• Головна
  • Яблучний Спас 2020: дата свята, традиції і звичаї
15:47, 18 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Яблучний Спас 2020: дата свята, традиції і звичаї

Яблучний спас 2020

Яблучний спас 2020

Щорічно, православні віряни відзначають Преображення Господнє або Другий (Яблучний) Спас. 

Сайт Новограда-Волинського 04141.com.ua розповість своїм читачам про історію цього світлого свята, та й про те що можна робити в Яблучний Спас, а що й категорично заборонено робити в цей день. Також від нас Ви дізнайтеся про прикмети цього дня.

Слід зазначити, що Яблучний Спас у 2020 році відзначають в середу, 19 серпня (6 серпня за старим стилем). Це одне з перших свят врожаю в народному календарі східних слов'ян - з Яблучного Спаса дозволялося їсти яблука і страви з інших плодів нового врожаю.

Історія свята Преображення Господнє

З Біблії ми знаємо, що одного разу Ісус разом з трьома своїми учнями - Петром, Яковом та Іваном піднялися на гору Фавор для читання молитов. Але, як тільки Спаситель почав молитися, його обличчя освітилося яскравим світлом, а одяг став білосніжним та заблищав на сонці. У той же час апостоли почули, як з небес їм кажуть: «Се син мій наймиліший, коханий. Світу з неба післаний,. Єго ви слухайте!». У народі свято так і називають - Спас на горі, на честь подій на Фаворі.

Не всі знають, що яблуко як символ свята вибране не випадково. Воно - символ духовного шляху людини: як яблуко з маленького пухирцями перетворюється в стиглий соковитий плід, так і людина все своє життя перетворюється, набирається знань і досвіду. Преображення - шанс людству внутрішньо перетворитися, почати нове життя без шкідливих звичок.

Традиції і заборони

Основне обмеження, яке склалося в народі в зв'язку з цим святом, - це заборона на вживання в їжу плодів нового врожаю до освячення в церкві.

Звичай присвячувати Богу плоди своєї праці бере свій початок ще з старозавітних часів. Однак вважається, що ці дари мають другорядне значення, просто віряни таким чином символічно висловлюють подяку Творцеві. Головний вираз подяки, з точки зору церкви, має полягати в покаянні і молитві.

З Яблучним Спасом пов'язано багато інших прикмет і традицій. Вважається, що в цей день природа розгортається від літа до осені і зими. За народними прикметами, ночі після Спаса стають холоднішими.

У православному календарі Яблучний Спас припадає на Успенський піст, але заради свята Преображення Господнього церковний статут послаблює суворість посту і допускає на трапезі рибу.

З настанням Яблучного Спаса заведено починати готувати різні страви на основі запашних плодів: з ними печуть пироги і пиріжки, починають варити перше варення, робити салати та десерти, прикрашають ними свій святковий стіл і дарують кожному гостю.

Прикмети дня, привітання з Яблучним спасом

По погоді на Преображення судять, якою буде осінь. Якщо день ясний, то осінь буде сухою, а зима - морозною. Якщо випадає дощовий день - то осінь буде вогкою і дощовою.

Сильний вітер на Преображення - чекай суворої зими, а якщо листя вже встигло пожовтіти, значить холод не за горами.

Яка погода стоїть на Яблучний Спас, така буде стояти і на Покров.

            ***

Сьогодні настав Яблучний
Благословенний Спас.
Бажаю, щоб всі дізналися,
Що Бог є серед нас.
Любов, турботу нехай тобі
Він пошле з неба,
І буде радість на Землі,
І щастя оживе!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Яблучний спас 2020
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...