• Головна
  • Чому так багато громадян України обирають роботу в Польщі?
Новини компаній
16:28, 27 грудня 2022 р.

Чому так багато громадян України обирають роботу в Польщі?

Новини компаній
Чому так багато громадян України обирають роботу в Польщі?, фото-1

Враховуючи те, що наші співвітчизники не мають жодних сумнівів щодо того, що в Західній Європі існує більше можливостей заробляти, так і українці сприймають Польщу як країну, яка дає більше можливостей. Останній рік сприяв масовому притоку громадян України до країн Європи. Багато з них обирають Польщу в якості країни, де хотіли б залишитися на довше чи назавжди. Які можливості працевлаштування чекають на українців?

Працівники з України на польському ринку праці

Громадяни України наразі становлять найбільшу групу іноземців, а їх чисельність ще до війни перевищувала 1,5 млн осіб. Зараз у Польщі проживає близько 3 мільйонів українців. В умовах еміграції поляків до західних країн українці прийшли на допомогу польській економіці. Водночас Польща стала для цієї групи громадян безпечним місцем для втечі від війни. Багато громадян бажають працювати в Польщі, навіть не використовуючи всього свого потенціалу, враховуючи близькість до батьківщини.

Робота в Польщі є також цікавою нагодою, враховуючи те, що культура та мова обох країн мають спільні риси. Ситуація, безумовно, ускладнюється поганим знанням мови або тим, що від початку війни до Польщі приїжджають переважно жінки з дітьми, що спричиняє проблема догляду за дітьми. Інше питання – здобуття нових кваліфікацій, адже, з різних причин не має можливостей для використання вже отриманих кваліфікацій. Як виглядає працевлаштування українців у Польщі та на які пропозиції роботи можуть розраховувати громадяни України в Польщі?

Робота в Польщі для громадян України

Згідно з дослідженнями ринку, громадяни України надають перевагу роботі в Польщі, ніж у Чехії, Румунії чи в деяких країнах Західної Європи. Цьому сприяє спрощена процедура працевлаштування, яка була впроваджена невдовзі після початку російського вторгнення в Україну. Наразі, порівняно з довоєнною ситуацією, громадяни з вищою освітою становлять понад 60%, а висококваліфіковані спеціалісти – близько 20%. Як відкритість до змін самих іноземців, так і роботодавців визначатиме, чи вирішать українці залишитися в Польщі. Наразі 30% опитуваних мають таке бажання. Українці досить часто працюють за нижчу зарплату, виконують менш привабливу роботу та працевлаштовуються на підставі договору доручення, якому роботодавці надають більшу перевагу з різних причин. Також можна твердо сказати, що велика кількість людей працює нелегально.

Допомога українцям у пошуку роботи

Над активізацією українських громадян працюють як служби зайнятості, так і агенції з працевлаштування. Це заходи, спрямовані на допомогу у виборі професії, консультування щодо перекваліфікації, оцінки компетенцій, інтересів і професійних навичок або планування шляху розвитку. Іноземці можуть розраховувати на мовні курси, допомогу в написанні аплікаційних документів, переклад пропозицій про роботу. У Польщі спостерігається дефіцит працівників у сфері будівництва (бетонщики, арматурники, бляхари та асфальтоукладальники), медичній сфері (медсестри, фізіотерапевти), транспорті чи виробничій сфері, наприклад слюсарі, електрики, зварювальники та електромеханіки. Враховуючи те, що курси стають ще більш доступними, можна отримати початкові кваліфікації, яка разом із досвідом дозволять швидко розвиватися.

Ви можете знайти пропозиції роботи в Польщі на: https://workafford.com.ua/robota-v-polshi/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...