський зустрівся із сільським головою Дідовицької сільської ради Новоград-Волинського району Тамарою Мосійчук. Під час зустрічі очільник землевпорядної служби області вручив накази про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок.«Сьогодні ми видали 24 накази жителям Дідовицької сільської ради. Далі за процедурою необхідно роз...
Влада
17 вересня Верховна Рада України ухвалила проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи» №3614 від 09.06.2020 у другому читанні та в цілому як закон. Як розповідає регіональний консультант з бюджетних питань АМУ у Житомирській області Сергій Гаращук, із 2021 року всі територіальні громади перейдуть на пр...
Суспільство
8 вересня, у Житомирській області перебуває з робочою поїздкою заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький. Програмою поїздки, зокрема передбачено ознайомлення з діяльністю кількох агропідприємств Житомирщини, які експортують свою продукцію в країни СНД та Європи, - пише сайт ОДА. Так, Тарас Висоцький відвідав один з найбільших виробників та постачальників свіжих ягід в країни СНД та Європи – ТОВ «БЕ...