• Головна
  • Новоград-Волинський міськрайонний суд: Як дізнатися рішення суду, дату слухання та інші дані справи
12:30, 18 лютого 2022 р.
Надійне джерело

Новоград-Волинський міськрайонний суд: Як дізнатися рішення суду, дату слухання та інші дані справи

Новоград-Волинський міськрайонний суд: Як дізнатися рішення суду, дату слухання та інші дані справи

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області, як і усі суди в Україні має свій сайт на піддомені сайту Судової влади України. Усі вони виглядають однотипно, та й дизайн не відповідає сучасним тенденціям, але ми не про це. Чим корисний для кожного жителя Новограда-Волинського та району може бути цей ресурс, яку необхідну інформацію можна отримати безпосередньо зі сайту.

Зараз на дворі вже 21 століття і все потроху стає автоматизованим, цифровим та онлайн доступним.

Ще два десятки років тому, щоб дізнатися якусь інформацію у судовій справі або отримати якісь документи, необхідно було йти до суду, стояти в черзі та набирати купу “папірців” у справі, нести цей стос додому. У наш час же, майже до кожного рішення суду можна отримати доступ онлайн, витративши на це лише кілька хвилин. Також, зараз є кілька можливостей онлайн дізнатися про судові справи та дізнатися дату суду через інтернет. Зробити це можна або за допомогою офіційного судового реєстру, або деяких неофіційних платних і безкоштовних сайтів, додатків, чат-ботів.

Ми вже не можемо спостерігати черги біля банків, поштових відділень та інших закладів, люди добрі вчиться та цифровізуйтеся, а простою мовою йдіть у ногу з часом і ми хочемо вам у цьому допомогти

У цій консультації сайт Новограда-Волинського 04141 розповість лише про офіційні джерела інформації, які можуть знадобитися жителю Новограда-Волинського у правовій сфері, де він може бути як зацікавлена сторона. Бажаєте знати як дізнатися рішення суду онлайн? Як перевірити, чи подали на тебе до суду? Як дізнатися рішення суду по прізвищу? Як знайти справу у суді? Як дізнатися, коли суд? - Читайте відповіді на всі питання далі.

При відповіді на питання, як дізнатися рішення суду по прізвищу, почнемо з можливості зробити це через офіційний вебпортал Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області. Так, перший крок, який потрібно зробити, це перейти на сайт, далі необхідно вибрати - "Стан розгляду справ". Після чого у Вас має відчинитись вікно такого виду як на фото нижче.

Далі, щоб дізнатися чи є якісь справи/рішення саме по прізвищу, необхідно в рядок "Сторона по справі" ввести прізвище або назву юридичної особи, справи за якими Ви намагаєтеся знайти. Після чого випаде список з номерами справ, видом провадження, назвами сторін (де однією зі сторін буде саме вказана в пошуку особа), номером провадження, датою надходження, предметом позову, стадією розгляду, назвою суду та складом суддів. З цього списку, Ви можете виписати собі необхідний номер справи або кількох справ, на розгляді якого перебуває справа. Навіщо це потрібно, запитаєте?

Потім, щоб отримати відповідь на запитання, як дізнатися дату суду по прізвищу.

На сайті Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області натискаєте вкладку "Розклад засідань" та переходите на сторінку під назвою "Список судових справ призначених до розгляду", де Ви отримаєте список у справах, що розглядаються Новоград-Волинським міськрайонним судом та точну дату, час проведення судових засідань. Бажано, вказувати ще дату засідання, можна кілька разів спробувати на орієнтовні числа, вибрати спочатку одну дату, потім іншу, якщо не пам'ятайте точне число. Найбільш зручним варіантом пошуку судових рішень та суду буде пошук за номером справи, оскільки такий номер, як правило, унікальний, на відміну від прізвища сторони.

Попри можливість з власної ініціативи дізнатися, чи є якісь призначені слухання, нагадуємо, що обов'язок суду в належному порядку своєчасно повідомляти про проведення засідання шляхом відправлення повістки чи копій ухвали з позовом ніхто не скасовував. Якщо учасник судового процесу не має офіційної електронної адреси, то наведені вище документи надсилають поштою у паперовому вигляді. Процесуальне законодавство дозволяє у разі відсутності особи за місцем проживання вручати повістку її повнолітнім членам сім'ї. Іноді так буває, що члени сім'ї не зовсім доброзичливі і можуть не передати або випадково втратити повістку, згодом, хоч і вважається, що особа повідомлена належним чином, але вона насправді про засідання знати не знає.

Є на практиці та випадки, коли особа навмисне ухиляється від суду і приховує своє місце проживання та роботи, думаючи, що таким чином "її ніхто не знайде". Але для такої ситуації передбачена спеціальна можливість оголошувати виклик до суду публічно на сайті Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області. Для того, щоб подивитися, чи не викликають вас таким чином, необхідно відкрити вкладку "ГРОМАДЯНАМ", а потім вибрати “Оголошення про виклик особи зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якої невідоме” , далі шукати по прізвищуи.

Слід зазначити, що відмова приймати повістку або публікацію оголошення про виклик особи, вважаються належними способами повідомлення, тому в таких випадках, швидше за все, оскарження рішення суду на підставі “я не знав про судове засідання” буде неможливим.

Якщо людина не зовсім "дружить із реєстрами", то ще одним варіантом дізнатися про дату судового засідання є можливість просто зателефонувати до Новоград-Волинського міськрайонного суду за телефонним номером 0414135037 та запитати. 

Як дізнатися рішення суду онлайн

В Україні з 2006 року для доступу до судових рішень судів Державна судова адміністрація на виконання Закону України «Про доступ до судових рішень» відкрила Єдиний державний реєстр судових рішень (далі – реєстр судових справ). До такого реєстру згідно із законом повинні вноситися всі рішення всіх судових інстанцій, за винятком є ​​рішення Конституційного суду. Але, до того ж, до окремих текстів рішень Конституційного Суду доступ надано через офіційний веб-портал цього суду.

За допомогою такого ресурсу як реєстр судових справ, Ви можете дізнатися як рішення суду через інтернет по собі, так і по інших особах. Доступ є абсолютно безкоштовним.

За допомогою цього ресурсу можна проводити пошук судових рішень щодо:

1) словами з тексту судового рішення (у такому разі їх необхідно вводити в рядок "Пошук за контекстом";

2) знаходження та найменування суду;

3) прізвища та ініціали судді;

4) реквізити судової справи:

номер справи, даті (періоді) його надходження до суду;

5) реквізити судового рішення:

дати (періодом) прийняття номеру в реєстрі судових справ, формі судочинства (адміністративна, господарська, кримінальна, цивільна, справи про адміністративні правопорушення), формі судового рішення (вирок, ухвала, рішення, судовий наказ, ухвала, приватна ухвала)

6) статус сторін у справі (державний орган, державне підприємство, установа, організація; юридична особа; фізична особа).

Після введення необхідних критеріїв потрібно натиснути “Пошук”, після чого з'явиться список рішень.

Необхідно звернути увагу, що в тексті рішень засекречується конфіденційна інформація сторін справи, у тому числі, така як ПІБ, номери та серії документів, адреса місця проживання, номер автомобіля тощо.

Слід зазначити, що бувають і неприємні моменти, коли людина навіть не знала про проведення судового засідання з якихось поважних причин, а тут у реєстрі раптом знаходить заочне рішення, та ще й не на свою користь. Так, у такому разі, якщо довести, що відповідач не з'явився до суду або не повідомив про причини неявки, не подав відгук на позов з поважних причин і що докази, які він надає, мають вагоме значення для правильного вирішення справи, то прийняте заочне рішення підлягає скасуванню. Термін для оскарження заочного рішення - 30 днів з дня оголошення або вручення його копії, якщо рішення не було вручено у день його оголошення (термін може бути продовжено з поважних причин).

Електронний суд

Говорячи про кілька електронних можливостей у сфері доступних користувачам судових послуг, не можна не згадати про нещодавнє введення Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЕСІТС) - простими словами “Електронний суд”. Так, тепер учасники судового процесу можуть надсилати та отримувати процесуальні документи з/на особистого кабінету “Електронного суду”, зареєструватися можна за посиланням. Звертаємо увагу, що зареєструватися можна лише з наявністю електронного цифрового підпису. Для деяких осіб така реєстрація є обов'язковою, серед них:

адвокати; нотаріуси; судові експерти; державні органи; органи місцевого самоврядування; суб'єкти господарювання державного та комунального секторів економіки.

Цікавим є те, що хоч і для інших, не зазначених у цьому переліку, осіб, реєстрація не є обов'язком, але з будь-яких інших електронних адрес суд ніяких документів до розгляду не прийматиме.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград-Волинський міськрайонний суд #суд #Новоград-Волинський
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...