19:31, 10 листопада 2016 р.
Під час сесії Новоград-Волинської міської ради оприлюднено інформацію про залучення міжнародної технічної допомоги
Інформація про залучення міжнародної технічної допомоги у співпраці з міжнародними інституціями
Під час пленарного засідання дев'ятої сесії міської ради сьомого скликання депутатам міської ради було надано інформацію про залучення міжнародної технічної допомоги у співпраці з міжнародними інституціями у якій зазначено, що відділ підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій міської ради активно працює у напрямку розширення міжнародної співпраці з метою залучення кращих практик розвитку місцевого самоврядування.
Налагоджено тісну співпрацю з спільним Проектом Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), який підтримує врядування за участі громад та ініціативи, впроваджувані громадами для покращення якості життя. Всі проекти реалізуються виключно за ініціативи громад та співфінансуються міською радою, МРГ та громадою.
В 2015 році у співпраці з МРГ реалізовано 8 проектів в ОСББ, які дозволили підвищити якість життя мешканців чотирнадцяти багатоквартирних будинках загальною вартістю 1905597,00 гривень та у двох загальноосвітніх закладах вартістю 658368,00 гривень.
У поточному році відбувається реалізація проектів у дванадцяти ОСББ міста, які охоплюють дев’ятнадцять багатоквартирних будинків загальною вартістю 4479734,00 гривень. Внесок ЄС/ПРООН - 2069970,00 гривень, міської ради - 2186819,00 гривень, ОСББ – 222945,00 гривень.
Також у співпраці з Проектом Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» реалізуємо ініціативи ОСББ «Чайка» та ОСББ «ЖБК-1» щодо комплексної термомодернізації багатоквартирних будинків по вулиці Леваневського,5 та вулиці Житомирська, 53.
Перелік заходів з комплексної термомодернізації має забезпечувати баланс витрат та отриманої користі від покращення комфортності житла, продовження терміну служби будинку, підвищення енергоефективності та безпеки проживання. Оптимальний перелік заходів може включати, але не обмежуватися заходами для підвищення енергоефективності будинку та покращення технічного стану будинку, запобігання негативному впливу на результат реалізації заходів з енергозбереження.
Проект МРГ підтримує реалізацію мікропроектів з комплексної термомодернізації багатоквартирних будинків у 5 українських містах-партнерах різних областей, які співпрацюють з міським компонентом Проекту МРГ. Визначення мікропроектів з комплексної термомодернізації проводилося шляхом вивчення та оцінки обґрунтування технічних та економічних показників очікуваних результатів та особливостей мікропроектів, заявлених містами – які готові співфінансувати реалізацію мікропроекту.
Реалізація вищезазначених ініціатив відбувається на умовах 75% - внесок ЄС/ПРООН (в межах 150000 євро), 20% - кошти громади та 5% - кошти ОСББ. Покращення в будинках будуть досягнуті шляхом реалізації певного переліку заходів, рекомендованих енергетичним аудитом, проведеним в кожному окремому будинку, визначеному для здійснення модернізацій. Енергоаудити проведені відповідно як до національних стандартів та норм, так і до передових міжнародних практик.
Працюємо над втіленням проекту «Впровадження інноваційної моделі розвитку медичної галузі міста Новограда-Волинського» у рамках реалізації ініціативи ЄС/ПРООН Smart City. У сфері охорони здоров’я міста на даний час відсутня система «електронної медицини», що негативно впливає на лікувальний процес. Лікарі та пацієнти втрачають багато часу для з’ясування історії хвороб пацієнтів. Іноді пацієнти вказують неправдиві дані для отримання необхідних висновків. Неможливо вчасно проінформувати громаду про наявні вакцинації та терміни профілактичного огляду.
Впровадження заходів проекту дозволить удосконалити процес ведення амбулаторного прийому лікарів, що позитивно відобразиться на якості надання медичних послуг - пацієнту не потрібно буде зберігати і мати при собі безліч різноманітних документів, довідок, виписок. Крім того, це дозволить проводити чіткий аналіз статистичних даних у різних напрямках. Медична база даних дозволить забезпечити вчасне діагностування та попередження захворювань.
Тісно співпрацюємо з українсько-німецьким міжнародним співробітництвом GIZ «Енергоефективність у громадах». Новоград-Волинський разом з Житомиром, Коростенем, Бердичевом входить до складу житомирського консорціуму діалогової платформи німецько-українського проекту.
В рамках співпраці з GIZ проведено ряд інформаційних заходів в навчальних закладах міста з використанням сучасних приладів для здійснення енергетичного моніторингу міст. У співпраці з проектом проводиться підготовка до проведення тижня енергоефективності. Також надано технічну підтримку для підготовки та моніторингу проектно-кошторисної документації для проведення комплексної термомодернізації будівель.
В місті завершується впровадження першого етапу проекту «Створення еколого-натуралістичного парку як експериментально-дослідницького центру з метою розробки інноваційної моделі екологічної освіти і виховання та нових підходів до вивчення природничих дисциплін в місті Новоград-Волинський». Проект включає розробку ландшафтного дизайну, виготовлення та встановлення інсталяцій терморегулятора та СО2 куба, встановлення вітрового генератора та сонячної панелі, сучасної системи LED освітлення з використанням датчиків руху, встановлено ігровий майданчик, виготовлено інформаційні таблички та висаджено енергетичні рослини.
Основним компонентом розвитку інновацій є навчання, участь у заходах інституційного розвитку громад. Приймаємо участь в обмінних візитах, Міжнародних конференціях, Конгресах.
Підготовлено масштабні проекти у співпраці з ЄС щодо транскордонного співробітництва в напрямку реалізації заходів проекту «Створення транскордонного туристичного контенту міст Побратимів Рогачєв - Новоград-Волинський «Десять чудес стародавніх міст» та проекту «Забезпечення сталого екологічного розвитку територій шляхом залучення громадських ініціатив». Метою проекту є створення системи нових підходів до формування ефективних користувачів енергетичних ресурсів у територіальних громадах Новограда-Волинського та Рогачова.
Новоград-Волинський є підписантом Європейської ініціативи зі збереження клімату «Угода мерів». Місто взяло на себе зобов’язання до 2020 року зменшити викиди СО2 сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя, проводити в місті Дні енергії. Місто має затверджений Європейською комісією План Дій Сталого Енергетичного розвитку міста Новограда-Волинського до 2020 року. У співпраці з українсько-польським проектом «Громадянське суспільство в Угоді мерів» для актуалізації документу буде проведено моніторинг впровадження затверджених заходів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
13:32, 2 грудня
151
13:25, 1 грудня
10:04, 21 листопада
3
08:16, 26 листопада
11:45, 3 грудня
live comments feed...