• Головна
  • Що робити, якщо ви не можете виплачувати банківський кредит?
Новини компаній
11:00, 21 липня 2020 р.

Що робити, якщо ви не можете виплачувати банківський кредит?

Новини компаній

Люди з боргами завжди у групі ризику. Людина працює у відомій компанії отримує стабільну зарплату, утримує дружину і двох дітей, допомагає батькам. Виплачує кредит за авто та два споживчих кредити – на кондиціонер і посудомийну машину. А потім – бах..і карантин. Або щось інше, непередбачуване, руйнує звичний уклад життя.

Грошей стає менше, їх стає складно розподіляти між харчуванням, рахунками за комуналку, витратами на транспорт та освіту, і одночасно платити кредити. Що робити людині, яка не може виплачувати кредит в актуальній реальності?

Дехто вибирає найпростіший варіант – не платити, в надії що банк пробачить борги в кризу. Але таке рішення призведе до збільшення заборгованості і погіршення кредитної історії людини. Крім того, боржника будуть переслідувати колектори. Можливо, будуть судові рішення про примусове стягнення боргу. Проблеми з грошима з часом вирішуються, але нерви і репутація вже суттєво пошарпані.

Що робити, якщо ви не можете виплачувати банківський кредит?, фото-1

Три способи домовитися з кредитором

  • Кредитні канікули. У періоди кризи або для залучення нових клієнтів банки пропонують "кредитні канікули".

Наприклад, молода сім'я може попросити канікули для платежів по кредиту, якщо чекає дитину. Термін канікул - 3 - 6 місяці. Але погодьтеся, добре, якщо банк дозволяє тимчасово перевести дух і відпочити від гонки на виживання. Як дізнатися про можливості кредитних канікул? Уважно прочитайте і порівняйте умови банківських кредитів. У стандартному договорі повинні бути вказані всі права кредитора і позичальника. Крім процентних ставок і розмірів штрафів приділіть час можливим "лазівкам". Кредитні канікули (1-3 місяці без платежів) в їх числі.

  • Реструктуризація – популярний спосіб мінімізувати кредитне навантаження. Реструктуризацію можуть запропонувати менеджери банку, якщо бачать, що у клієнта є проблеми з виплатою позики.

Позичальнику можуть запропонувати збільшення терміну кредитування зі зменшенням розміру щомісячних внесків. Або він буде тимчасово виплачувати лише відсотки і не погашати тіло кредиту. Реструктуризація вигідна боржнику "сьогодні і зараз", але на довгій дистанції позичальник програє через зростання тіла кредиту зі збільшенням терміну, протягом якого він повинен виплачувати відсотки.

  • Отримання «дисконту» по кредиту – найкращий, але не завжди можливий, спосіб «не виплачувати кредит», а точніше, розв’язати проблему з його погашенням..

Якщо позичальник акуратно виплачував кредит і вже погасив більшу його частину, то у нього є шанс домовитись з кредитором про списання частини боргу. Але залишок потрібно буде сплатити одразу, одним платежем. Після цього банк відмовляється від усіх своїх претензій, а ваша кредитна історія залишається чистою, сяючою і незаплямованою.

Зрозуміло, що банки не хочуть надавати знижку по кредиту, і ймовірно будуть пропонувати реструктуризацію або рефінансування. Але, якщо ви уважно вивчили кредитний договір і порівняли умови кредитування, то зможете настояти на вигіднішому варіанті вирішення фінансового конфлікту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...